Mała Fatra

Opis aktualnych warunków panujących w górach. Zarówno w poszczególnych pasmach jak i na konkretnych szlakach.

Moderator: Moderatorzy

duncan76

Re: Mała Fatra

Cz 25 paź, 2018

Cześć. Byłem.

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Pn 29 paź, 2018

A może ktoś by się wybrał od 1-ego zamiast na znicze? Pzdr. M.

Marcinek

Ulubione góry: Beskidy

N 04 lis, 2018

duncan76 napisał(a):Cześć. Byłem.

Mam świadomość, że bez raków i czekana to sobie mogę po Terchovej pospacerować, ale czy mógłbyś skrobnąć coś więcej? Na co się szczególnie wyczulić, itd. Dodam tylko, że już tam byłem, latem.

duncan76

Cz 08 lis, 2018

Oczywiste jest, że wszystko zależy od warunków panujących danego dnia. Może być tak, że nawet w rakach i czekanem nie wejdziesz, może być tak, że okażą się zupełnie zbędne. Moim zdaniem wszystko jedno z której strony idziesz, i tak najlepiej zrobić trawers. Od Miedziholia trasa jest trochę krótsza i z południową wystawą, więc śniegu może być mniej, ale będzie bardziej mokry a rano zalodzony. Od Miedzirosutca pewnie śniegu będzie trochę więcej, ale jest szansa na beton. Nie sądzę też żeby istniały jakieś warianty zimowe - idzie się zasadniczo szlakiem, tam gdzie wygodniej i tam gdzie przetarte. Generalnie z głową na karku, bo jak wiadomo u góry jest parę miejsc, gdzie można zdrowo polecieć.

Marcinek

Cz 08 lis, 2018

Dzięki. Chcemy jechać do Terchovej jakoś w lutym i w planach jest Maly Rozsutec Dierami. Drugiego dnia spróbujemy Velky od Miedzirosutca właśnie, a którędy zejdziemy to się okaże. Jeszcze raz dzięki za wskazanie różnic między jednym a drugim stokiem zimą.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Cz 08 lis, 2018

Hej,
Kiedyś widziałem - niestety nie pamiętam gdzie - że zamykają na zimę szlak z Miedzirosutca na Wielki R.
Trzeba poszukać po internetach i pewnie się znajdzie...

Pozdrawiam,
Maniek

duncan76

Cz 08 lis, 2018

Wielki Rozsutec jest zamknięty z obu stron od 1 marca do 15 czerwca.

Marcinek

So 10 lis, 2018

duncan76 napisał(a):Wielki Rozsutec jest zamknięty z obu stron od 1 marca do 15 czerwca.

Zgadza się, nie pamiętam tylko czy ze względu na lawiny czy z uwagi na okres rozrodczy zwierząt lub wegetację pewnych gatunków roślin.

AlaDych

Ulubione góry: Mała Fatra

Cz 15 lis, 2018

Co roku WR jest zamknięty od listopada do czerwca :/
w tym roku chciałam wejść na wiosnę i musiałam czekać aż do sierpnia... ale się udało :)

Marcinek

Pt 16 lis, 2018

Nie prawda. Duncan 76 wspomniał wyżej w jakim okresie szlak jest zamknięty. Wikipedia też o tym wspomina.

Marcinek

Cz 24 sty, 2019

Kończąc temat: atakujemy ze znajomymi oba Rozsutce 16-17 lutego. Był tam ktoś w ciągu ostatnich kilku tygodni? Interesuje mnie stopień przetarcia szlaków.

k2t4s

Ulubione góry: Wszystkie :):)

So 26 sty, 2019

Cześć.
Byłem na Małym Rozsutcu w II połowie grudnia, więc moje informacje będą mocno nieaktualne.
Już wtedy śniegu było bardzo dużo. Szlak zielony na rozdrożu Pod Tesnou Rizňou był nie przetarty. Ale to było kopę śniegu i setki ludków temu :)
Planuję jakoś w najbliższym czasie wybrać się na Wielkiego Rozsutca. Mam prawie miesięczną przerwę w chodzeniu po górach i już mnie nosi.

Marcinek

Pn 28 sty, 2019

Jak już wspomniałem mamy w planach Maly w sobotę Dierami od Terchovej, a w niedziele Vel'ky z Petrovej. Za niecałe 2 tygodnie będe wiedział napewno czy na niedzielę dojedzie do nas koleżanka dla której Maly jest za mały :)
Pisze o tym, bo może udałoby się spakować Was razem do jednego auta.

k2t4s

Ulubione góry: Wszystkie :):)

Pn 28 sty, 2019

A koleżanka była na Małym Rozsutcu? Według mnie to szczyt lekko trudniejszy od Wielkiego.

Marcinek

Pn 28 sty, 2019

k2t4s napisał(a):A koleżanka była na Małym Rozsutcu? Według mnie to szczyt lekko trudniejszy od Wielkiego.

Była.

Hmm, na jakiej podstawie twierdzisz, że Maly jest trudniejszy?? Od Medzirozsutce to najpierw lekkie, potem bardziej strome podejście i -jak dobrze pamiętam- trzy łańcuchy, jeden po drugim. Na Vel'ky jest: a. zdecydowanie dalej, b. trudniejsze i liczniejsze podejścia, c. zimą przy dość sporej pokrywie śnieżnej i kilku ekspozycjach zdecydowanie niebezpieczniej. Wchodziłem na oba tylko z tej (Medzirozsutce) strony, chyba że masz na myśli Maly z Terchovej (zielonym)? To 2,5 godz. żmudnego dreptania, ale czy trudniej....

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Aktualne warunki górskie