Mont Blanc - Czerwiec 2019

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Kkan

Ulubione góry: Niezdobyte

Mont Blanc - Czerwiec 2019

So 26 sty, 2019

15-25 czerwca wybieramy się we dwóch na Mont Blanc drogą przez Goûtera. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie na Blancu to w drodze powrotnej zajedziemy do Lichtensteinu z zamiarem wejścia na Grauspitz. Gdyby zostało trochę czasu to w drodze powrotnej chcemy 1 dzień pozwiedzać też Pragę (plan będziemy modyfikować zależnie od warunków w górach). Wysypał nam się jeden kolega ze składu więc szukamy 1 osoby do samochodu. Jeśli będzie więcej chętnych to najlepiej już z własnych samochodem. Resztę szczegółów wyjazdu na Priv.
Gerlach 03.2017, Coma Pedrosa 10.2017, Hoverla 01.2018, Rysy 06.2018, Śnieżka 12.2018, Kazbek 06.2018

tomekson12

Ulubione góry: Tatry:)

Re: Mont Blanc - Czerwiec 2019

Pn 28 sty, 2019

Hej, też planuję w tym roku MB, wiesz coś więcej na temat zezwoleń na wejście? jakie są wymagania, jak je zdobyć_ pzdr

Kkan

Pn 28 sty, 2019

Na 100% nic nie wiem o żadnych koniecznościach posiadania przewodników czy rezerwacji w Gouterze. Nie wyobrażam sobie jak to może być sprawdzane. Całą noc ktoś stoi i sprawdza czy masz rezerwację w Gouterze a jak nie masz to musisz wracać? Może takie bramki są jak w metrze? ;) Jeżeli będą jakieś problemy to rozważymy drogę przez Mont Maudit. Zobaczymy na miejscu i w razie co będziemy improwizować :) Jak wrócimy damy znać czy dostaliśmy mandat :)
Gerlach 03.2017, Coma Pedrosa 10.2017, Hoverla 01.2018, Rysy 06.2018, Śnieżka 12.2018, Kazbek 06.2018

tomekson12

Ulubione góry: Tatry:)

Pn 28 sty, 2019

Po wypadku,w którym zginęła Polska w zeszłym roku, stali żandarmi pod couluarem (nad tete rousse) i sprawdzali czy wchodzący maja rezerwacje w Gouterze Ci którzy nie mieli rezerwacji byli zawracani.

druid75

Ulubione góry: Dolomity

Pn 28 sty, 2019

Hej jestem zainteresowany jak nie macie jeszcze kompletu to ja się wpisuję

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Cz 31 sty, 2019

Kkan napisał(a):Na 100% nic nie wiem o żadnych koniecznościach posiadania przewodników czy rezerwacji w Gouterze. Nie wyobrażam sobie jak to może być sprawdzane. Całą noc ktoś stoi i sprawdza czy masz rezerwację w Gouterze a jak nie masz to musisz wracać? Może takie bramki są jak w metrze? ;) Jeżeli będą jakieś problemy to rozważymy drogę przez Mont Maudit. Zobaczymy na miejscu i w razie co będziemy improwizować :) Jak wrócimy damy znać czy dostaliśmy mandat :)

info z Francesca Cortinovis z 29 października 2018, 6,00 4

monte bianco, pozwolenia, wycieczki górskiePhoto franco56 - commons.wikimedia

Po ogłoszeniu burmistrza Saint-Gervais, Jean-Marca Peillexa, o ustanowieniu zezwoleń na wspinaczkę na Mont Blanc z normalnej francuskiej trasy, czekali z niecierpliwością na wiadomości.

Tak więc pierwsze numery zaczynają się pojawiać, komunikowane na razie nie oficjalnie z jednym z ryczących obecnie obrzędów miejskich, ale tylko w prasie. Wiadomości są następujące.

Kto nie ma przewodnika górskiego, będzie musiał uzyskać "bezpłatne" pozwolenie od biura turystycznego, potwierdzające rezerwację w Gouter Refuge. Aby sprawdzić, co zostanie nazwane "Białą Brygadą", która zostanie umieszczona w punkcie kontrolnym znajdującym się po przybyciu pociągu do Orlego Gniazda. Brygada ta zostanie wypłacona dzięki "eko-podatkowi", który będzie kosztować od 10 do 12 euro, który zostanie uwzględniony w cenie noclegu w schronisku. Kto nie pokaże pozwolenia, zostanie ukarany grzywną, na razie mówimy o 135 euro, ale to jeszcze nie jest ostateczne.

Jednak dla tych, którzy chcą iść w górę, otwarty jest blask: aby uzyskać pozwolenie, nie będzie konieczne rezerwowanie w schronisku, ale podpisane oświadczenie honorowe, w którym zobowiązujemy się zejść przed wieczorem. Co się stanie, jeśli go zignorujesz, nie wiadomo.

Ostatnie info z 29.01.2019r odnośnie MB

Sospese fino a data da destinarsi le prenotazioni per il rifugio Goûter, sul Monte Bianco, che si sarebbero dovute aprire lo scorso 15 gennaio.

La causa un’ordinanza della prefettura dell’Alta Savoia, inviata il 14 gennaio, che impone al gestore del rifugio di chiedere per ogni prenotazione una serie di dati personali (nome, cognome, data di nascita, nazionalità) e la qualifica professionale (guida alpina con numero di tesserino, aspirante guida, cliente) di chi desidera trascorrere la notte al rifugio. Non essendo in grado al momento di raccogliere tutte queste informazioni, le prenotazioni sono rinviate. “Consapevoli del disagio, stiamo facendo del nostro meglio per definire, in accordo con tutte le parti, nuovi metodi di prenotazione” viene scritto sul sito del rifugio, dove la maggior parte degli alpinisti dorme prima di salire in vetta al Monte Bianco dal versante francese.

Il sospetto è che tale ordinanza sia figlia dell’annuncio del sindaco di Saint-Gervais, Jean-Marc Peillex, circa l’introduzione nella stagione 2019 di permessi per scalare il Monte Bianco dalla via normale.

Kkan

Cz 31 sty, 2019

No i mamy odpowiedź. Bramek jak w metrze nie będzie... ale za to będzie "biała górska służba bezpieczeństwa". Niby Francuzi takie mądre a nie umieją sobie z górą poradzić. 135 euro ewentualnego mandatu przy 65 euro za nocleg w Gouterze nie brzmi tak strasznie....jeszcze nie pojechałem a już powoli mam dosyć tej góry :)

Dzięki Viking za info ;)

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Cz 31 sty, 2019

Cudne tłumaczenie - rozumiem, że googlarka to tak zmasakrowała ;)
Najbardziej mnie urzekło: "Jednak dla tych, którzy chcą iść w górę, otwarty jest blask..."
i a propos tego "blasku" - już widzę te tłumy przemykające pod osłoną nocy obok posterunku "Białej Brygady"...
Maniek

Slavmajk

Ulubione góry: Mistyczne

So 02 lut, 2019

Też bym chciał pojechać na Blanca, ale mnie droga normalna odstrasza przeludnieniem, tymi wymysłami Francuzów itp. Chyba lepiej wybrać trudniejszą, ciekawszą drogę ale trzeba do tego nabyć umiejętności jesli się ich nie ma.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

So 02 lut, 2019

Gdyby nie było tłumów to pewnie nie byłoby przymusowych opłat, problematycznych zakazów i powszechnej drożyzny. W niektórych zbyt pustawych latem rejonach alp władze robią co mogą aby przyciągnąć turystów: od niższych cen w schroniskach, przez niższe ceny w apartamentach po tanie lub darmowe karnety na różne atrakcje. Świetnym przykładem jest rejon pomiędzy MB a Lac Leman.

viking

So 02 lut, 2019

Maniek napisał(a):Cudne tłumaczenie - rozumiem, że googlarka to tak zmasakrowała ;)
Najbardziej mnie urzekło: "Jednak dla tych, którzy chcą iść w górę, otwarty jest blask..."
i a propos tego "blasku" - już widzę te tłumy przemykające pod osłoną nocy obok posterunku "Białej Brygady"...

czułem :-) , ze będę "krytykowany za tłumaczenie ,dlatego kolejne info był bez tłumaczenia, owszem mam kontakty we Francji, Włoszech i staram się być na bieżąco w temacie MB. Pomimo, ze na MB byłem tylko 11x to w tym roku także mam znajomych, których interesuje MB,. Generalnie wszystko przez to, ze ta droga górska (grania Gouter) prowadzi na szczyt najwyższej góry w Europie. Skoro "Naj" to i ludzi ogrom, tylko czekać jak Austria wprowadzi ......to samo :-(

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Wt 19 lut, 2019

Na MB 11 razy??? To Ty pewnie "czarny przewodnik"jesteś !!! :lol:

Zbyszko1970

Ulubione góry: Tatry

Śr 27 lut, 2019

Cześć ja planuję z żoną 21 27 czerwiec. Za wszelkie info będę wdzięczny pozdrawiam
Zbyszek

Janek

Ulubione góry: TATRY

Śr 27 lut, 2019

Zbyszko1970 napisał(a):Cześć ja planuję z żoną 21 27 czerwiec. Za wszelkie info będę wdzięczny pozdrawiam
Zbyszek

powodzenia, napisz po powrocie jak było
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

viking

Cz 28 lut, 2019

feler 11 napisał(a):Na MB 11 razy??? To Ty pewnie "czarny przewodnik"jesteś !!! :lol:

witaj, zgodnie z francuskim prawem , tylko i wyłącznie ONI maja prawo legalnie po stronie francuskiej prowadzić klientów na MB, Nikt inny , także .....
Owszem pomagam znajomym zrealizować swoje marzenia, czy przewodnicy UVBV oraz znani himalaiści z klientami po MB chodzą legalnie :lol: :lol: :lol: :lol:

Pewnie zauwazyłeś, ileż to "nowych szkoleń " (polskich biur) w ostatnich latach (2015-2018) przybyło w rejonie MB, bowiem szkolenia lodowcowe, przewodnicy mogą robić i ...... obejść półlegalnie francuskie przepisy :) :)

To, ze (na razie do 2018r) francuzi przymykali oko na tych z UVBV to nie znaczy ze chodzili oni legalnie. Dla ciekawości; usługa polskiego UVBV na MB (dla 1 osoby) to ok 7800 zł , szok :shock:

plus inne koszty wyprawy uczestnika:

przelot samolotem/Alpy 1200 PLN,
ubezpieczenie 40 Euro/6 dni/ Alpy,
przejazd samochodem w Alpy (zakładając,że w samochodzie jest komplet) 400 PLN,
dojazd z lotniska w góry oraz dojazd na lotnisko 2 x 50 Euro,
noclegi - schronisko w Alpach (z wyżywieniem) ok 65 euro za dzień,
wypożyczenie sprzętu (butów, raków i czekana) w Alpach 20 euro za dzień.

viking

ps , na MB znowu .....ktos z P...A

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów