Alpy- gdzie?

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

miki818

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Pieniny

Re: Alpy- gdzie?

Pt 05 paź, 2007

nie mamy wlasnego transportu, termin to maj przyszlego roku wiec jeszcze dosc odlegly ale czym blizej slubu tym wiecj bedziemy mieli na glowie wiec warto juz sie zastanowic gdzie, za ile i jak.

Tak dolomity sa przepiekne tyle ze marzeniem mojej wybranki zawsze byly alpy... :wink:
Góry w Polsce
Szukam moderatora forum - szczegóły na PW

Siasia_Mosad

Ulubione góry: Verticale i ludzie

Pt 05 paź, 2007

Nie dziwię się jej wcale, ale radzę pojechać. Jeśli nie na tydzień poślubny, to ot tak połazić. Jest bosko:)
Obrazek

I am metal, HEAVY METAL!!!

Andix

Ulubione góry: Tatry , Alpy Julijskie

So 06 paź, 2007

miki ja bym ci zaproponował alpy julijskie:) są naprawde super sam byłem w tym roku i strasznie mi sie podobały. Trasy można dobrać i dłuższe i krótsze co kto lubi. A ceny też nie są tragiczne. Ja za nocleg płaciłem 7-8 Euro także całkiem całkiem i to za łóżko a nie glebe :)Jakby co to służe informacją na PW lub GG

Alpen

Ulubione góry: Dolomity, Tatry

So 06 paź, 2007

A ja bym rowniez pronowal Dolomity ze wzgledu na na ogol lepsza i stabilniejsza pogode niz w innych czesciach Alp, stosunkowo niedlugi dojazd. Jezeli chodzi o okolice Innsbruca to moge polecic doline Stubaital w Austrii- bez problemu mozna znalezc fajny nocleg w hoteliku, jak rowniez jest tu sporo miejsc do odbycia niedlugich wycieczek. Pozdrawiam i udanej podrozy!

rafi

N 07 paź, 2007

Ja byłem w Alpach od włoskiej strony ( lipiec 2007, sierpień 2006). Samolot do Turynu
z Krakowa w obydwie strony 250PLN, kupowany 3 m-ce wcześniej ( ogólnie czym wcześniej tym taniej). Prosto z lotniska jest autobus do Aosty 6,60 EUR ( ok. 120 KM).
W dolinie Aosty i sąsiednich dolinach są niezmierzone ilości szlaków, kolejek, wyciągów, via ferraty i inne atrakcje. Autobusy docierają w górę bocznych dolin do wys. powyżej
2000 m.npm, za 1,5-3 EUR. Ceny w schroniskach ( nocleg na łożku)
10 EUR- pod Gran Paradiso
8-10 EUR masyw Monte Rosy
Do samych schronisk położonych powyżej 3000m. npm można praktycznie dojść bez sprzętu. Ceny w hotelikach w okolicznych miejscowościach można znaleźć za 15-20 EUR za osobę.
Za tydzień pobytu w tym roku z przelotem wydałem ok.900 PLN ( 2x nocleg w hotelu).

Siasia_Mosad

Ulubione góry: Verticale i ludzie

N 07 paź, 2007

Mogę popytać siostrę na stałe zamieszkującą w Bolzano, po włoskiej stronie, czy przypadkiem nie uda się znależć gdzieś u okolicznej ludności jakichś tanich noclegówek. Podobno jak kiedyś znajomi jeździli, to normalnie dało się coś takiego znaleźć.

Aha, no i blisko już stąd do Cortiny, Passo Pordoi czy Alpe di Susi. Cudowne miejsca. Jeśli interesują Was spektakularne ferraty, to żyć nie umierać tam pod tym względem :grin:

To ma być w maju przyszłego roku?
Obrazek

I am metal, HEAVY METAL!!!

miki818

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Pieniny

N 07 paź, 2007

oj tyle propozycji ze az juz sam niewiem gdzie:) pozwólcie ze skonsultuje to z Basia i odezwe sie, moze uda sie jakos to jednak tanie zalatwic bo juz troche rezygnacja nas dopadla. A tym czasem wielkie dzieli za pomoc
Góry w Polsce
Szukam moderatora forum - szczegóły na PW

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

N 07 paź, 2007

Tak dolomity sa przepiekne tyle ze marzeniem mojej wybranki zawsze byly alpy...

Więc marzenie może zostać spełnione. Dolomity są pasmem leżącym w Południowych Alpach Wapiennych, które są z kolei częścią Alp Wschodnich.
Generalnie to tak jakby powiedzieć, że ładne są Pieniny, ale zawsze chciałem jechać w Karpaty..
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Canin

So 02 sie, 2008

Odgrzewam ten wątek aby niepotrzebnie nie mnożyć tematów.
Mam w planie samochodowo-trekingowy wyjazd w Alpy - czy na przełęczy Hochtor można zostawić samochód na kilka nocy? Parking tam jest ale chyba tylko dzienny.
www.canin.mm.pl - ciągle nowe zdjęcia

Stanko

Ulubione góry: Karpaty

Cz 13 wrz, 2018

Cześć nie chcę zakładać kolejnego podobnego tematu więc się podepnę.

Za rok na wiosnę ponownie planujemy sobie wyskoczyć na Słovenie i później dalej na inny kemping najlepiej w okolicy do 200km od Triglavskiego parku do Włoch lub Austrii interesują nas możliwie najtańsze kempingi bardziej żeby nie było kolejek prysznic i łazienki i było czysto niż jakiś większy standard wypas czy baseny. Preferujemy kameralne miejsca raczej gdzieś na uboczu raczej dziksze niż przycięta na równo trawka.

Najlepiej do 25-35euro góra 2+2 namiot+auto. Zazwyczaj co dziennie odpalamy z rana auto i jedziemy w jakieś miejsce zwiedzać więc niekoniecznie musi być 100 tras z kempingu.
Myślę o okolicach Cortiny? lub w Ramsau Dachstein 3 państw raczej nie obskoczymy a później jeszcze zostaną Węgry w powrotnej . Interesuje nas raczej lekki Treking może być też z podjazdu kolejką - syn 4 lata i córka 2,5 roku trochę już waży w nosidle z butelką wody.

Jak znacie jakieś kempingi podeślijcie linki. Dzięki

tomix

Ulubione góry: .hmm każde

Cz 13 wrz, 2018

Ramsau-Beach, a w Cortinie Rochetta, ale tam nie ma basenu.

Stanko

Ulubione góry: Karpaty

Cz 13 wrz, 2018

W tym Ramsau ten kemping już wcześniej patrzyłem a orientujecie się czy duży ruch w końcu czerwca przed lipcem ?
Z jednej strony dzieciaki były by zadowolone a z drugiej to nie moje klimaty, a i tak w 95% nie będzie mnie na kempingu i po powrocie pewnie już nikt nie będzie miał ochoty na nic bo wszyscy padną jak muchy.

tomix

Ulubione góry: .hmm każde

Cz 13 wrz, 2018

Większe obłożenie jest tylko na koniec lipca i w sierpniu i nie powinno być problemu, choć zawsze warto zadzwonić.

Poprzednia strona
Powrót do Rozmowy o górach