Zugspitze

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

ZIBI

Ulubione góry: Tatry

Zugspitze

N 28 sty, 2018

Witam wszystkich.
Potrzebuję informacji na temat Zugspitze. Jestem co prawda początkującym ale chciałbym wejść na te nie całe 3000 m.Mam za sobą Tatry,Orlą,Kozi,Świnicę,Rysy.Chciał bym coś stopniowo w górę.
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie co do tej góry fajnie by było poczytac.Potrzebuję informacji:
*do jakiej miejscowości najlepiej przyjechać aby pezpośrednio ruszyć na szczyt.
*którą trasę wejścia wybrać.
*ile teoretycznie czasu zajmuje wejście.
*czy jest możliwość w razie braku czasu dozejścia, zjechanie jakąś koleją.
*czy potrzebne bedą Raki.

Pozdrawiam wszystkich

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Re: Zugspitze

Pn 29 sty, 2018

Cześć,
Najprościej na Zugspitze wjechać kolejką - ale rozumiem, że nie o to chodzi, więc (nie) po kolei odpowiem na pytania:
- moim zdaniem najładniejsza droga to przez Höllentalklamm i via ferratą na szczyt
- startuje się z Hammersbach (obok Garmish-Partenkirchen) - można zostawić auto na parkingu (płatny), albo dojechać kolejką z GaPa
- idzie się w zależności od sprawności pokonywania ferraty i napawania się samym wąwozem,
- wychodząc wcześnie rano da się zdążyć na kolejkę w dół - samą droga w górę myślę, że da się zamknąć w jakieś 8h
- po drodze jest kawałek lodowca i jego powierzchnia bywa różna - czasem da się przejść z buta, a czasem jest żywy lód, raki mieć trzeba choć niekoniecznie się przydadzą
- można się przespać na szczycie w schronisku (Münchner Haus), co umożliwia powrót drugiego dnia np. przez Raintal do GaPa.
Można też starować z austryjackiego Ehrwald (lub podjechać pod kolejkę), ale od tej strony nie szedłem.
Pozdrawiam,
Maniek

cwenu

Ulubione góry: Tatry

Wt 30 sty, 2018

Hej,

Mam podobną sytuację co Ty, jeśli chodzi o doświadczenie górskie i cele na przyszłość. Też w głowie mam wejście na Zugspitze.
Także jeśli szukasz współtowarzyszy i termin będzie mi pasował to z chęcią się podłączę.
Kontakt do mnie: marcincwen@gmail.com

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Cz 01 mar, 2018

Napisałem kiedyś artykuł o Zugspitze, może się Wam przyda przed wyjazdem:
http://na-szczytach.blogspot.com/2016/0 ... 962-m.html
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Pt 02 mar, 2018

Jak już będziesz w Garmisch-Partenkirchen to możesz zrobić jako rozgrzewkę ferrate na Alpspitze 2628m, prosta ferrata(A/B), szybki dojazd kolejką linową na Osterfelderkopf. W weekend może być tłoczno, lepiej w tygodniu, tak samo z Zugspitze też najlepiej robić w tygodniu, bo w sobotę robią się zatory na ferracie, a nie zawsze jest możliwość wyprzedzenia.

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Pt 02 mar, 2018

Fajnie ta trasa na Zug wygląda... szkoda, że taki kawał drogi :( Ale kiedyś bym się wybrał.

Stelmach

Pt 13 kwi, 2018

Hej, właśnie wypatrzyłem, że jest sporo tanich lotów do Memmingen z Ryanaira (np. z Wawy ca 200pln). Stamtąd już w sumie nie daleko do Garmisch. Może można by coś sklecić na 3-4 dniówkę maks gdzieś w lipcu/sierpniu nie wiem jak czerwiec czy nie za wcześnie? Byłoby super jakby mieć jeszcze dzień lub kawałek aby skoczyć nad jezioro Bodeńskie, ale nie jest to must have i może lepiej zrobić jeszcze inną traskę w górach, także luźno.
Moje doświadczenie w temacie ferrat - początkujący, kilka ferrat zaliczonych, możliwości plasuję gdzieś w kierunku środka skali trudności, więc trasa na Zug raczej w zasięgu możliwości.
Jakby ktoś był chętny na taki short podbijajcie może się coś uda zgrać terminowo etc. Pzdr, M.

Czarek.

Ulubione góry: Tatry.

Pn 16 kwi, 2018

Na początku maja wybieram się na Orlą Perc i po "drodze" chce wybrać się na najwyższą górę Niemiec.
Może mi ktoś powiedzieć, jakie są tam warunki na początku maja? Podchodzi już pod wiosnę, czy warunki są jeszcze w pełni zimowe?

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Pn 16 kwi, 2018

Kilka lat temu pojechałem końcem kwietnia pochodzić po górach w okolicy - pożyczyłem narty i poszedłem pojeździć...
Maniek

Czarek.

Pn 16 kwi, 2018

Dzięki za odpowiedź.

To rozumiem, że cały sprzęt zimowy będzie niezbędny.

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Wt 17 kwi, 2018

Początek maja to jeszcze zimowo, po południu kiedy robi się ciepło mogą schodzić samoistnie lawiny, tak że radził bym sprawdzić warunki lawinowe.

tomix

Ulubione góry: .hmm każde

Wt 17 kwi, 2018

Można przecież podglądnąć na kamerze:

https://ehrwald.panomax.com/zugspitze

Czarek.

N 29 kwi, 2018

Ktoś miał by ochotę dołączyć do zdobycia Zugspitze od poniedziałku do środy? Mam samochód i będę startował z Gdańska, więc jakby coś, to mogę kogoś po drodze zabrać.

tomsol78

Ulubione góry: ALPY

Cz 05 lip, 2018

Czesc
Ktos chetny na Zugspitze?
Mieszkam w DE Mozna sie spotkac w Garmich mam czas do polowy lipca

Stelmach

Pt 06 lip, 2018

tomsol78 napisał(a):Czesc
Ktos chetny na Zugspitze?
Mieszkam w DE Mozna sie spotkac w Garmich mam czas do polowy lipca

Hej a może Grauspitz w Lichtensteinie? Powinno być spokojniej... Nie wiem skąd i jak docierasz z DE, bo może być też znaczniej kosztowniej...
A na Zug jaki plan masz?

Acha ja potencjalnie mam tylko weekend 14-15 wolny w lipcu niestety...

Pozdrawiam,
Mariusz

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów