Mont Blanc

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

arczi98

Ulubione góry: alpy

Re: Mont Blanc

Pn 09 lip, 2018

Orientuje się ktoś z Was czy tramway na Mont Blanc z Le Fayet do Nid d’Aigle jest czynny w tych godzinach co na stronie https://www.chamonix.com/tramway-du-mon ... 86,en.html przez cały tydzień również w soboty i niedziele ?

stamont

Ulubione góry: Tatry,Alpy

Pn 09 lip, 2018

Tak , od 7 lipca 2018 dojeżdża do Nid d’Aigle i jeździ również w soboty i niedziele.

PawelZZZ

Ulubione góry: ALPY

Pt 13 lip, 2018

Właśnie byłem na Mont Blanc.
Zarezerwowałem miejsca w Cosmiques i niestety po dotarciu na miejsce okazało się że kolejka z Chamonix nie działa.
Zaliczka ( 20 EURO od osoby przepadła)
Atakowaliśmy z wsi Les Houches . Tam też ta druga kolejka zębata nie działała. Dobra nauczka by sprawdzać kolejki przed wyjazdem.

Franek_

Ulubione góry: Tatry

Wejście na Mont Blanc zamknięte

N 15 lip, 2018

Hej,
My też się wybieramy z żoną i dwoma kumplami na Mont Blanc (22-31 lipca), ale wczoraj wieczorem przeczytałem, że szlak powyżej Tete Rousse będzie zamknięty przez minimum 8 dni dla ludzi bez rezerwacji w Gouterze :(
Tutaj linki po polsku i francusku:
http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/18071973 ... aczki.html
https://montblanclive.com/actus/saint-g ... anc-gouter
Mam nadzieję, że zakazu nie przedłużą, ale nie wiecie może czy jest jakakolwiek możliwość „odkupienia” od jakiejś agencji samego noclegu w Gouterze bez płacenia masy pieniędzy za wejście z przewodnikiem lub „liderem grupy”?
Z góry dzięki za wszelkie inne pomysły ;)
Pozdrowienia

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

N 15 lip, 2018

Ciekawe, w ub. tygodniu, aż tak dużo ludzi startujących granią "G" nie było na szczycie ? Zastanawia mnie , jak chcą egzekwować w/w przepis, gdy ok. godz 2-4, ludzie rusza spod legalnego campu przy Tete ? Czy "camp" tez zamkną ?

Franek_

N 15 lip, 2018

Z tego co zrozumiałem z wersji francuskiej camp przy TR ma być otwarty, ale żeby pójść wyżej trzeba mieć rezerwację w Gouterze i albo to będą kontrolować przy wyjściu z campu albo będą dawać mandaty jak kogoś złapią dalej na trasie bez rezerwacji. Też się zastanawiam jakie jest ryzyko w środku nocy, ale z drugiej strony nie uśmiecha mi się płacenie tysięcy euro mandatów.
A ktoś z Was szedł może trasą 3M przez Mont Maidit? Jak duży skok w trudności technicznej jest to w porównaniu z trasą przez Gouter?

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Wt 17 lip, 2018

PawelZZZ napisał(a):Właśnie byłem na Mont Blanc.

Atakowaliśmy z wsi Les Houches . Tam też ta druga kolejka zębata nie działała. Dobra nauczka by sprawdzać kolejki przed wyjazdem.

To dziwne, jak to kolejka nie działała ?
11.07.2018 Z les Houches kolejka o godz 7 30 na Bellavue o 8.10 jechał TMB ,
powrót 13.07.2018 ; z Nid d'Aigle o godz 11,25 TMB do Bellavue oraz kolejka do Les Houches o godz 12 była czynna

koszt jednej dorosłej osoby na w/w trasach to 42 eu

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Wt 17 lip, 2018

Ponoć droga Gouter na Blanca zamknięta. Ktoś coś słyszał ?

dzuma

Wt 17 lip, 2018

Przecież jest wszystko opisane 4 wiadomości wyżej :D
Zamknęli na kilka dni. Nie wiadomo, czy nie zamkną za chwilę znowu.

PawelZZZ

Ulubione góry: ALPY

Śr 18 lip, 2018

viking napisał(a):
PawelZZZ napisał(a):Właśnie byłem na Mont Blanc.

To dziwne, jak to kolejka nie działała ?
11.07.2018 Z les Houches kolejka o godz 7 30 na Bellavue o 8.10 jechał TMB ,
powrót 13.07.2018 ; z Nid d'Aigle o godz 11,25 TMB do Bellavue oraz kolejka do Les Houches o godz 12 była czynna

koszt jednej dorosłej osoby na w/w trasach to 42 eu

TMB miała zostać uruchomiona 7 lipca. Ja wchodziłem 24 czerwca.

Poprzednia strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów