Jaką odzież termoaktywną wybrać?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

TECHNIK123

Ulubione góry: Bieszczady

Jaką odzież termoaktywną wybrać?

So 27 gru, 2014

Witam.

Przeczytałem masę artykułów na ten temat i... mam mętlik w głowie :/

W moim miejscowym sklepie polecają mi odzież spookey'a z mapowaniem ciała, a nie mogę znaleźć nic na temat takiego ubioru.

Bardzo proszę o pomoc w wybraniu odzieży termoaktywnej (jakiej firmy, ewentualnie jaki model)?
Mam zamiar kupić koszulkę z długim rękawem i spodnie.

Teraz do czego ma być używana:
Głównie bieganie i chodzenie po górach w aurze jesienno, zimowo wiosennej.
Nie jestem typem zmarzlucha więc nie potrzebuje bardzo grubego materiału. Moje ciało może nie poci się bardzo, ale jednak znacząco; szczególnie na plecach i w mniejszym stopniu na klatce, dlatego ważne dla mnie jest aby dobrze odprowadzała wilgoć.
Wiem, że nie ma nic uniwersalnego, ale chciałbym używać tej odzieży również w pracy, a jej specyfika jest taka, że raz leżę na ziemi przez kilka godzin (nieraz w niskich temperaturach), a za chwilę muszę biec 5 czy 10 km.
Złoty środek nie istnieje, ale bardzo proszę o pomoc w dobraniu odzieży która by dobrze odprowadzała pot i zapewniała komfort termiczny, tak abym mógł jej również używać w pracy, ale jeżeli do tego celu będzie potrzebny osobny komplet to dobrze; wtedy wystarczy mi tylko aby była dobra do biegania i chodzenia po górach.

Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję :-)

Pozdrawiam, Bartek.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Jaką odzież termoaktywną wybrać?

So 27 gru, 2014

TECHNIK123 napisał(a):Przeczytałem masę artykułów na ten temat [...]
polecają mi odzież spookey'a z mapowaniem ciała, a nie mogę znaleźć nic na temat takiego ubioru.
:lol: :lol: :lol:
Chyba żartujesz. Nawet po wpisaniu z błędem (Spokey pisze się przez jedno "o") google wywaliły mi kilkaset stron...
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

TECHNIK123

N 28 gru, 2014

Sorki za literówkę. Nie jestem jakimś ekspertem i kieruje się tym co jest w internecie.
Tą odzież polecali mi w sklepie sportowym u mnie w mieście, a nie mogłem znaleźć opinii o odzieży z mapowaniem ciała.

ploter

Ulubione góry: bieszczady, Pieniny

Wt 30 gru, 2014

Odzież termoaktywną polecam z Spaio , ja używam i jesteem zadowolony, żona też. Zona to nawet jakieś getry sobie z Lidla kupiła i twierdziła na nartach że jej ciepło

marin81

Ulubione góry: Karkonosze bo blisko

Wt 30 gru, 2014

Kup coś z Brubeck'a.
Mam sporo ich rzeczy i są naprawdę dobre.

Zobacz model: Thermo

ploter

Pt 02 sty, 2015

masz rację Martin, zapomniałem o Brubeck- też dobra firma, jak najbardziej

conley

Ulubione góry: zdecydowanie Alpy

Wt 06 sty, 2015

Ja ostatnio kupiłem bluzę i koszulkę termo z Under Armoura na wyprzedaży. cena śmieszna, jakość super. sprawdza się znakomicie!
Pozdrawiam,
Marcin ;)

mrBudziol

Ulubione góry: Te małe i te duże..

Śr 07 sty, 2015

jak różnica czy brubeck, under armor czy cokolwiek innego ?!

Rzucacie firmami a jakoś nikt nie raczy się zastanowić jaki rodzaj materiału, o jakiej gramaturze, na jakie warunki...?!
Do biegania co innego !
Do chodzenia co innego !
Do leżenia też co innego :wink:
Zbyt duży rozrzut - od bezczynności do wysokiego tętna... Tak uniwersalna bielizna nie istnieje ! Czas o jesieni do wiosny to też pewien rozrzut temperaturowy. Chyba pozostaje wybór niezbyt grubego materiału i regulacja temperatury kolejnymi warstwami.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 07 sty, 2015

A w Lidlu wyprzedają właśnie "bodymałpowaną" bieliznę z wełny merynosów. W praktyce wełny jest tam 42%. Reszta to poliester. Swego czasu klientela - mimo atrakcyjnej ceny - nie doceniła oferty i teraz ciuszki idą za mniej. Bluzka z krótkim rękawem kosztowała siedemdziesiąt pięć złotych, teraz zeszła poniżej czterdziestu. Warto wrzucić między bułki i piwo. Bo choć outdoorowe ciuchy z Lidla to zwykle badziewie, to tym razem chyba trafiło się ślepej kurze ziarno.

marin81

Ulubione góry: Karkonosze bo blisko

So 31 sty, 2015

mrBudziol napisał(a):jak różnica czy brubeck, under armor czy cokolwiek innego ?!

Rzucacie firmami a jakoś nikt nie raczy się zastanowić jaki rodzaj materiału, o jakiej gramaturze, na jakie warunki...?!
Do biegania co innego !
Do chodzenia co innego !
Do leżenia też co innego :wink:
Zbyt duży rozrzut - od bezczynności do wysokiego tętna... Tak uniwersalna bielizna nie istnieje ! Czas o jesieni do wiosny to też pewien rozrzut temperaturowy. Chyba pozostaje wybór niezbyt grubego materiału i regulacja temperatury kolejnymi warstwami.

przece napisał do czego chce bieliznę: bieganie i chodzenie po górach jesień /zima.
Do tego celu Brubeck Thermo nadaje się idealnie.
A kwestia dodatkowych wart pozostaje już po stronie użytkownika...
Każdy kto myśli o poważnym górołażeniu musi wiedzieć co i kiedy ma ubrać aby było OK...

mrBudziol

Ulubione góry: Te małe i te duże..

N 01 lut, 2015

... niech wybierze, przetestuje... napisze... :wink:

ploter

Cz 15 paź, 2015

a co sądzicie o odzieży marki Bizzard? natrafiłem na takową w moich poszukiwaniach sprzętu w [SPAM] Cena atrakcyjna a jak z jakością?

ZBYSZEK

Ulubione góry: POLSKIE

Cz 15 paź, 2015

Użytkownik ploter w każdym temacie reklamuje wszystkie rodzaje towarów, zbiegiem okoliczności z jednego wyłącznie sklepu, a admini spią ;).

izydor

Pt 16 paź, 2015

A ja moge polecic produkty RIB. www.redisbad.pl Lepiej oddaje wilgoc na zewnatrz niz np Brubech.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Pt 16 paź, 2015

Ja proponuję wyprzedaże a jeszcze bardziej proponuję dyskonty np. taki którego nazwa zaczyna i kończy się na l. Nawet jeśli już po kilku praniach ciuch się skiepści to niska cena pozwoli to przeboleć.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Następna strona
Powrót do Sprzęt, szpej