Buty trekking/podejściowe

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

PRZZEMO

Ulubione góry: Tatry

Buty trekking/podejściowe

Cz 11 lip, 2019

Witam

Co roku udaje się w Tatry aby przemierzać nasze piękne góry, jednakże w przyszłości nie zamierzam zamykać się na inne równie ciekawe tereny w naszym kraju jak i poza nim.

Szukam butów które sprawdzą się zarówno w kilku-cało-dniowym trekkingu, po leśnych ścieżkach, żwirze, czy błocie, ale również w bardziej skalistym terenie takim jak np "Orla perć", skoro budżet nie ma ograniczenia, to chciałbym mieć w tych butach możliwość umiarkowanej wspinaczki, jeżeli znajdę kiedyś na nią czas i chęci.

Modele które mi się podobają:
1. The North Face Hedgehog Hike II GTX
2. Salewa Wildfire GTX
3. Salewa Wander Hiker GTX

Moje spostrzeżenia są takie że pierwszy but jest bardziej "trekkingowy", drugi znajduje sie w kategorii "podejściowe" zatem pewnie jest lepszy do wspinaczki i skalistych terenów, trzeci jest chyba najbardziej "trekkingowy/hikingowy".

Jak but 1 i 3 sprawdzą się w skalistym terenie i wspinaczce?
Jak but 2 sprawdzi w całodniowej wędrówce po różnym terenie( bo zakładam ze w skalistym sprawdzi sie dobrze) ?

Dziękuje za odpowiedzi jezeli takie sie pojawia, pozdrawiam i z fartem mordeczki

Powrót do Sprzęt, szpej