Pomocy - jaki plecak ok. 60L na tygodniowe wyprawy?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Żaba

Ulubione góry: Tatry

Pomocy - jaki plecak ok. 60L na tygodniowe wyprawy?

N 09 gru, 2018

Cześć,
pomóżcie proszę wybrać plecak na tygodniowe wyprawy w góry, bo mój stary Nordic Master się skończył. Ostatnio wziąłem syna z Decathlonu Forclaz 70, ale wrażenia były bardzo słabe (nie trzymały rzepy blokujace od góry listwy stelaża i plecak zjeżdżał w dół).
Chciałbym maksymalnie dobry za maksymalnie niską cenę :D , czyli maks 650 PLN, ale im mniej tym lepiej przy założeniu, że będzie miał:
- regulowana wysokość szelek (mam 185 cm wzrostu),
- komorę główna otwieraną z przodu,
- kieszenie boczne,
- kieszenie z gumką na butelki,
- wagę ok. 2 kg.

1. Najpierw celowałem w zasobnik piechoty górskiej, ale chciałbym mieć te kieszenie boczne, poza tym jest dość ciężki. Dlatego wybrałem takie:

2. PLECAK TURYSTYCZNY PEME SMART PACK 65 - skusiła mnie cena i to, że niby wszystko ma, co chcę
https://www.sportowyraj.pl/plecak-turys ... ny-id-4333

3. https://www.e-insportline.pl/19834/plec ... /niebieski
Z tym mam problem, ze nie ma kieszeni elastycznych na butelki.

Z góry dziękuję za wszystkie porady i uwagi.

Konrad_uk

Ulubione góry: Semien

Re: Pomocy - jaki plecak ok. 60L na tygodniowe wyprawy?

N 06 sty, 2019

nikt nie odpowiedzial takze moge podpowiedziec z jednym modelem ktory bys mogl sprawidzc. W Polsce ten sklep juz sie pojawil a mianowicie Mountain Warehouse w uk mega popularny. Jako ze podróżuje sporo z plecakiem po calym swiecie backpackersko jest on moja garderoba. Dostep do glownej komory z gory/dolu oraz obu bokow! Duzo kieszeni, kieszen boczna na wode, bardzo duzo regulacji paskow. Przebyl ze mna kilkadziesiat tysiecy km na 4 kontynentach przez 4lata a wyglada dalej jak nowy tylko lekko przykurzony. Jest to stary model wtedy kosztowal 125funtow czyli ok 650zl na tamta chwile teraz wyprzedaja to za 40 takze warto. Przezyl trip po afryce w ciezkich warunkach min etiopia i jazde na dachu z owcami i innym bydlem :) warto sprawdzic. pozdrawiam

Powrót do Sprzęt, szpej