Odzienie góry - do pracy,nie tylko w górach

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

BNRAB89

Ulubione góry: Bieszczady

Odzienie góry - do pracy,nie tylko w górach

Śr 12 wrz, 2018

Witam,

Przeczesywanie testów i tematów wzbudza w mojej głowie coraz większy mętlik więc postanowiłem przywitać się i poprosić o poradę w oddzielnym temacie.
Pracuję jako technik na eventach i nie mogę dobrać żadnego rozwiązania, jednak z tego co czytam powinienem zapewnić sobie porządne koszulki/bieliznę + softshell.

Warunki pogodowe mamy różne, pracujemy w nocy, za dnia, w wietrze, w lekkim deszczu, w upale, w zimnie (często po 20h+, więc przewija się wszystko po kolei).
Problem: pocę się (mimo dobrej kondycji) bardzo szybko, nie mogę pracować w "zwykłych" bluzach bo płynę, przegrzewam się za dnia i mimo zmiany t-shirtów co godzinę potem się wychładzam i pocę na zimno kiedy się ochładza.
Po ostatnim zleceniu tak mnie przewiało (całą noc pracowałem mokry), że mimo nie najgorszej pogody wylądowałem na zastrzykach z powodu bólu kręgosłupa.

Proszę więc Was - z tego co zdążyłem już przeczytać - ludzi biegłych w doborze ekwipunku o pomoc.
Ostatnio dostaliśmy od organizatora kurtki Berghaus (nie znam modelu) - mówili, że dobre. Ale ciężkie i od razu mokro pod spodem. Czułem się jak w kurtce na zimę.

Wyselekcjonowałem na razie 2 okrycia, które zdają się nadawać:
1. Columbia Sweet As II Softshell Hoodie
2. Bergans of Norway Microlight Jacket
3. Rab VR Flex Jacket

Czego chciałbym od takiej warstwy wierzchniej:
- jak najlepszego oddychania (pot i szybkie przegrzewanie się to główny problem)
- ochrony przed wiatrem
- lekkiej ochrony przeciwdeszczowej
- mocnej tkaniny (w mojej pracy bardzo łatwo o rozdarcie/przetarcie - ubranie na prawdę dostaje czasem w kość)
- nie rozrywania mojego skromnego portfela na strzępy

Jeśli ktoś byłby w stanie polecić mi też coś pod spód - jakieś koszulki termoaktywne (te które mam niezbyt się sprawdzają), lub coś w tym stylu - będę bardzo wdzięczny.

Nie jestem widać stworzony do tej branży ale kocham to, więc proszę o pomoc, bo za biurkiem się zanudzę na śmierć.

Powrót do Sprzęt, szpej