Mont Blanc 10-19.08

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Janek

Ulubione góry: TATRY

Re: Mont Blanc 10-19.08

Cz 02 sie, 2018

feler 11 napisał(a):Ktoś pisał na fejsie

możesz podlinkować tekst tego ktosia ?
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

Asia1234

Ulubione góry: Tatry, dolomity, Alpy

Cz 02 sie, 2018

Witajcie!
Czy macie już komplet na wyjazd? macie nocleg w Gouter? bo ponoć do 15.08 bez noclegu wchodzić nie można....
Jakby co, ja również chętna jestem

Asia1234

Cz 02 sie, 2018

ja słyszałam od osoby, która była wczoraj, że strażnicy stali z listą osób w schronisku i kogo nie było to nie wpuszczali na szlak.... ale nie wiem w sumie jak z tymi co w nocy wychodzą i wracają za dnia (czyli większość)....Za dnia wracając im zabronią? kary wlepią? ;/

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Cz 02 sie, 2018

Janek napisał(a):
feler 11 napisał(a):Ktoś pisał na fejsie

możesz podlinkować tekst tego ktosia ?

Tydzień temu wchodziłam na szczyt. Patrolowali przy Tete od godziny około 9,sprawdzali z listą czy jest rezerwacja w Gouterze. My wychodzilismy z Tete o 1.30 w nocy i nikogo nie było, wyżej też pusto. Oni pilnują, żeby za późno nie wychodzić bez rezerwacji, bo wiadomo, że może być ciężko zdążyć zejść przed zmrokiem i jest ryzyko nieplanowanego noclegu.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Cz 02 sie, 2018

Na MB wypadków co roku jest bardzo dużo. Wynika to z tego, że MB jest bez wątpienia w ścisłej czołówce najbardziej obleganych gór na świecie. Moim zdaniem lokalne władze próbują odciążyć lokalne służby ratunkowe. Przykładowo artykuł z dnia dzisiejszego: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img

Stąd, jak sądzę, dziwne zakazy czy ograniczenia.

Janek

Ulubione góry: TATRY

Pt 03 sie, 2018

Stefanek napisał(a):Stąd, jak sądzę, dziwne zakazy czy ograniczenia.

Brak aklimatyzacji, doświadczenia, kondycji i do tego dzicy przewodnicy - niestety nasi w tym dominują.

Warto poczytać planując zdobycie MB

https://wiadomosci.wp.pl/smierc-polki-n ... 418873985a

https://ratownictwogorskie.pl/tragiczna ... ont-blanc/
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

gwj

Ulubione góry: Tatry

So 04 sie, 2018

Byłem na MB 30 lipca i rzeczywiście przed wejściem w ścianę (w kuluar powyżej Tete) stoi cały dzień dwóch strażników i zatrzymują każdego idącego do góry, sprawdzają sprzęt, pewnie o coś pytają ale nie wiem o co bo ja rozbiłem namiot i nie zbliżałem się do nich, jeden z nich zniknął jakoś popołudniu a drugiego zabrał helikopter koło 18 może wcześniej. Podsumowując rano koło godziny 1.30 (o tej godzinie startowałem spod Tete) ich NIE MA i można śmiało iść, gdy wracałem ze szczytu koło 11 to już stali ale mnie nie zaczepiali

Asia1234

So 04 sie, 2018

Czy wykluło się coś z tej rozmowy? Jedzie ktoś? Zaczynam w pt urlop i wciąż nie wiem czy uda się pojechać na tego Blanka czy nie...

pablo8211

Ulubione góry: tatry

Wt 07 sie, 2018

ja własnie wróciłem z blanca 31 lipiec 6 sierpień i choć był zakaz i straszyli żandarmerią wojskową nic takiego nas nie spotkało. Nikogo takiego nie było. pozdrawiam

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Śr 08 sie, 2018

A jak wygląda w kuluarze ? Bo ponoć z powodu upałów dużo kamieni spada w ciągu dnia.

SebaTrek

Ulubione góry: Alpy Tatry Himalaje

Śr 08 sie, 2018

Hej... W kuluarze zwłaszcza latem spada-ja kamienie różnej wielkości i kształtu, słońce roztapia lód i śnieg również lód będący w szczelinach skał który powoduje pęknięcia i odrywanie się zwłaszcza w górnej części znanego nam kuluaru efektem są spadające odłamki skalne niektóre o bardzo ostrych krawędziach etc. etc. Podczas przechodzenia musisz się skoncentrować na wspinaczce .. odcinek Tete - Gouter jest właśnie taki wyżej już sniegi lód ... Powodzenia

GóryWarszawa

Ulubione góry: Wysokie

Pt 10 sie, 2018

Hej,
Info proforma - ze względów powyższych - (zamknięcie drogi i ocieplenie), wyjazd został przełożony na wrzesień.

Poprzednia strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów