Buty turystyczne do ok 350 zł

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

pazday

Ulubione góry: Tatry

Buty turystyczne do ok 350 zł

So 04 maja, 2019

Cześć. Szukam niskich, męskich, przewiewnych (bez membrany) butów z amortyzacją na ciepłe i gorące dni przeznaczonych głównie do chodzenia po mieście, a w trochę mniejszym stopniu po lesie i niskich górach. Ponieważ priorytetem jest miasto, zastanawiam się czy zamiast trekkingowców nie wziąć butów biegowych, które są lżejsze, bardziej przewiewne i też mają (lepszą?) amortyzację. Pytanie tylko czy takie buty dadzą radę na leśnych ścieżkach i czasem w niskich górach.
Zależy mi, żeby but miał wsparcie dla ułożenia stopy - chodzi mi o to podwyższenie na wkładce od wewnętrznej strony stopy chroniące przed pronacją (nie wiem czy w butach trekkingowych i biegowych to nie standard, ale dla pewności zaznaczam).
Cena do ok 350 zł. Możecie polecić coś dobrego? :)

k2t4s

Ulubione góry: Wszystkie :):)

Re: Buty turystyczne do ok 350 zł

So 04 maja, 2019

Scarpa Mojito - będziesz Pan zadowolony ;)

pazday

N 05 maja, 2019

Słyszałem o tych butach i też się nad nimi zastanawiałem (tylko w wersji Fresh). Jednak słyszałem, że nie mają amortyzacji albo mają, ale słabą, bo to podejściówki i na miasto niezbyt się nadają.

k2t4s

Ulubione góry: Wszystkie :):)

N 05 maja, 2019

Bardzo wygodny but. Mają amortyzację z pianki, ale na pewno nie jest to taka amortyzacja jak w bucie do biegania.
Osobiście mogę polecić również TNF verto plasma II gtx, ale to już trochę większy wydatek, niemniej but bardzo, ale to bardzo wygodny i amortyzacja
na medal. Tyle tylko, że TNFy są z gore-texem.

pazday

Pn 06 maja, 2019

Te TNFy to już niestety nie moje półka cenowa. Poza tym szukam butów bez membrany. :)

Doszedłem do wniosku, że chyba nie ma sensu kupować jednych butów na miasto i w teren, bo w miejskich będzie w terenie po prostu nie wygodnie, a w trekkingowych szybko zetrze się podeszwa na miejskim asfalcie i pewnie też nie będzie zbyt wygodnie. Wobec tego skupię się na butach do miasta, a w teren kupię sobie jakieś trekkingi za kostkę, ale to kiedy indziej. Buty, których obecnie szukam mają przede wszystkim zapewnić komfort podczas wielogodzinnego chodzenia po mieście. Dobrze by było, gdyby dało się w nich pochodzić chociaż po leśnych ścieżkach, ale priorytetem jest miasto. Czy w takim wypadku najlepsze będą buty biegowe na twarde podłoże? Znacie jakieś dobre modele? :)

Powrót do Sprzęt, szpej