Bałkańskie góry/ Korona Bałkanów - pierwsza połowa sierpnia

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

KrissK2

Bałkańskie góry/ Korona Bałkanów - pierwsza połowa sierpnia

N 22 lip, 2018

Witam, planuje wyjazd w góry półwyspu bałkańskiego coś w rodzaju "Korony Bałkanów" do której zaliczają się
Dinara (1831 m) – najwyższy szczyt Chorwacji.
Maglić (2386 m) – najwyższy szczyt Bośni i Hercegowiny.
Midzor 2.169m npm najwyższy szczyt Serbii
Zla Kolata (2534 m) – najwyższy szczyt Czarnogóry i wysokogórski krajobraz Gór Przeklętych.
Dzierawica (2656 m) – najwyższy szczyt Kosowa.
Golem Korab (2763 m) – najwyższy szczyt Albanii i Macedonii.
Olimp (2918 m) – najwyższy szczyt Grecji.
Musala (2926 m) – najwyższy szczyt Bułgarii dach Bałkanów.
W planie mam trekkingowe przejścia 1-2 dniowe w danym miejscu rejonie i przejazd dalej. Może nie całej korony bałkańskiej bo około dwa tygodnie może okazać się zbyt mało na zaliczenie wszystkiego ale np. zacząć od Czarnogóry, Albanii . W samej Albanii jest gdzie chodzić i zwiedzać a wszytko przy niesamowitych widokach z Alp Albańskich. Przy okazji możliwość poznania historii i kultury całych Bałkanów. Wszytko kwestią dogadanie gdzie i jak. Wyjazd planuje samochodem by łatwiej można było się przemieszczać. obecnie szukam 1 do 3 osób aby solo w tak odległy region nie jechać wiadomo w grupie bezpieczniej i raźniej :D
Rezerwowo planuje trochę bliżej inny kierunek czyli trekking w Austrii ale to pod innym tematem postu.
Proszę piszcie oprócz tego forum najlepiej pod adres sochan@interia.pl
Pozdrawiam
Krzysiek
Zdobywca nie zdobywa szczytów gór... przezwycięża swoje słabości by je zdobywać

alex11

Ulubione góry: wszystkie

Re: Bałkańskie góry/ Korona Bałkanów - pierwsza połowa sierp

Pt 27 lip, 2018

A może ktoś wybiera się na Bałkany już od przyszłego tygodnia?. Podróż i plan do uzgodnienia.

GruboszDrzewiasty

Ulubione góry: Góry ,pagórki i te większe Górki

Pn 06 sie, 2018

Witaj , wpadłem na Twój post przypadkowo ,przeglądając forum , brzmi bardzo interesujaco ;)
Z tym że ...
Urlop mam od 20 sierpnia pewny ,no może od 15 ale to się okaże
Plus do tego miałem pierwotne plany ze znajomymi aby pojechać do Rumuni i tam się rozejrzeć, taki wypad różnoraki : )
Wiec raz że terminy urlopu chyba mamy rozbieżne a dwa ,do końca jeszcze nic nie jest przesądzone
Jestem z sosnowca wiec praktycznie zza miedzy , jeśli nie teraz to może następnym razem uda się coś zaplanować !
Pozdrawiam , imiennik

KrissK2

Wt 07 sie, 2018

Witam niestety mam taki termin urlopu który kończy się mi 19 sierpnia. Z poślizgiem wyjeżdżam jutro tj. 8 sierpnia wieczorem pierwszy raz w góry Bałkańskie. Na pewno nie ogarnę wszystkiego w 10 dni i mam nadzieję że będę chciał wrócić tam następnym razem Co do Rumuni i tej części Karpat również jestem zainteresowany tym tematem. Napisz co Wam się uda zrobić po 20 sierpnia i do zobaczenia na szlaku :)
Pozdrawiam
Zdobywca nie zdobywa szczytów gór... przezwycięża swoje słabości by je zdobywać

conyo

Ulubione góry: Karpaty

N 19 sie, 2018

Dzierawica? nawet nie wiedziałem że jest taki szczyt?

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów