Deuter Futura vs Trail

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Henzir

Ulubione góry: Beskidy

Deuter Futura vs Trail

Cz 22 sie, 2019

Zastanawiam się na wyborem plecaka o pojemności 36l. Waham się pomiędzy modelem Trail PRO i Futura PRO Deutera.
Futura na plus ma system nośny, który odsuwa plecak od pleców przez co wentylacja jest ekstra. Ma też komorę dolną, np na śpiwór. Natomiast wydaje się, że trudniej go wyregulować od Traila.
Trail zaś bardziej przylega do pleców, przez co łatwiej się z nim zapocić. Wydaje się jednak, że lepiej mi leży i łatwiej go wyregulować.

Czy ktoś używa któregoś z powyższych modeli i może się wypowiedzieć?
Chciałbym używać plecaka do wypadów na kilka dni, trekking, via ferraty, jak również w zimie. Futura mnie przekonuje wentylacją, zaś Trail lepszym dopasowaniem i (wydaje mi się) większą uniwersalnością.

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,Andy

Re: Deuter Futura vs Trail

N 25 sie, 2019

Fufura wcale nie jest trudna do wyregulowania ale , jeśli masz wzrost od 180cm wzwyż to kupujesz Futurę ze znaczkiem EL .Specjalna wersja dla ludzi wysokich. Posiadam taki plecak przy wzroście 182 cm Futura EL

Henzir

Pn 26 sie, 2019

Mam właśnie 182 cm wzrostu, ale nie kupowałem wersji EL. Myślałem, że to wersja dla osób o wzroście około 190 cm.
Udało mi się wyregulować Futurę, ale mam wrażenie, że jednak Trail jest bardziej wygodny - pasy ramienne w Futurze bardziej "ciążą".

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,Andy

Śr 28 sie, 2019

To zrobiłeś błąd jak możesz oddać i zamienić na Deutera Futura ze znaczkiem EL będzie idealnie pasował. wersja PRO nie jest przystosowana do ludzi o wzroście powyżej 180 cm i dlatego jest wtedy taki problem.

Henzir

Wt 17 wrz, 2019

Dzięki za radę. W końcu i tak wybrałem model TRAIL.

Powrót do Sprzęt, szpej