Corno Grande w Apeninach

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

svk

Ulubione góry: Tatry

Corno Grande w Apeninach

N 22 kwi, 2018

Może ktoś byłby chętny na zdobycie Corno Grande w tym roku? Najbliższe lotniska to Pescara i Rzym. Ja już mam sprawdzone że w stronę TAM najlepiej pasuje poranny wizzair z Okęcia do Rymu, potem flixbus do L'Aquili i miejską linią pod stację kolejki, kolejka za 6-8 EUR lub pieszo ok. 1000 m przewyższenia na Campo Imperatore i jeszcze ok. 260 m do schroniska Rifugio Duca degli Abruzzi (nocleg 26 EUR). Na szczyt chciałbym spróbować iść Via Direttissima (trzeba by kask wziąć), zejście innym łatwiejszym szlakiem albo z powrotem na południe (wtedy powrót do Rzymu) albo na północ do Prati di Tivo skąd jeździ autobus do Teramo, z Teramo pociąg do Pescary (loty do Modlina lub Krakowa).

kamo5

Ulubione góry: Karpaty

Re: Corno Grande w Apeninach

N 22 kwi, 2018

Tak się składa, że mam w planach zdobycie Corno Grande... między innymi ;) Lecę do Pescary 18 czerwca, a wracam 25-go. Jestem przygotowana na ferraty, więc biorę kask, uprząż i lonżę. Ja akurat wybieram się z namiotem, więc schronisko jest mi zbędne, ale gdybyś się wybierał w tych dniach, to szczyt możemy zrobić razem.
Pozdrawiam,
Kasia

svk

Ulubione góry: Tatry

Śr 02 maja, 2018

Jeśli pojadę to od strony Rzymu, bo do Pescary są późne loty i traci się 2 dni na dojazd, co przy wersji bez namiotu jest nieoptymalne. Jadąc z Rzymu można być ok. 19:00 w Rifugio Duca degli Abruzzi a już drugiego dnia wychodzić na szczyt i nocować potem w Rifugio Carlo Franchetti (ewetualnie za darmo można mieć dach nad głową w opuszczonym Rifugio San Nicola). Jeśli ktoś chętny na taki 3/4-dniowy wyjazd to proszę o pw.

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

N 13 maja, 2018

Hej, wróciłem właśnie z majówki z tychże okolic. Niestety plan wejścia na CG czy CP się rozpłynął, dotarliśmy do schroniska Franchetti a plan był jednodniowy więc niestety stamtąd zawróciliśmy - btw dosłownie na styk na całkiem sporą burzę byliśmy już w bardziej bezpiecznym miejscu... Generalnie całkiem dużo podmywanego od spodu śniegu (miejscami warstwa 2-3 m) zalega na podejściu z La Madonniny do schroniska Franchetti i dalej na przełęcz, a na dodatek pogoda była bardzo niestabilna w całym rejonie, sporo burz. Porównując wcześniej temperatury historyczne nie spodziewałem się tu takiej aury, ale cóż góry to góry, a do tego ten układ - morze, góry, doliny, góry, doliny, góry, morze... :)
Warto podglądać sytuację na web cam'ach (http://www.caputfrigoris.it/rete-meteo/ ... index.html).
Byliśmy też jednego dnia przy kolejce Campo Imperatore rekreacyjnie - wjazd kolejką 6e w jedną stronę, 10e w dwie - nie wiem czy w sezonie ceny się zmieniają. Schodziliśmy 1k z buta, podejście raczej bym odradzał, szkoda sił na 1k w górę, bez jakichś rewelacyjnych widoków, pod linią kolejki.
Przyznam, że jeśli czas mi pozwoli to bym się na taki 3-4 dniowy właz jeszcze pisał, bo góry piękne. Dawajcie znaka jakby coś się bardziej terminowo klarowało.
@Kasia - mapa i przewodnik jakby co aktualne.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów