Zorganizowana grupa przestepcza w OSCADNICY przy Vielkiej Ra

Tu można pisać o wszystkim, nie zaśmiecając zasadniczej tematyki forum... w ten sposób można się poznać na płaszczyźnie nie tylko górskiej :-)

Moderator: Moderatorzy

Zorganizowana grupa przestepcza w OSCADNICY przy Vielkiej Ra

Postprzez rsedzicki » N 19 gru, 2010

Zorganizowana grupa przestepcza w OSCADNICY przy Vielkiej Racy na Slowacji.

OSCADNICA, miejscowosc przy Vielkiej Racy - Pensjonat "KYCERA", wlasciciel JOZEF KOPERA
Calkowity zakaz przechowywania nart w pokojach, nakaz przechowywania sprzetu w narciarni.
Narciarnia miesci sie z tylu budynku w piwnicy, jest zamykana na klucz i monitorowana przez kamery. Kazdy z pokoi ma swoj boks na narty zamykany na klodki. i pech chcial, ze wlasnie otworzono kilka boksow wyciagajac z nich cenniejsze narty.
Przyjechala Policja, spisala zeznania i ocenila nasze straty, Nastepnie pojechalismy na komisariat, gdzie wydano nam protokol ze zdarzenia w jezyku slowackim :). Trwalo to caly dzien, czyli z nart tego dnia nici. Wezwany na miejsce ubezpieczyciel pensjonatu "KYCERA" powiedzial, ze wyplaci odszkodowanie za nasze skradzione narty wlascicielowi, a on przekaze je nam, zakladajac ze troche moze to potrwac, bo trzba czekac na umozenie sprawy prze policje.
Czekalismy, czekalismy, czekalismy, dzwonilismy, mailowalismy, w wiekszosci wypadkow zona wlasciciela pensjonatu (kto tam byl, napewno ja zapamietal - wyjatkowo niesympatyczna osoba) twierdzila, ze wlasciciela nie ma w domu. OKAZALO SIE PO KILKU MIESIACACH, ZE WLASCICIEL OTRZYMAL ODSZKODOWANIE OD UBEZPIECZYCIELA ZA NASZE NARTY ALE NAM NIE WYPLACIL.
Z analizy poszkodowanych wynikalo, ze obsluga restauracji w pensjonacie najprawdopodobniej byla w zmowie ze zlodziejami, gdyz okradziono tylko gosci ktorzy podczas kradziezy przebywali w restauracji na kolacji.

Sprawa miala ciag dalszy:
Zostala ponownie przez nas skierowana do Slowackiej Policji, ktora ja oddalila. Nastepinie przekazalismy sprawe do Slowackiej Prokuratury ktora umozyla sprawe odpisujac nam ze,
WLASCICIEL ODBIERAJAC ODSZKODOWANIE Z UBEZPIECZENIA NIE MA OBOWIAZKU WYPLATY NAM NASZEJ CZESCI I DLA NICH TO NIE JEST PRZESTEPSTWEM.
odradzam
rsedzicki

Ulubione góry: Alpy

Re: Zorganizowana grupa przestepcza w OSCADNICY przy Vielkie

Postprzez mareki » N 19 gru, 2010

To odradzaj raczej na forach narciarskich.
mareki
mareki

Postprzez Ariel Ciechański » N 19 gru, 2010

A ja mam pytanie czy leci z nami moderator :->.
Primo mamy paszkwil...
Secundo totalny ot
Tertio za pomówienia na forum chyba odpowiada karnie jego właściciel...
Po czwarte - wprowadźmy zasadę, że pisać paszkwile wolno użytkownikom o odpowiednim stażu postów (do nie "nabicia" w jeden wieczór).
Pozdrawiam
CAr.
Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

