Tatry Wysokie (Słowacja) 12-17 Lipiec

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Pełta

Ulubione góry: Alpy

Tatry Wysokie (Słowacja) 12-17 Lipiec

Pn 10 cze, 2019

Witam,
Wyjeżdżam w Tatry Słowackie,dokładnie jadę z okolic Warszawy do Starego Smokovca.
Proponuję transport w jedną,jak i drugą stronę czyli powrót.Wyjazd z Warszawy 12 lipca wcześnie rano,powrót do Warszawy 17 lipca.
Jest możliwość wyjazdu 13 lipca(sobota),ale w tym przypadku pobyt przedłużam o jeden dzień czyli do 18(do ew.ustalenia).
Auto Xara Picasso 2HDI,podróżuje wygodnie 5 osób z zapasem na nogi,duży bagażnik...
Mam aktualnie 4 wolne miejsca.Teraz szukam odpowiedniego ubezpieczenia Assistance.
Moje założenia trekkingowe na ten okres to:
· Sławkowski Szczyt
· Dolina Małej Zimnej Wody, Czerwona Ławka, Dolina Staroleśna
· Skalnata Chata (Łomnickie Schronisko) i dalej do Schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim (Chata pri Zelenym Plese)
· Rysy – trzeba dojechać do przystanku Popradske Pleso (električką lub samochodem na parking)
Ile będę w stanie oczywiście zaliczyć.Przydatne strony http://www.wiecznatulaczka.pl/tatry-slawkowski-szczyt-opis-szlaku/
https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/spod-lomnicy-na-hrebienok/ - na tej stronie jest dość dużo szczegółów,jak też i o stosownym ubezpieczeniu,więc warto poszukać.
Tak jak na wstępie,proponuję wspólny przejazd,lecz nie trekking,każdy współpasażer organizuje go sobie indywidualnie,co nie znaczy,że gdzieś tam się nie spotkamy...ogólnie chcę iść samemu:)
Co do zakwaterowania,też każdy we własnym zakresie.
Przedostatniego dnia,powiedzmy wieczorem zdzwaniamy się i ustalamy godzinę powrotu i miejsce zbiórki(do ustalenia)
Przejazd oczywiście niekomercyjny,więc do podziału koszty paliwa,które ustaliłem na osobę.Zainteresowanym podam na priv,mam nadzieję że nie zrujnuje niczyjej kieszeni:)

Ps.tutaj znajdziecie przejrzysty rozkład Elektrićki,polecane tanie noclegi oraz garść innych informacji
http://www.wiecznatulaczka.pl/nowa-lesna-stary-smokowiec-praktyczne-informacje-namiar-na-kwatere/

Żeby zachęcić:) http://telezbyszek44.pl/S%C5%82awkowski-Szczyt.php

Pełta

Re: Tatry Wysokie (Słowacja) 12-17 Lipiec

Wt 11 cze, 2019

Już nie aktualne,komplet...chyba że ktoś odpadnie.

mruk

Ulubione góry: wole morze ;)

Pt 14 cze, 2019

w zależności gdzie masz nocleg i o której będziesz wychodził na szlak, zastanów się nad innym zaplanowaniem tras. Tatry wysokie na SK mają mało szczytów powyżej 2k i mało szlaków do nich prowadzących. Tzn b. rzadko udaje się zrobić pętle lub tak zaplanowac trek, aby nie wracać tym samym szlakiem. Proponuję:
- Tatry Bielskie ze Zdziaru (dojazd PKS), zejście do Chaty przy Zelenym plesie i albo Jagnięcy szczyt, albo powrót do S Smokovca przez Rakuską przelecz
- Petle wokół Czerwonej ławki (sama Cz. Ławka jest dwukierunkowa), choć lepiej wchodzić od Chaty Teryho. Starczy wówczas czasu na wej/zej na Lodową przełęcz
- przy wczesnym ruszeniu mozna zrobić i Rysy i Koprowy
- warto zrobić pętlę wokół Bystrego Sedla
- Krywań i Sławkowski to niestety ze względów logistyki właściwie trasy na osobne dni. Przy Krywaniu można zrobić pętlę, i nie starczy czasu na nic więcej. Przy Sławkowskim warto ten dzien dodatkowo poświęcić np na wodospady przy Hrebienoku
- kolejna pętla to Polski grzebień, Mała Vysoka i Rohatka
Uwagi. Warto kupić bilet na elekriczkę np tygodniowy, bo przy długich trasach możesz nie mieć szans na kupno biletu. Kas nie ma na wszystkich stacjach (np nie ma na stacji Popradskie pleso,gdzie jest parking do wejscia na Rysy i Koprowy. Po 20 bodaj wszystkie kasy są zamknięte. Sklepy są otwierane o 7 i zamykane bodaj o 18/19, wiec nie ma szans na jakieś zakupu wczesnoranne czy późnowieczorne. W weekend jest jeszcze gorzej;) Otwierane później zamykane bodaj o 15. Warto jeść w schroniskach, bo nie wiadomo czy po 21-22 trafi sie na jakis bar itp itd Jesli masz pytania nt tras, skali trudności szlaków i logistyki pisz
będę w tatrach PL i SK w terminie 8-20 lipca. Moze sie spotkamy na szlaku

Pełta

Pt 14 cze, 2019

Wszystko ograniczę do auta tzn.stosownych parkingów,z elektriczki nie chciałbym korzystać.Mam 51 lat,a i ze zdrowiem różnie,nic na siłę.
Dzięki za rady.

Castor

Ulubione góry: bezludne

So 15 cze, 2019

mruk napisał(a): Warto jeść w schroniskach, bo nie wiadomo czy po 21-22 trafi sie na jakis bar

Z takim myśleniem to ja bym był bardzo ostrożny , przekonałem się o tym parokrotnie bo zamiast chodzić po górach to musiało się co kawałek szukać krzaków , a jak jesteś dość wysoko to już jest poważny problem :oops:
Z tymi biletami na mniejszych przystankach jak się wcześniej nie zakupi na elektriczkę to faktycznie jest dramat , ponieważ nie widziałem w wagonach żadnych automatów biletowych na bilon , a chciwi konduktorzy wiedzą o tym i tylko czekają na takich frajerów :D
Pokuta podobno kosztuje sto euro , a wypisanie biletu przez konduktora jest niemożliwe.
Co prawda automaty biletowe na bilon są takie ale tylko na większych przystankach np. Tatranska Łomnica czy Smokowiec , ale w recepcjach schronisk warto zapytać np. Popradzkim Plesie sprzedają bilety na elektriczkę.

mruk

Ulubione góry: wole morze ;)

So 15 cze, 2019

- kwestia elekriczki. Można kupić bilet via sms czy internet. Instrukcja zakupu jest w każdym wagonie. Nie wychodzi to tanio:/
- nie słyszałem o problemach z jakością wyżywienia w schroniskach na SK. Wszędzie można trafić na "problem żołądkowy"
- auto jest dobrym rozwiązaniem na SK, jeśli ma się kierowcę, który zawiezie do pkt A a odb w pkt B, ale to już wypas;)
- kolejne zagadnienie to nagminne omijanie przez Słowaków zakazu chodzenia poza szlakiem i zdobywanie czasem szczytów idąc starym szlakiem. W ten sposób np można wejść na Lodowy szczyt czy Wielkie Solisko. Ale to już dla odważnych i bogatych. Kary spore.

Pełta

So 15 cze, 2019

Ja tylko autem w tym przypadku,tak sobie ustawie marszrute żebym powrócił do auta...prowiant,palnnik i wszelakie niezbędne cuda będę miał w swojej ciężarówce...będę sanmowystarczalny na ponad tydzień.

Pełta

Pn 17 cze, 2019

Chyba jako pierwszą pętlę zrobię sobie trasę na Przełęcz Bystra Ławka http://telezbyszek44.pl/Bystra-%C5%81awka-cz-I.php bardzo mi sie to podoba...

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów