Apteczka w góry

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Joanka90

Ulubione góry: Beskid Sądecki

Re: Apteczka w góry

Pt 07 sie, 2015

Nie ma za co, to taki mój zawodowy "konik" :)
Jeszcze jedna rzecz: nie wiem, jak dokładnie wyglądają Twoje woreczki z tabletkami, ale pamiętaj, że leki w większości przypadków pakowane są w specjalnych, aseptycznych i próżniowych warunkach. Przekładając tabletki z blistra do woreczka zawsze narażasz je na działanie czynników zewnętrznych (np zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura), przez co może się skrócić ich termin ważności. Jeśli tabletka nie ma widocznych przebarwień bądź nie kruszy się w rękach to niby nie powinno nic się stać, ale lepiej dmuchać na zimne niż później używać stoperanu :)
Jeżeli chcesz uniknąć zabierania ze sobą całych opakowań, po prostu wycinaj po 2-4 tabletki z blistra.

Swoją drogą: może szewc bez butów chodzi, ale moja "apteczka" wygląda dużo bardziej ubogo...

Zapomniałam o jeszcze jednym kluczowym preparacie (który akurat w mojej "apteczce" znajduje się zawsze):
Akutol! Oszczędza sporo miejsca (nie trzeba nosić ze sobą "tony" plastrów, opatrunków i preparatów dezynfekujących).

Michał.cbr

Ulubione góry: Nasze ; )

Wt 12 wrz, 2017

Jaka maść do stóp ??
Specyfik który pomoże szybko się zregenerować wymęczonym stopom podczas kilkudziesięciodniowej wędrówki ; )

Coś co można sobie zaaplikować na noc, i do rana pomoże, wzmocni, zregeneruje.
Nie szukam nic na pęcherze, bóle i opuchliznę.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Wt 12 wrz, 2017

To co chcesz regenerować, jeżeli nie ma opuchlizny i pęcherzy i nic nie boli?
:lol:
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Yatzek

Ulubione góry: Pasmo Bez kidów

Wt 12 wrz, 2017

U mnie rewelacyjnie działa piwo :D
Ale żeby nie było, noszę też Fuss Wohl - Fus Balsam z Rossmanna. Używam sporadycznie, toteż tubka 20ml wystarcza mi na długo.

Jednak to piwo... :) No... :)
Mój blog wędrowny - http://ginvilla.blogspot.com

Michał.cbr

Ulubione góry: Nasze ; )

Śr 13 wrz, 2017

Lucass napisał(a):To co chcesz regenerować, jeżeli nie ma opuchlizny i pęcherzy i nic nie boli?
:lol:

A wg. Ciebie stopy po całym dniu intensywnego marszu są wypoczęte i nie potrzebują żadnej regeneracji ?
Pomnóżmy te dni x 30, będą jak nowe ?

Pęcherze nie występują, dobre buty.
Opuchlizna nie występuje, nie te lata.

mMa

Ulubione góry: Gorce

Śr 13 wrz, 2017

Nie czekając na rozwój wypadków, lub też do tego rozwoju się przyczyniając, na regeneracje niebolących stóp polecam maść z vit. A lub krem dermosan. Piwo waży trochę za dużo, żeby nosić je ze sobą.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Śr 13 wrz, 2017

Piwo "inside" zdaje się ważyć mniej niż piwo "outside" więc należy je spożyć i tak nosić ze sobą ;-) . Szybką "regenerację" stóp może spowodować Diprilif, jeśli na kogoś działa ibuprofen.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Śr 13 wrz, 2017

Regeneracja stóp nie dających objawów zmęczenia da taki sam skutek jak większość suplementów diety.
Znacznie ulży kieszeni, a jedyny efekt, który wywoła, będzie czysto psychologiczny.
:)
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

pikke

Ulubione góry: Bieszczady

Pt 04 sty, 2019

Hej! Postanowiłam nieco odświeżyć temat, gdyż uważam, że kompletowanie apteczek w przypadku wspinaczek jest zawsze na czasie. To od nich przecież może zależeć nasze życie. ;)
Poza tym bardzo zaciekawiło mnie to, jakoby "Wapń miał znikome działanie odczulające", a przecież od kiedy pamiętam zawsze się po niego sięgało w przypadkach ataku wysypki na tle alergicznym.
Następną sprawą jest dobry krem przecibólowy, na urazy i naciągnięcia. Czy macie coś obecnie sprawdzonego? Wiadomo, rynek się zmienia, coraz więcej produktów wchodzi. Czy coś nowego jest godnego uwagi?
Najbardziej mnie zaciekawiły te wszystkie maści z propolisem, arniką bądź czymś co się nazywa wyciąg z diabelskiego pazura (ja wiem, kosmicznie to brzmi), Oleum Camphoratum czy harpagon forte czy opokan? - tutaj trochę tych specyfików opisali https://bola-miesnie.pl/co-na-bol-miesni-garsc-porad/ Jak widzicie tego jest od groma i już nawet sama nie wiem, czym się kierować przy wyborze kremów.
Pozdrawiam was ciepło, mam nadzieję, że ktoś mi nieco rozjaśni w głowie.

Poprzednia strona
Powrót do Sprzęt, szpej