Annapurna Base Camp - Kwiecień 2018

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

korcez

Ulubione góry: tatry

Annapurna Base Camp - Kwiecień 2018

Pt 29 gru, 2017

Witam,
Planuje wyjazd na treking do Nepalu w poczatku kwietnia 2018.
Poszukuję osoby w pewnym doswiadczeniem jako towarzysza wyprawy głownie dla wzajemnego bezpieczeństwa
Dla mnie jest to pierwszy tak długotrwały wysokogorski wyjazd.

Szacowany budzet to ok 5,5 tys zł/ 16 dni przy założeniu ok 10 dni trekingu i przy cenach biletów lotniczych 3,5 tys zł na dzień dzisiejszy.
Warunki panujace na trasie w zakresie noclegów i wyzywienia można łatwo sprawdzić w sieci.

Mam 50 lat, znajomosc angielskiego dobra, elastyczność wysoka ale najważniejszy cel dojsc do
Annapurna Base Camp i wrócić bezpiecznie.
Wczesniej juz byłem w Nepalu wiec znam w miare realia.

Jeśli są zainteresowani, to proszę o informacje na priv

diadioo

Ulubione góry: alpy

Re: Annapurna Base Camp - Kwiecień 2018

Pn 11 cze, 2018

witam i prosze o kontakt diadioo@gmail.com
pozdrawiam

kazber

Ulubione góry: Skaliste

Cz 21 cze, 2018

Ja też jestem zdecydowany na Nepal ale koniec września, październik lub listopad. Moim głównym celem to three passes. Planuję tam spędzić więcej czasu wiec jestem otwarty na inne.
Rozpocząłem obserwację rynku biletów lotniczych. Szukam osobę chętną ponieważ rozważam wspólne wynajęcie jednego szarpy.

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Pn 25 cze, 2018

kazber napisał(a):Ja też jestem zdecydowany na Nepal ale koniec września, październik lub listopad. Moim głównym celem to three passes. Planuję tam spędzić więcej czasu wiec jestem otwarty na inne.
Rozpocząłem obserwację rynku biletów lotniczych. Szukam osobę chętną ponieważ rozważam wspólne wynajęcie jednego szarpy.

To jest najfajniejszy i najciekawszy trek w Nepalu, ale żeby brać tragarza ? przeciez na całej trasie masz "hoteliki" i jesli masz niezla kondycje to spoko dasz radę ? Owszem druga osoba , dla towarzystwa - ok , tragarz za trek skasuje cię min 300$ ....po Chutang-u, może (nie musi) chciec więcej ? co wtedu zrobisz?

Tragarz z firmy to koszt ponad 400$ plus dodatki :-) , za to masz gwarancję ze cie nie zostawi. Robiłem go bez tragarza i ...........polecam ten trek każdemu, natomiast ostatnim trekiem jaki bym turyście górskiemu polecił to; ABC

viking

kazber

Ulubione góry: Skaliste

Wt 26 cze, 2018

Dzięki Viking,

Właśnie to ciągle słyszę o ABC na różnych szlakach i od międzynarodowego towarzystwa. Wszyscy są też zgodni z three passes trek. Co jeszcze polecisz? W Nepalu zamierzam spędzić conajmniej dwa miesiące. Mam sporo czasu min na dobrą aklimatyzację. Ze względu na wiek to ważny dla mnie punkt.
Dlaczego sharpa? Polecają mi to ludzie ze względu na oszczędności i wygodę w min w trudach dnia codziennego z miejscowymi.
Oczywiście, że już wiem, że to wydatek w granicach $20 per day ale dzieląc na dwie osoby to tylko $10. Za tą sumę czuję się pewniej i wspieram miejscowych.
Klamka nie zapadła i jeśli dołączę do rozsądnej osoby to wszystko raz jeszcze można przemyśleć i rozsądnie zorganizować. Wiem, że z domu to kupię tylko bilet i wnajmę lokum w Katmandu. Reszta na miejscu i bez pośpiechu.
Wielu moich znajomych poleca lokalne agencje, które reklamują się min w języku hebrajskim.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów