BESKID MAŁY

Opis aktualnych warunków panujących w górach. Zarówno w poszczególnych pasmach jak i na konkretnych szlakach.

Moderator: Moderatorzy

birkut

Ulubione góry: Piryn

Re: BESKID MAŁY

Pn 13 gru, 2010

W sobotę szedlem z Przełęczy Przegibek na Czupel (i z powrotem) szlakiem niebieskim. Dużo świeżego śniegu i ciągle padal, ale szlak do schroniska dobrze przetarty, a dalej przyzwoicie.
Narciarze biegowi robią dobrą robote ;)

W niedziele z Miedzybrodzia Bialskiego na Żar czerwonym (tym samym w dół).
padajacy mokry deszczo/snieg, a wyżej śnieg.
Szlak nie przetarty, ale przyjemnie się szlo bo śnieg nie oklejał butów.
Ogólnie polacam- w Małym jest teraz przepięknie

moskal

Ulubione góry: Gorce, Tatry

Wt 12 kwi, 2011

Witam
W najbliższym czasie wybieram się w Beskid Mały

Z Targoszowa i tu moje 1 pytanie gdzie dokładnie jest sztolnia w Targoszowie??? Może ktoś ją zwiedzał i czy w ogóle można tam luknąć do środka z latareczką :D czy może wstęp płatny? następnie na Łamaną Skałę i już dalej na Potrójną być może na przełęcz Kocierską. Międzyczasie zimne piwko w schr. studenckim Pod Potrójną o ile w ogóle bedzie :P warto chyba tam zaglądnąć? nastepnie spacerek na Leskowiec ponoć miłe schronisko i Groń. Powrót do auta w Targoszowie.

zielonym Targoszów- Łamana Skała-czerwonym Potrójna-Łamana Skała -Leskowiec- Groń Jana Pawła II-zółty Targoszów.

Ciekawa trasa :) jak myślicie? może macie jakiś ciekawszy szlak?? chętnie wysłucham. Może też znacie jakięś ciekawe miajsca na wymienionej przeze mnie trasie do oglądniecia, zwiedzenia itd? dajcie znać będę wdzięczny.

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Śr 13 kwi, 2011

moskal napisał(a): Międzyczasie zimne piwko w schr. studenckim Pod Potrójną o ile w ogóle bedzie :P warto chyba tam zaglądnąć? nastepnie spacerek na Leskowiec ponoć miłe schronisko i Groń.

Nawet nie zadawaj takich pytań :!: Chatkę pod Potrójną prowadzi obecnie Wojtek - przyjaciel Forum i absolutnie zawsze warto tam zaglądnąć, zresztą nie tyko ze względu na prowadzącego ale i w ogóle. Myślę, że dobrze upewnić się wcześniej, że będzie otwarta, szczególnie jeśli się wybierasz w tygodniu.
Odnośnie schroniska na Leskowcu ja akurat miałam skrajnie odmienne odczucia, ale był to sezon borówkowy i tłum dziki.

Co do szlaków w Beskidzie Małym to polecam część najwyższą - czyli po drugiej stronie Jez. Międzybrodzkiego - szlak przez Rogacz - Czupel - Magurkę Wilkowicką (schronisko) - bardzo przyjemny, można zrobić kółko Międzybrodzia

:D
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

moskal

Śr 13 kwi, 2011

absolutnie zawsze warto tam zaglądnąć, zresztą nie tyko ze względu na prowadzącego ale i w ogóle.

W takim razie chętnie ją odwiedzę.

Co do szlaków w Beskidzie Małym to polecam część najwyższą - czyli po drugiej stronie Jez. Międzybrodzkiego - szlak przez Rogacz - Czupel - Magurkę Wilkowicką (schronisko) - bardzo przyjemny, można zrobić kółko Międzybrodzia

Tam też planuje w późniejszym czasie uderzyć tylko, że zrobić troszkę większe zakole uwzględniając oczywiście Rogacz, Czupel i Magurkę a następnie przez przełęcz Przegibek aż do Hrobaczej Łąki i do Miedzybrodzia.

Dalej niestety nie wiem gdzie dokładnie jest sztolnia w Targoszowie??? wydobywano tam rude żelaza i czy można do niej wejść na zdjęciu ze strony schroniska Leskowiec wygląda ciekawie tylko trzeba ją najpierw znaleźć. Więc dalej czekam na pomoc.

Tu daje link gdzie jest zdjęcie tej sztolni

http://leskowiec.pttk.pl/ciekawostki.html

moskal

Pt 22 kwi, 2011

We środę zrobiłem trasę:

zielonym Targoszów- Łamana Skała- czerwonym chatka pod Potrójna-Łamana Skała -Leskowiec- Groń Jana Pawła II-zółty Targoszów.

Przyjemna trasa bardzo ciepło, warunki idealne, śniegu 0 mało błota. Całą trasę przemaszerowałem w krótkich spodenkach i krótkim rękawku. Ruch znikomy może 6 osób spotkałem na szlaku, sami indywidualiści. Z Leskowca przepiękna panorama na Beskidy, Gorce i słabiej na Tatry. W schronisku pod Leskowcem dobre naleśniki z serem. Niestety nie znalazłem sztolni w Targoszowie w sumie to nawet za nią się tak nie rozglądałem. Nie udało mi się też wejść do chatki pod potrójną (brak gospodarza) numer tel. na chatce był podany ale słaby zasięg, a nawet gdy udało się go znaleźć to odbiorca był niestety nie uchwytny. Chatka z zewnątrz bardzo przyjemna na imprezkę w sam raz :)

Tak naprawdę to jedyny minus tej wyprawy był taki, że gdy wróciłem do auta zauważyłem na przednim zderzaku brak 2 zaślepek w miejscu gdzie mieszczą się halogeny :evil: (cena z allegro tych zaślepek od 30 - 50zł za 2 sztuki) albo gówniarze na złość albo komuś faktycznie były potrzebne! Nic więcej nie zginęło i żadnych zniszczeń tak więc może miałem pecha albo szczęście, że zwinęli tylko te zaślepki. Więc uważajcie lepiej gdzie zostawiacie samochody lepiej dać komuś na piwo i wjechać na podwórko o ile gazda przyjmie taką ofertę :) niż zostawić w podejrzanym miejscu a później żałować. Cieszy mnie, że nie zastałem auta na cegłach bo alumki mieli w ofercie :) albo w ogóle nie zastałbym auta wtedy kaplica.

Wiolcia

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Beskid Niski, Bieszczady

Pn 05 mar, 2012

Rzyki Praciaki - Potrójna (czarny) - Łamana Skała (czerwony) - Rzyki (żółty). W dolinach już prawie wiosna, w wyższych partiach gór szlaki udeptane, śnieg zmrożony, więc rakiet nawet nie trzeba było ubierać. Miejscami, szczególnie na drogach szutrowych, spore zalodzenie.

Sebastiano

Ulubione góry: Chrobacza Łąka - Beskid Śląski

N 21 kwi, 2013

Zrobiłem podobną trasę co Wiolcia rok temu, z małą zmianą Bo startowałem z Rzyków i wyruszyłem czarnym przy okazji zahaczając o szlak serduszkowy.
Pogoda dzisiaj była wymarzona! Ciepło, słonecznie z wyśmienita widocznością. Można było bez problemu chodzić w krótkiej bluzce i cieszyć się słońcem na rękach!
Niestety wiosny praktycznie w górach nie widać, a mamy już koniec kwietnia. Miejscami na szlaku w wyższych partiach zalega na trasie śnieg.
Poniżej wrzucam kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zachęcam wyprawę w tamte strony dopiero za miesiąc, bo widoki będą przepiękne. Zachęcam również do pominięcia Łamanej Skały, bo nie ma tam nic ciekawego do obejrzenia.
"W życiu chodzi o to żeby wszystko wyszło, choć nie zawsze się to udaje".

Faza

Ulubione góry: Tatry

So 21 gru, 2013

Rzyki Jagódki- Leskowiec, bez śniegu, miejscami lód..Leskowiec- Potrójna(847), zmrożony śnieg i lód na calym odcinku, Potrójna-Klimaska-Rzyki Jagódki, miejscami lód....ale ogólnie idzie się dobrze..śnieg tępy..miejsca błotne zmrożone :) niestety zimy jeszcze nie widać...czuć było wiosnę hehe

kniazix

Ulubione góry: Góry górzyste

Śr 08 sty, 2014

Kozy-Hrobacza Łąka-Żar-Przełęcz Kocierska śniegu niet
Przełęcz Kocierska-Czarny Groń-Przełęcz na Przykrej-Rzyki trochę lodu na niektórych odcinkach i błota
resztki zmrożonego śniegu na "praciakach" :)
aż żal, że w lekkich butach nie pojechałem...

.Daniel.

Ulubione góry: Góry

Cz 09 sty, 2014

Witajcie! :D

Stan z 7 stycznia (wtorek)

Bielsko - Biała (Straconka) - czerwonym szlakiem od kościoła na Hrobaczą Łąkę - zejście czerwonym, a następnie na przełaj w okolice Jeziora Czaniec. Warunki dobre, miejscami trochę błota i co jakiś czas powalone drzewo.

Pozdrawiam :D

Zdzisław

N 02 lut, 2014

Sie ma!
Dzisiaj trasa; Porąbka zapora-czerwony-Hrobacza ł.-Gaiki-niebieski-Przegibek-Magurka-Czupel-Czernichów.
Na szlaku warunki jesienno,zimowo-wiosenne.Nie ma wiele błota,miejscami trochę lodu,suche liśćie (jak jesienią , kwitną bazie! Widoki były za to wyśmienite, jeszcze nigdy tak wyraźnie nie widziałem Tatr z Czupla!

JarekM

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

So 08 lut, 2014

08.02.2014, trasa: Góra Żar - Przełęcz Kocierska
Warunki wczesno wiosenne. Śnieg w śladowych ilościach w naprawdę zacienionych miejscach, bardzo mało błota - zdecydowana większa część trasy jest dobrze utwardzona.
Na pewno mamy luty? :)

mikes

Ulubione góry: Tatry, Beskid Żywiecki

Pn 28 sty, 2019

27.01.2019
Trasa: Targanice - Przełęcz Kocierska (czarny) - Potrójna (czerwony) - Jawornica - Targanice (żółty)
Warunki zimowe, a momentami mocno zimowe.

Na odcinku Targanice - Przełęcz Kocierska szliśmy po widocznych śladach, ale im wyżej tym śniegu było coraz więcej i nawet idąc po nich się zapadaliśmy do kolan. Najgorzej było w pobliżu przełęczy.

Z przełeczy w stronę Potrójnej szlak ubity ze względu na duży ruch panujący na nim. :)

Ostatni odcinek Potrójna - Jawornica - Targanice szczególnie pomiędzy tymi dwoma szczytami zamiast znakowego 45 min, było 1.30 h.
Na początku brak śladów, potem spotkaliśmy Panią z psem, która torowała od jawornicy, więc wiedzieliśmy gdzie iść.
Ale że była dosyć lekka i miała kije to i tak zapadaliśmy się minimalnie do kolan, a w niektórych miejscach wpadłem parę razy po pas. :)

Na zejściu z Jawornicy też dużo śniegu (po kolana), ale więcej śladów, bo i ludzi więcej tam spotkaliśmy.

Także jak ktoś chce potrenować nogi to trasa idealna ;)

Poprzednia strona
Powrót do Aktualne warunki górskie