Postprzez Lucass » Pn 20 gru, 2010

Skoro ubezpieczony był pensjonat, a nie narty, to z prawnego punktu widzenia kasa z tytułu odszkodowania należała się właścicielowi pensjonatu, a nie właścicielom nart. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach umowy.
Trzeba było go naciskać od razu po zdarzeniu. Teraz zostaje droga cywilna (zakładam podobieństwo słowackiego systemu prawnego do polskiego).
A poza tym zdanie mam podobne jak poprzednicy.
www.wedrowki.com Cztery pasma w sześć dni - dodane 1.09.2014 r.
Grawitacja pokona największego twardziela
I don't want to start any blasphemous rumours
But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM
Lucass
Moderator

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Postprzez Michał Bąk » Pn 20 gru, 2010

A ja nie rozumiem Waszych odpowiedzi. Wielu z nas jeździ w góry na narty i takie ostrzeżenie jest wg. mnie na miejscu i potrzebne. Dlaczego paszkwile? Ludzie zostali oszukani to piszą co przeszli. Oby nikt z Was nie trafił nigdy na złodziei, szczególnie w górach.
Michał Bąk

Ulubione góry: .

Postprzez combic » Pn 20 gru, 2010

mareki napisał(a):To odradzaj raczej na forach narciarskich.

A to forum to nie jest dla narciarzy? Poza tym nie tylko narciarze mogą mieć okazję tam zabawić i pozostawić swój sprzęt.
Przestańcie się czepiać. Ja uważam tę wiadomość za wartościową i dziękuję za ostrzeżenie, bo często w tej okolicy mam okazję bywać. Wasze durne uwagi są większymi śmieciami na forum niż tego typu edukacyjno-informacyjne posty. Oby wam się nigdy nie zdarzyła taka sytuacja. A za nazwanie tamtych państwa "zorganizowaną grupą przestępczą" odpowie ewentualnie autor posta, a nie moderator. Moderator jedyne co powinien zrobić to zmienić dział i napomnieć z tego tytułu autora.
Granice nie istnieją, wystarczy uwierzyć!
Gdyby całe życie można było iść do góry, nie schodziłbym.
combic

Postprzez mareki » Pn 20 gru, 2010

Dziwię się, że jesteście tak łatwowierni. Jaką macie pewność, że ktos nie ugrywa sobie czegoś? Zadnej. Ale Twoje prawo combic tak sadzić. Natomiast "durne uwagi" zachowaj dla siebie, bo buraczysz.
mareki
mareki

Postprzez combic » Pn 20 gru, 2010

Niech sobie ugrywa, nie moja i Twoja sprawa. Ale jeśli mogę dzięki temu mieć choćby jeden problem w życiu mniej, to jest mi to na rękę. A buractwem jest pisanie postów jak ten Twój pierwszy w tym wątku i kolejne, którymi za chwile mi odpyskujesz.
Granice nie istnieją, wystarczy uwierzyć!
Gdyby całe życie można było iść do góry, nie schodziłbym.
combic

Postprzez shal » Pn 20 gru, 2010

"Dziwię się, że jesteście tak łatwowierni. Jaką macie pewność, że ktos nie ugrywa sobie czegoś? Zadnej. Ale Twoje prawo combic tak sadzić. Natomiast "durne uwagi" zachowaj dla siebie, bo buraczysz."

Co to znaczy buraczysz? Nie potrafisz się wysłowić? Łatwowierni to są Polacy ale przy urnach co pokazują od 21 lat. A tak po za tym. Zadam Ci jedno pytanie. Co to jest za forum, że on ma się udzielać na narciarskich serwisach? Jest to forum wspinaczkowe, może trekkerowe, a może forum dla ludzi którzy pasjonują się górami? Jak sobie odpowiesz to daj znać
shal

Postprzez viking » Wt 21 gru, 2010

Witam

Ja także wrzucę swoje trzy grosze to, że gość nas ostrzega przed jakimś lokalem, w którym ginie jakby nie było wartościowy sprzęt to źle? Dziwne, mamy podejście , jak coś komuś ginie - to go jeszcze dołujemy ? bo nie wstawił tego tematu , w odpowiedni dział? , jakby Tobie (w tym lokalu) zginęły dziaby. liny - to by "obrońcom" pasowało?

To, że prawo na Słowacji jest takie same jak u nas ( a dodać trzeba, że jesteśmy tam gnojeni- ups, może lepiej udawajmy ze jesteśmy tam szanowani - co? , to mamy być cicho?.
Nie, żebym namawiał kogokolwiek do złych rzeczy , ale ja po takim numerze właściciela tego lokalu, marzyłbym aby zobaczyć, jak działa ichniejsza straż pożarna i wówczas niechaj ten ma właściciel całe odszkodowanie.

A może (jak tu są wybitni obrońcy tegoż lokalu) - polecajmy ten lokal innym (naszym turystom) skoro nam ukradli - niech ukradną kolejnym co?

shal, napewno potrafisz czytać, ze zrozumieniem pisanego tekstu, czego ma dotyczyć twoja uwaga o wyborach?
Masz problem z wyborem partii, od 21 lat, każdy może głosować jak mu się podoba, Ty natomiast chciałbyś głosować po staremu - czyli jedną przewodnia partię- prawda?, tylko to TY takim "burakowym" podejściem pomyliłeś fora. A może Ty nie czujesz się Polakiem? Czytaj, zanim coś napiszesz, to nie boli.
Combic , słusznie , napisał że ma teraz jeden problem mniej, ja także, takim postom, będę omijał ten lokal z daleka.

viking
ps, marzyć wolno każdemu prawda ?

Obrońcom życzę, aby ze strzeżonego (zamykanego) parkingu przy tym lokalu (klucze do kłódki tegoż parkingu ma właściciel lokalu) ukradli wasz samochód (zniszczyli), a odszkodowanie za kradzież (zniszczenie) wypłacono zgodnie ze słowackim prawem właścicielowi tego lokalu, to będzie wam pasowało? Szok co ?
Ciekawe, czy gdyby taka rzecz (kradzież) przytrafiłaby się niemieckiemu turyście, czy tez by tak był potraktowany? , ja wiem jaki byłby finał a wy?
Ostatnio edytowano Wt 21 gru, 2010 przez viking, łącznie edytowano 2 razy
viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Postprzez buba » Wt 21 gru, 2010

rsedzicki napisał(a):Calkowity zakaz przechowywania nart w pokojach, nakaz przechowywania sprzetu w narciarni.
Narciarnia miesci sie z tylu budynku w piwnicy, jest zamykana na klucz i monitorowana przez kamery.

a ludzie w dzisiejszych czasach kochaja nakazy, zakazy, zamki, bramy , klodki a jak slysza "monitoring" to od razu sa na kolanach i sie czuja bezpiecznie i chcieliby go miec wszedzie.. a tu prosze- na ile sie to dziadostwo przydaje...
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
buba

Postprzez siker » Wt 21 gru, 2010

nie odzywalem sie wczesniej, gdyz jestem świeży na tym forum i pomimo że nie zgadzałem się z opinią początkowych postów siedziałem cicho, myśląc że taki urok i mentalność forum. Ciesze się że posty potępiające to wyjątki.
Wole przeczytać 10x niepotrzebnie jakiś post niż później raz się nadziać.

Tak samo jest w samochodzie na CB, jak mówią bez pytania że miśki za zakrętem, zdarzają się tacy co od razu odpowiadają, że od 10km o tym trąbią i już wszystko wiedzą. Przez takich debili kolejnym razem życzliwy nie powie słowa, a może się okazać że będzie jedynym na przestrzeni tych 10km z CB.
siker

Ulubione góry: Tatry

Postprzez mareki » Wt 21 gru, 2010

Co za wsciekły atak combik, viking. Ale po kolei drodzy, kulturalni rozmówcy.
1. Napisałem:
"To odradzaj raczej na forach narciarskich." To dla Was nie jest oczywiste, że tak informacja byłaby cenniejsza na forach narciarskich? Dziwię sie, że nie. Niegdzie natomaist nie napisałem , że uważam zamieszczenie jej tutaj za naganne. Odniosłem się tylko do jej treści!
2. Wyraziłem natomiast zdziwienie, że tak bezkrytycznie podchodzicie do tej info.Od kogoś kto pojawił się pierwszy raz i zapewne ostatni. Jakoś tak w życiu jest , że racje bywaja często rołożone.

