najciekawsze miejsca w Beskidzie Żywieckim

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy do zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Re: najciekawsze miejsca w Beskidzie Żywieckim

Postprzez pudziok » Cz 07 paź, 2010

Klasycznie Babia:)
pudziok

Ulubione góry: polskie

Postprzez miroo » Cz 07 paź, 2010

Cyl-Mała Babia G. - do dziś pamiętam jak tam wiało :)
miroo

Postprzez buba » Cz 07 paź, 2010

-- tam gdzie znajduje sie jakas otwarta bacowka- medralowa, lachow gron, hala cudzichowa, hala michalskiego, przyslup potocki- te miejsca i noclegi tam wspominam wyjatkowo milo

-- bardzo mi sie podobal widok z okolic redykalnego wierchu - (niestety z tamtejszej bacowek juz prawie nic nie zostalo.. )

-- forty w okolicach wegierskiej gorki-zwlaszcza fort "wyrwidab"- widokowo polozony, zruinowany, nie prowadzi tam zadna znakowana sciezka
http://picasaweb.google.com/koza.zza.pl ... 3179952242

-- przychatkowe kibelki typy sławojka :) wystepujace przy chatkach studenckich lub bazach namiotowych
(ktorym byl poswiecony kiedys specjalny temat- jakies z zywieckiego tez sie tam pewno zablakaly
viewtopic.php?f=3&t=1730)

-- z miejsc ktorych juz nie ma- chatka studencka w sopotni...
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
buba

Postprzez diakles » So 16 paź, 2010

Nie zapomnijmy jeszcze o Pilsku.
Aczkolwiek Rycerzowa też bardzo mi się podobała :)
diakles

Ulubione góry: Bieszczady, Tatry, Beskidy

Postprzez krz_ys » Pn 06 gru, 2010

.. tak to wspaniałe miejsca... proponuje również Rysianke a nawet cały szlak od wspomnianego Redykalnego wierchu. dopisałbym również krawców wierch wraz z jego bacówką..
krz_ys

Ulubione góry: beskid żywiecki

Postprzez SunANDSnow » Pt 10 gru, 2010

Myśle że jednym z ciekawszych miejsc jest właśnie szlak prowadzący na Redykalny Wierch,piękne widoku szczególnie podczas ładnej i słonecznej pogody:) Nie jest zbyt trudny,wiec będzie to także dobry szlak na wyprawę z dziecmi.
SunANDSnow

Ulubione góry: Tatry

Postprzez konrado » So 25 gru, 2010

Dla mnie takim miejscem jest przełęcz Przegibek, a w szczególności znajdująca się tam piękna, mała, drewniana kaplica, która ku mojemu zdziwieniu była otwarta i można było sam na sam po obcować trochę z Bogiem w tak magicznym miejscu. Na prawdę polecam wszystkim jako miejsce do wyciszenia się i refleksji nad swoim życiem :)
Magia zapachów - wejdź na [url]euro.aromagroup.pl[/url] i dowiedz się więcej !
konrado

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Postprzez SunANDSnow » Śr 12 sty, 2011

Szczerze mówiąc to nigdy nie byłem an tej przełęczy,ale podczas letnich wypraw zwróce na nią uwagę. Klasycznie również polecam Babią Górę,nie sądziłem ze sa z niej takie piękne widoki.
SunANDSnow

Ulubione góry: Tatry

Postprzez Jocker » Śr 12 sty, 2011

A Ja powiem tylko tyle że cały Beskid Żywiecki jest piękny o każdej porze roku i dnia.
Polecam wypad na Palenice i to wieczorem. Wspaniały widok z jednej strony na zapore a z drugiej na pieknie oświetloną Wapienice.
Mam rodzine w Jaworzu tuz przy wejściu na szlak prowadzący na Błatnie.
Fantastyczne trasy Błatnia - Klimczok - Szyndzielnia - Debowiec - Palenica - Borowina.
Przez Borowine przebiega szlak Palenica - Błatnia i kazdy kto chce sie dostać np: do Jaworza idzie przez Błatnie ale tak dla zainteresowanych powiem że prze Borowine prowadzi szlak wyrębu drzewa i dla tych co sa sobie skrócic droge moga tz. rynną zejść na sam dół aż do samego Jaworza w ciągu ok 15 min nadrabiając 1h30min.
Trzeba wierzyć, kochać, nie tracić nadziei i pozostać wiernym do końca.
Jocker

Postprzez duncan76 » Śr 12 sty, 2011

Jocker - miejsca, które wymieniłeś to Beskid Śląski a nie Żywiecki.
A tak w ogóle to jakoś wszyscy zapomnieli o Wielkiej Raczy - a widoki stamtąd są całkiem niczego sobie.
Ostatnio edytowano Śr 12 sty, 2011 przez duncan76, łącznie edytowano 1 raz
duncan76

Postprzez Jocker » Cz 13 sty, 2011

O kurcze ale wpadka :)

Tak to jest jak sie czyta jedno a mysli o drugim ale mylic sie jest rzecza ludzką.
Trzeba wierzyć, kochać, nie tracić nadziei i pozostać wiernym do końca.
Jocker

Postprzez paulen » Pt 14 sty, 2011

Jak dla mnie to właśnie przede wszystkim Wielka Racza - niezapomniany klimat nocą na punkcie widokowym wśród miliona gwiazd. Poza tym jest wiele naprawdę pięknych miejsc. Ja od siebie dodam Przegibek, Rycerzową, Krawców Wierch, Pilsko no i oczywiście szlak z Hali Boraczej, poprzez Redykalny Wierch po Lipowską i Rysiankę :)
paulen

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Postprzez ktj » So 15 sty, 2011

Zgadzam się z poprzednikiem: Zwardoń - Wielka Racza (nocleg) - Przegibek - Rycerzowa (nocleg) - Soblówka i Glinka (sklepy) - Krawców Wierch - Hala Rysianka i Lipowska (nocleg) - Redykalny Wierch - Rajcza. Polecam :]
ktj

Ulubione góry: bieszczady

Postprzez Czort » N 16 sty, 2011

duncan76 napisał(a):A tak w ogóle to jakoś wszyscy zapomnieli o Wielkiej Raczy - a widoki stamtąd są całkiem niczego sobie.

I ta widokowa "Alpejska legenda W. Raczy". Skrzynka wódki dla tego kto sfotografuje stamtąd Wiener Schneeberg, wieść gminna niesie że to możliwe, choć ja osobiście liczę tylko na miraż jeśli już. Ilekroć tam jestem to zawsze zaczynam polowanie po linii horyzontu.
===============================
Omnia mea mecum porto...

"hehehe" - Piotr Żyła
Czort

Ulubione góry: Karpaty

Postprzez Eriol Velcrow » Pn 17 sty, 2011

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem zachwytów nad Wlk. Racza i Krawców Wierchem. :? Dwukrotnie przeszedłem trasę Zawoja-Wisła w moim odczuciu zarówno Krawców jak i Racza należą do "najsłabszych" punktów trasy. Choć na wschód słońca na Raczy można iść. A co do najciekawszych miejsc:
- żółty szlak z Hali Miziowej na Pilsko
- Perć Akademików na Babią
- okolice Rycerzowej
A droga wiedzie w przód i w przód
Skąd się zaczęła, tuż za progiem.

http://velcroweriol.deviantart.com/
Eriol Velcrow

Ulubione góry: Beskidy

Następna strona

Powrót do Rozmowy o górach