Problem z butami wysokogórskimi

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Chireadan

Ulubione góry: Alpy

Problem z butami wysokogórskimi

Pt 04 sty, 2019

Witam,

Problem brzmi błaho ale ponieważ dałem za buty kupę kasy jest dla mnie dość poważny. Poszukiwałem nowych butów w góry ponieważ zmieniłem raki na półautomaty. Ostatecznie wybrałem buty Scarpa Triolet GTX. ( https://www.skalnik.pl/buty-triolet-gtx ... rpa-605795 )
Rozmiar dobrałem dobrze, 45,5, zostawiłem zapas na skarpetkę, to nie pierwsze buty które przymierzałem, choć nie chodziłem wcześniej w butach tak sztywnych. Buty na pewno nie są za ciasne, wręcz przy cieńszej skarpetce muszę mocno ściągać tył żeby nie były za luźne. Kiedy jednak idę w nich dłużej, czuję że coś jest nie tak z dużymi palcami "czuję że je mam", że ciężar jest przenoszony w dużej mierze przez palce, które dotykają czubka buta gdy stopa przesunie sie do przodu. Po jednej wycieczce letniej Kuźnice-Gąsienicowa-Zawrat-Gąsienicowa-Kuźnice już bolały mnie duże palce, po zrobieniu następnego dnia tego samego szlaku czułem już taki ból że zejście z zawratu zajęło mi 4h (fakt że w masakrycznej ulewie). Palce oczywiście czarne pod paznokciami od krwi i bolące tak że chciało mi się wyć. Co może być źle, może być tak że taki but może nie pasować do stopy ? Nie mogłem wybrać większego rozmiaru bo by latały, i tak mam o 1/2 większe niż zwykle. Może trzeba używać jakiejś specjalnej wkładki, albo źle chodzę ? Nie bardzo widzi mi się żeby buty za które dałem tysiąc poszły w odstawkę do szafy, nie mogę sobie na to pozwolić :cry:

Pozdrawiam.

Powrót do Sprzęt, szpej