John Muir Trail, Sierra Nevada.

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

kazber

Ulubione góry: Skaliste

John Muir Trail, Sierra Nevada.

Pt 11 maja, 2018

W tym roku szczęście ponownie się uśmiechnęło i wygrałem permit na dwie osoby. Poszukuję osoby towarzyszącej do przejścia tej przepięknej trasy ponieważ mój miejscowy kolega zrezygnował.
JMT to jeden z pierwszych długodystansowych szlaków w US.
Do przejścia ~400 km na wysokości od ~ 2,500 do 4,500 metrów.
Trasa ta pokrywa się w większości z sekcją PCT.

Plecak i namiot. Pierwsza połówka powinna być na luzie bo łatwo uzupełnić zaopatrzenie (Reds Meadow i Muir Trail Ranch). Od MTR do końca (ponad 100 mil) trzeba ostro napierać bo aby uzupełnić prowiant należy zejść ze szlaku albo doniosą na mułach. To drugie rozwiązanie jest bardzo kosztowne, pierwsze zresztą też. Ze względu na aktywność czarnych niedźwiedzi prowiant trzymamy w specjalnym pojemniku, którego pojemność i extra waga nie napawają optymizmem. Pojemnik (bear canister) można za niewielką opłatą wypożyczyć na ranger station w dniu wyjścia. To obowiązek i wieszanie prowiantu na drzewach należy do przeszłości.

Wyjście z Yosemite Valley 10 sierpnia, pierwszego lub drugiego dnia wejście na Half Dome (też mam permit) i kontynuacja do Whitney Portal.
Permit jest na 21 dni ale być może będzie szybciej. Zależy to od tego w ilu miejscach będę odbierał paczki z zaopatrzeniem.
Miałem zamiar przejść w 15 - 17 dni ale obecnie myślę pójść na maksa ponieważ planuję dojazd i powrót moim autem.

Dojazd może być ze mną z Seattle ale łatwiej i taniej będzie z LA (jest bezpośredni lot z Warszawy).
Koszta oprócz ceny biletu to zakup jedzenia i wysłanie 2 lub 3 paczek.

Zdecydowanej osobie oczywiście pomogę.

Ps. Od przyszłego piątku do 14 czerwca będę w Peru. Po powrocie puszczam to miejsce na JMT yahoo group.
Dla chętnych polecam tą stronę bo jest kopalnią wiedzy.

Kazik

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów