3 dni w Karkonoszach.

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

drygi

Ulubione góry: Tatry

3 dni w Karkonoszach.

Pn 04 cze, 2018

Witam! Na koniec lipca wybieram się na 3 dni w Karkonosze :). Tzn.jeden dzień przyjazd (raczej wcześnie rano, może po drodze te kolorowe jeziorka zobaczę), więc w ten pierwszy dzień to nie będzie aż tyle czasu na wędrówki, aczkolwiek fajnie by było już coś zobaczyć. Nocleg w Karpaczu, ale mogę podjechać autem do Szklarskiej i ruszyć gdzieś stamtąd. Myślałem jeden dzień wejść na Śnieżkę (która droga jest najlepsza, z najładniejszymi widokami ?), drugiego może na Szrenicę (nie wiem czy warto?) no i jeszcze może zobaczyć wodospady (być może warto to odhaczyć w ten pierwszy dzień?). Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam !

motyl87

Ulubione góry: Tatry

Re: 3 dni w Karkonoszach.

Wt 12 cze, 2018

Cześć.
Nie wiem czy masz już zarezerwowany nocleg w Karpaczu, ale ja na Twoim miejscu spróbował bym nocować w schroniskach. Pierwszego dnia pojechałbym do Szklarskiej Poręby, zobaczył tam wodospad Szklarki lub wszedł na Wysoki Kamień. Później samochód zostawił bym przy Kruczych Skałach, a następnie czerwonym szlakiem przez wodospad Kamieńczyka na Szrenicę (2 godz). Znajdują się tam dwa schroniska, być może byłoby wolne miejsce w jednym z nich. Następnego dnia wyruszyłbym w stronę Śnieżnych Kotłów aż do Wielkiego Szyszaka. Kolejno udał bym się niebieskim i zielonym (ciekawy szlak, przypominający charakterem łatwiejsze tatrzańskie) szlakiem do schroniska Pod Łabskim Szczytem, a dalej do Szklarskiej do auta. Nocleg 2. dnia w Karpaczu, po to by z 3. dnia z rana wejść na Śnieżkę. Co do szlaku to proponował bym żółty, gdyż można wstąpić do Strzechy Akademickiej i Samotni.
Pozdrawiam!

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Re: 3 dni w Karkonoszach.

Wt 12 cze, 2018

Na środek sezonu polecam dwie piękne widokowo ścieżki:
na Śnieżkę niebieskim z Przełęczy Okraj przez Skalny Stół i czeska Jelenkę,
na Szrenicę zielonym z Jakuszyc.
Na pewno będzie tam mniej ludzi niż na najbardziej popularnych podejściach.
A więc:
Okraj - Skalny Stół - Śnieżka - Strzecha- Samotnia - Karpacz... i komunikacją po samochód.
Jakuszyce - Szrenica - Śnieżne Kotły - Schronisko pod Łabskim - Szklarska ... i komunikacją po samochód .
Niestety:
Od Śnieżki i od Szrenicy będą już tłumy. Ale może będzie lało, więc szczęśliwie ludzi będzie mniej... :D
Droga jest celem.

Powrót do Rozmowy o górach