Który z tych butów? Meindl, Salewa, Salomon?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

yeahbitch

Ulubione góry: Karkonosze

Który z tych butów? Meindl, Salewa, Salomon?

N 03 mar, 2019

Dzień dobry,
Szukam butów całorocznych, z przeznaczeniem głównie w Tatry latem i jesienią. Chciałabym również, żeby można je było założyć na 2-3 dniowe zimowe wycieczki np. w Karkonosze. Znalazłam następujące pozycje, czy możecie mi pomóc w wyborze, który z tych butów sprawdzi się w "każdych" warunkach ?

https://www.skalnik.pl/buty-quest-4d-3-gtx-667031

http://www.meindl24.pl/buty-meindl-lite ... ,2420,5153

https://8a.pl/buty-salewa-mountain-trai ... hur-spring

https://8a.pl/buty-trekkingowe-salomon- ... -india-ink

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: Który z tych butów? Meindl, Salewa, Salomon?

Pn 04 mar, 2019

Buty dobre na lato i zimę... Nie ma takich, ale powiedzmy, że na nie upalne lato i słabszą zimę Meindle lub Salewy się sprawdzą. Salomonów nie znam. Jak kasa nie gra roli to brałbym Meindle. Dobrze będzie je najpierw przymierzyć bo buty jedne i drugie mają bardzo twardy otok na palcach, więc jak będą minimalnie za małe to palce będą miały masakrę. To nie są buty które da się rozchodzić jak adidasy. Oba modele powinny się nadać pod raki koszykowo paskowe, z tym, że Salewy nieco bardziej bo mają podeszwę B/C a Meindle B.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Śr 06 mar, 2019

A ja z przekory i jednocześnie węsząc kryptoreklamę zaproponuję moje ulubione Boreale.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Stefanek
Moderator

Śr 06 mar, 2019

Błędny Rybak napisał(a):A ja z przekory i jednocześnie węsząc kryptoreklamę zaproponuję moje ulubione Boreale.

Podał linki do znanych sklepów więc wydaje się, że nie ma kryptoreklamy. Chociaż z drugiej strony może masz rację bo reklamiarze często działają w oparciu o jedno-postowe konta, tzn. wrzucają linki ale nie angażują się w dyskusję w ogóle. Nie mają na to ochoty, muszą wy**ać dużą ilość wpisów zawierających linki gdzie się da aby się opłaciło.

yeahbitch

Ulubione góry: Karkonosze

Pt 08 mar, 2019

Nie jest to kryptoreklama :)
Modele butów wrzucone z przypadkowych linków. Ponadto wrzucając gotowy adres strony wierzę, ze jednak komuś będzie się chciało kliknąć i już. Pisząc tylko i wyłącznie nazwy modeli butów mam wątpliwość, czy kogoś będzie miał ochotę ich "ręcznie" szukać. Chiałam po prostu ułatwiać sprawę, także proszę nie posądzać mnie o złe zamiary :)
Co do butów. Przymierzyłam każdy z tych modeli, spędziłam kilka godzin w sklepach zawracając głowę sprzedawcom i moje wrażenia są następujące:

Salomon x ultra - lekkie, wygodne buty. Jednakże dla mnie zbyt "letnie", ponadto mam wątpliwość co do stabilizacji stawu skokowego. Takie buty raczej na spacerki po wydreptanych ścieżkach. Podeszwa miękka.

Salomon 4d - lepsza stabilizacja stawu skokowego, natomiast jak dla mnie zbyt kapciowate. Generalnie czytałam, że konstrukcja podeszwy została opracowana o technologie stosowane w butach do biegania. Jest bardzo szeroka. Natomiast nie mam doswiadczenia jak takie patenty spisują się np w bardziej skalistych szlakach? Macie doświadczenie? Bo jestem dość sceptyczna. Aczkolwiek wygody nie można im odnowić.

Salewa - ładny bucik, mnóstwo bajerów, ale na mojej stopie nie leży. Nie trzyma mi pięty, mimo że zastosowano system, który miał ją stabilizować. Musiałam je bardzo mocno zasznurować, żeby trochę poprawiać sytuację, ale cudów nie było. Jak dla mnie sprawia wrażenie dość niewygodnego i sztywnego, ale wiadomo - co stopa to inna opinia.

Meindl litepeak - twarda podeszwa z głębokim bieżnikiem, but sam w sobie wąski, dobrze wszystko trzymał. Nie jest przy tym zbyt ciężki, ani gruby i wydaje mi się, że poradzi sobie zarówno latem, jak i zimą z cieplejszą skarpetą. Kolejny plus to możliwość dopasowania sznurowadeł już od palców. Tani niestety nie jest, ładniejsze też widziałam. Natomiast z tych 4 modeli najbardziej trafia w moje potrzeby i w moją stopę.

Takie są moje odczucia, jeśli jednak macie jakieś praktyczne porady odnośnie charakterystyki buta, to czekam na komentarze. Jest to dla mnie spora inwestycja, dlatego chciałabym zrobić wszystko, żeby w przyszłości nie żałować.

Stefanek
Moderator

Pt 08 mar, 2019

Z mojego oświadczenia lekko kapciowate podeszwy są wygodne na mało skaliste szlaki i utwardzone drogi. Na takich drogach buty o bardzo sztywnej podeszwie męczą stopę i mogą nawet pojawić się odciski. Na szlakach pełnych kamieni jest na odwrót i to w butach o sztywnej podeszwie i dobrym trzymaniu kostki idzie się najwygodniej i najpewniej. Więc nie ma buta na wszystko. Do kapciowatych nie zamontujesz raków bo mają zbyt miękką podeszwę, tzn. raki spadną a jak nie to łącznik się złamie. Także kup takie buty jakie szlaki cię interesują.

mumek1916

Ulubione góry: Tatry

N 13 paź, 2019

Witam.

Zastanawiam sie nad zakupem butow Salewy. Moje pytanie brzmi: jaka jest roznica miedzy modelami salewa ms raven 3 gtx i salewa ms raven 2 gtx?

Powrót do Sprzęt, szpej