Beskid Żywiecki Email
Wpisany przez Paweł Brzozowski   
sobota, 05 maja 2007 10:43

Mapa obejmuje prawie cały Beskid Żywiecki, od Zwardonia po Krowiarki, od Żywca po Jezioro Orawskie.

Schemat map

Wykorzystano mapę

 

Beskid Żywiecki
Mapa turystyczna 1:50 000
Wydawnictwa Sygnatura, Polkart


Legenda zawiera ok. 90 znaków, opisanych w 5 językach (PL, GB, D, SK, F). Bardzo plastyczne, kolorowe cieniowanie i poziomice co 20 m przystępnie pokazują ukształtowanie terenu. Cechy charakterystyczne mapy to: gęsta sieć ścieżek i dróg, czytelna baza noclegowa i szlaki turystyczne, szlaki konne, narciarskie oraz szlaki i trasy rowerowe, wyraźne wyciągi narciarskie i kolejki, starannie wyliczone czasy przejść, siatka do GPS, szczegółowa zabudowa dobrze widoczna nawet w lasach.

Informator na odwrocie mapy jest niezwykle urozmaicony i kolorowy. Oprócz informacji geograficznych o pasmie górskim, Żywieckim Parku Krajobrazowym i Babiogórskim Parku Narodowym, jest szczegółowa informacja o wszystkich schroniskach i bazach noclegowych PTTK wraz z ich fotografiami. Nie pominięto też innych obiektów noclegowych w górach. Jest tu: schemat szlaków z plastycznym cieniowaniem, zasięg telefonów komórkowych, plany Żywca, Suchej Beskidzkiej i Makowa Podhalańskiego, panoramy z Wielkiego Przysłopu i Tatr z Babiej Góry, mapa dojazdu, informator turystyczny, opis ciekawych szlaków, rozkłady jazdy pociągów.

Mapa zawiera komplet informacji dla turysty pieszego, ale także uprawiającego narciarstwo, jazdę konną lub rowerami. Jest idealna dla osób przemieszczających się samochodem, ale także autobusem (nazwy przystanków!). Mapa może być z powodzeniem wykorzystywana przez elity turystyczne jak i przez zwykłych turystów. To bardzo przyjazna mapa.

  Kup mapę...
  Inne mapy...

Podkłady mapowe zostały udostępnione dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kartograficznego SYGNATURA.
Prawa autorskie do prezentowanych na stronach portalu podkładów mapowych posiada Wydawnictwo Kartograficzne SYGNATURA. Wykorzystywanie podkładów mapowych lub/i kodu html/css (np. w innych publikacjach) zastosowanego w tym rozwiązaniu stanowi naruszenie praw autorskich i będzie ścigane z całą surowością prawną.

Poprawiony: sobota, 10 października 2009 23:36
 
 

Zobacz również