optymalne buty trekkingowe II

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

optymalne buty trekkingowe II

Postprzez greg2707 » Pt 30 wrz, 2011

Witam, bardzo dziękuje wszystkim za porady i sugestię we wcześniejszym poście. Powiem szczerzę że temat niestety nadal jest aktualny co prawda w między czasie problem niby sie rozwiązał ale nie na długo, mówiąc konkretnie w prezencie dostałem buty o których kupnie sam nawet myślałem Merrell Chameleon Wrap niestety jak okazało się w przysłowiowym praniu buty średnio sprawdzają się w terenie (wylazłem w nich na Rysy) a jak by tego było mało są lekko za małe i przy dłuższym z chodzeniu uciskają na palce.
Tak więc moja prośba o pomoc w doborze optymalnych butów wielosezonowych wciąż jest aktualna.
Tak jak pisałem wcześniej poszukuje butów które sprawdzą się tak w lecie jak i w warunkach zimowych, kwota jaką chciał bym przeznaczyć to maksymalnie 500 zł.

Bardzo proszę o pomoc chciał bym ten temat chybko załatwić i skorzystać jeszcze z uroków pięknej jesieni. Prosił bym jeszcze o namiar na jakiś fajny sklep turystyczny (Kraków i okolice) gdzie ewentualnie mógł bym coś wybrać no i przymierzyć aby nie powtórzyła się sytuacja z za ciasnymi butami.

Z góry dziękuje za podpowiedzi, życzę udanych i bezpiecznych wypadów.
greg2707

Ulubione góry: gorce, beskidy, pieniny, tatry

Re: optymalne buty trekkingowe II

Postprzez Siasia_Mosad » Pt 30 wrz, 2011

Obawiam się, że tutaj nie załatwisz tej sprawy... Możesz co najwyżej dostać kolejny nie trafiony prezent.
Tyle razy ludzie wypowiadają się na tym forum w tym temacie, żeby iść do sklepu, przymierzać, połazić chwilę po sklepie w butach... Ja wiem, że najłatwiej byłoby, gdyby ktoś wskazał na konkretną markę i model, ale niekoniecznie będzie to dla Ciebie strzał w 10. Tak jak te Merrelle...

Od wielu lat zarażam ludzi miłością do Meindla. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby ktoś kupił i był niezadowolony. Ale do nich trzeba trochę dopłacić, co w moim odczuciu wychodzi na plus w użytkowaniu. Lepszych nie miałam nigdy i dopóki będą produkowane - będę kupować.
Ale czy Tobie będą pasować? Nie wiem. Idź do sklepu. Przekonaj się sam.
Próbuj w PolarSporcie, albo tam, gdzie Krakusy Ci podpowiedzą, bo ja znam tylko ten sklep.
Obrazek

I am metal, HEAVY METAL!!!
Siasia_Mosad

Ulubione góry: Verticale i ludzie

Postprzez j_sanders » Pt 30 wrz, 2011

Kup buty Hanwag Alaska GTX - będziesz zadowolony. Osobiście takich używam 4-ro sezonowo i lepszych, przyznam, dotąd nie miałem. Dodam, że te buty spełniają wszystkie Twoje wymagania.
j_sanders

Postprzez Ariel Ciechański » Pt 30 wrz, 2011

Siasia_Mosad napisał(a):
Od wielu lat zarażam ludzi miłością do Meindla. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby ktoś kupił i był niezadowolony. Ale do nich trzeba trochę dopłacić, co w moim odczuciu wychodzi na plus w użytkowaniu. Lepszych nie miałam nigdy i dopóki będą produkowane - będę kupować.

Asiu, powiadasz :-P?? No masz pierwszego, który troszkę ponarzeka ;-). Mam Engadiny no i niestety pewnie w trzecim sezonie będą musiały pójść na wymianę podeszw - delikatnie mówiąc ścierają się zbyt szybko, jak na butki tej klasy. Co nie zmienia faktu, że łażę w nich po górach cztery sezony i naprawdę wygodny i niezawodny but.
Pozdrawiam
CAr.
Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

Postprzez Franz W » Pt 30 wrz, 2011

Ja jestem fanem Boreal-a, ale do nich też nieco będzie trzeba dopłacić. Trzeba je mocno rozchodzić, ale nigdy nie zawiodły. Pozdrawiam
Franz W

Ulubione góry: Wszystkie, ale Karkonosze mam najbliżej

Postprzez Siasia_Mosad » Pt 30 wrz, 2011

Ariel, powiadam :) Od 2007 cioram jedną parę i to dość intensywnie i z moimi podeszwami wszystko w jak najlepszym porządku :) Dodam, że 4 sezonowo. Buty mojego męża - taki sam staż i też wyciorane a stan bardzo dobry. Przyjaciół - ciorane - stan bardzo dobry... :)
Kolega pyta o opinie - podaję. Ale to i tak wyższa półka, niż to, w co celuje, więc nie będę się rozpisywać nad szczegółami. Chyba, że zmieni zdanie i dorzuci parę setek. Wtedy można będzie pociorać klawiaturę ;)

Pozdrawiam!
Obrazek

I am metal, HEAVY METAL!!!
Siasia_Mosad

Ulubione góry: Verticale i ludzie

Postprzez greg2707 » Pn 03 paź, 2011

Kup buty Hanwag Alaska GTX -Dodam, że te buty spełniają wszystkie Twoje wymagania.[/quote]

J_sanders, możesz mi powiedzieć gdzie dostane te buciki za 500 zł

pozdrawiam
greg2707

Postprzez Ariel Ciechański » Pn 03 paź, 2011

Siasia_Mosad napisał(a):Ariel, powiadam :) Od 2007 cioram jedną parę i to dość intensywnie i z moimi podeszwami wszystko w jak najlepszym porządku :) Dodam, że 4 sezonowo. Buty mojego męża - taki sam staż i też wyciorane a stan bardzo dobry. Przyjaciół - ciorane - stan bardzo dobry... :)
Pozdrawiam!

A moje się dość mocno przytarły na obcasach :-(.
Pozdrawiam
CAr.
Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

Postprzez j_sanders » Pn 03 paź, 2011

Życie jest brutalne - albo rezygnujesz z wielu wymagań wobec planowanych butów, albo nieco dopłacasz do tych 500 zł. Co tu mówić - jakość zawsze ma swoją cenę. W przypadku butów górskich nie ma sensu oszczędzać.
j_sanders

Postprzez greg2707 » Pn 03 paź, 2011

... a co powiecie o SALEWA BISON TREK GTX ??? , wiem że cena przekracza 500 zł ale idąc tropem waszych sugestii dochodzę do wniosku że muszę zwiększyć przeznaczony na zakup budżet
greg2707

Postprzez Bartosz » Pt 21 paź, 2011

Cerrotore_pl. ja za buty nigdy nie dałem więcej niż 500-550 złotych, a były to skórzane La Sportiva'y, Scarpa'y, Asolo, czy najbardziej przeze mnie cenione Garmonty - oczywiście wszystkie bez gore-texu, bo w przypadku butów i tak nie spełnia swoich funkcji (chyba, że komuś noga poci się incydentalnie). Wszystkie wytrzymywały 4-5 lat, a były używane cały rok.
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/
Bartosz
Redaktor e-gory.pl

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Postprzez Pacyfik2000 » Pt 28 paź, 2011

Witam, czy spotkailiscie sie kiedykolwiek z obuwiem marki Vemont. ? Ja w tym roku zakupilem buty takie jak w linku http://www.vemont.eu/kolekcja.php?view= ... 3&image=68 poniewaz bardzo zraziłem się do Salomonów za ktore zaplacilem 500 zl w zeszłym sezonie a wtym nie nadają się do użytku:/. Na Vemonty wydałem ok 200 zl gdyz w tym roku mialem ograniczony budżet pomiom tego ze są skórzane, posiadaja membrane nieprzepuszczajaca wody oraz rózne systemy jak np EAST MPH system stabilizacji podeszwy. Od sprzedawcy dowiedziałem się ze marka jest krótki okres na rynku i dlatego tak dobra cena przy wysokiej jakości ale że wraz z rozwojem marki i technologii w ciągu paru lat mogą dojśc do 600/700 zł. Ja jestem bardzo zadowolony gdyz zyskalem podwojnie bo sporo zaoszczedzilem i mam świetne, wygodne buty trekkingowe. :D :D :D
Pacyfik2000

Ulubione góry: Góry skaliste

Postprzez Arriba » Pt 28 paź, 2011

500zł to wcale nie taki mały budżet. Trzeba szukać, szperać, pytać itd. Ja kupiłam w tym roku trekkingi firmy Lowa za 360zł.

Ulubione góry: Jeszcze szukam ;)

Powrót do Sprzęt, szpej