I co mnie i nie tylko mnie spotkało:
"durne posty","
"A buractwem jest pisanie postów jak ten Twój pierwszy w tym wątku i kolejne, którymi za chwile mi odpyskujesz."
"Łatwowierni to są Polacy ale przy urnach co pokazują od 21 lat"
"Ty natomiast chciałbyś głosować po staremu - czyli jedną przewodnia partię- prawda?, tylko to TY takim "burakowym" podejściem pomyliłeś fora. A może Ty nie czujesz się Polakiem? Czytaj, zanim coś napiszesz, to nie boli."
A ja tylko w odpowiedzi na "durne posty" zwróciłem uwagę combikowi by nie "buraczył", a ten juz wie, że mu odpyskuję.
Opanujcie się trochę koledzy.

a na koniec taki kwiatek od vikinga:
"Nie, żebym namawiał kogokolwiek do złych rzeczy , ale ja po takim numerze właściciela tego lokalu, marzyłbym aby zobaczyć, jak działa ichniejsza straż pożarna i wówczas niechaj ten ma właściciel całe odszkodowanie."

Jak możnan ocenić takie marzenie , by nie zostać posądzonym o "durne posty"?
Pisze jeszcze viking : "ps, marzyć wolno każdemu prawda ?"
Żenada.
mareki
mareki

Postprzez viking » Wt 21 gru, 2010

Witam

Marku, to, ze tobie na szczęście nigdy nic nie zginęlo ( na Słowacji- Czechach) to dobrze i niech tak będzie na zawsze.
Ja mam inne doświadczenie z ludzikami z tego kraju (ale to moje osobiste sprawy - bo sam je rozwiązuję - po swojemu-i nic nikomu do tego), natomiast nigdy nie potrafię przejść obojętnie obok faktu, że gdzieś KRADNĄ (nieważne gdzie), ty Marku natomiast potrzebujesz kilku takich kradzieży .
Możliwe, że Ciebie na wszystko stać i kradzież (czegokolwiek) kwitujesz słowem -TRUDNO. Ja natomiast do wszystkiego dochodzę (łem) sam i wiem ile co kosztuje i z czego zrezygnowałem , aby to "coś" posiadać.
Kradzież i to co spotkało autora tego postu mnie najzwyczajniej zabolała, bo taki jestem, a już słowa shela:
że Polacy są łatwo wierni i od 21 lat tak głosują - to już kompletnie mnie przybiło, Wcale nie mówie , że jest w kraju super i och ech, ale żyję w tym kraju i tak już zostanie, dlatego pisze otwarcie co myślę o ludzikach pokroju shela i tyle. Ale wracając do tematu , czy aby nagłośnić tę kradzież , muszę (my) czekać aż okradną kolejnego POLAKA ? tak ? to (dla Ciebie MARKU) wówczas będzie wiadomość sprawdzona ? .

Napiszę więcej , skoro gość tę sytuację tak opisał (a znam podobnych kilka), to tylko szkoda, ze nie dał dokładniejszych namiarów łącznie z kawałkiem mapy , aby to miejsce , jak słusznie combic napisał - aby mieć jeden problem w życiu mniej - omijać to miejsce z daleka.

miłego dnia
viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Postprzez mareki » Wt 21 gru, 2010

Rozumiem to.
mareki
mareki

Następna strona

Powrót do Nie tylko o górach