Parking na Krowiarkach w zimie - problemy z parkowaniem

Opis aktualnych warunków panujących w górach. Zarówno w poszczególnych pasmach jak i na konkretnych szlakach.

Moderator: Moderatorzy

Sebastian Słota

Ulubione góry: Pieniny, Mała Fatra

Parking na Krowiarkach w zimie - problemy z parkowaniem

Cz 02 lut, 2017

Sprawa nie dotyczy warunków górskich sensu stricto, ale myślę że jest warta odnotowania.
Jak wiadomo, na przełęczy Krowiarki są dwa parkingi, mniejszy na samej przełęczy, i dużo większy pod przełęczą (od strony Zubrzycy). Otóż zimą ten większy parking nie jest odśnieżany i w zasadzie nie da się na niego wjechać, więc pozostaje mniejszy parking, który szybko się zapełnia. Miałem taką sytuację w sobotę 28 stycznia i niestety zaparkowałem samochód na poboczu, razem z wieloma innymi samochodami, które nie zmieściły się na parkingu. Niestety, po powrocie z Babiej Góry znalazłem na wycieraczką wezwanie na komisariat w Suchej Beskidzkiej (razem z 24 innymi kierowcami). Konsekwencją, oprócz straty czasu, był mandat 100 zł i jeden punkt karny. Dowiedziałem się, że policja robi takie akcje na Krowiarkach regularnie, więc uczulam osoby wybierające się na Babią Górę samochodem z Krowiarek na ten problem. Policja robi zdjęcia samochodów źle zaparkowanych, więc nie bardzo jest jak wywinąć się z konsekwencji.
Sebastian Słota

Castor

Ulubione góry: bezludne

Re: Parking na Krowiarkach w zimie - problemy z parkowaniem

Cz 02 lut, 2017

Rozumie że zaparkowałeś , centralnie na zakazie ? /zakaz zatrzymywania się i postoju/ . Jeśli tak to pozostało tylko płacić. :mrgreen:

Mirekżory

Ulubione góry: beskidy, sudety, tatry

Pt 17 lut, 2017

Potwierdzam ( szwagier w tej okolicy ma domek ) uwaga na policję !! Sukcesywnie ,, polują '' na zaparkowane samochody , nie odpuszczają nawet w tygodniu.

Castor

Ulubione góry: bezludne

So 18 lut, 2017

Nie tylko pod Babią Górą znajdą się tacy co mają za dużo kasy. http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/n ... Id,2354196

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

So 18 lut, 2017

Mnie zawsze zastanawia idea ustawiania znaków zakazu postoju czy zatrzymywania się na drogach publicznych w miejscach, w których nie powoduje ono żadnego zagrożenia czy utrudnień w ruchu, a ma jedynie dbać o profity zarządców okolicznych nie zawsze dostępnych parkingów. To tak w kontekście Krowiarek.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

So 18 lut, 2017

To problem tylko części turystów dojeżdżających na własnych kołach w pobliże celu.
Alternatywą dla fury na "lewym" parkingu jest rower przypięty do drzewa w dowolnym punkcie lasu, do którego mamy ochotę jechać/nieść/prowadzić. Zimą problemem są tropy na śniegu (a przez cały rok - skrupuły w PN-ach i rezerwatach), ale latem ryzyko, że ktoś nam ten wehikuł odetnie i zwinie jest mniejsze, niż zwinięcie fury z parkingu.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Mirekżory

Ulubione góry: beskidy, sudety, tatry

N 19 lut, 2017

Na rowerze z Żor na Krowiarki , na Babią i z powrotem !? Sory nie widzę tego .

mpb10

Ulubione góry: Beskidy

So 25 lut, 2017

W noc sylwestrową też rozdawali zaproszenia....
Wszystko byłoby ok gdyby parking na Krowiarkach był odsnieżonyi było gdzie zaparkować...
si Deus pro nobi quis contra nos?

Lucass
Administrator forum

So 25 lut, 2017

Zapewne powodem są idące drogą służbową z samej góry naciski na komendanta komisariatu w Makowie, by zintensyfikować sprzedaż mandatów, bo budżet spuchł o 500+ i się nie dopina.
Choć by rzec prawdę, nie ta władza pierwsza stosuje ten mechanizm. I na pewno nie ostatnia.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

So 25 lut, 2017

Hej,
Zdaje się, że dyskusja tu idzie jakoś w dziwnym kierunku. Nie jestem zwolennikiem łatania budżetu mandatami karnymi - i tym bardziej np. planowania ich w budżecie, co zdaje się też jest powszechne w tym państwie. Sam jestem intensywnym "wykorzystywaczem" własnych czterech kółek przy wyjazdach np. w góry, ale nie mogę się zgodzić z pretensjami wobec stawiania zakazów postoju w miejscach typu Przełęcz Lipnicka (Polana Krowiarki).
Dobrze pamiętam czasy, gdy jeszcze nie było tam zakazu, nie było też (przynajmniej oznakowanego) parkingu poniżej. Mimo, że turystyka samochodowa była wtedy znacznie mniej intensywna, to przejechanie drogą przez przełęcz często było utrudnione przez ilość zaparkowanych tam samochodów. Jeśli się nie da gdzieś zaparkować - bo nieodśnieżone, to się nie da, a jeśli nie wolno - to nie wolno i tyle! Parkuje się gdzie indziej - tam gdzie się da i nie jest to zabronione.
Oczywiście fajnie by było gdyby wszystkie przepisy służyły ludziom i ułatwiały im życie, ale też fajnie jakby ludzie je przestrzegali.
Pozdrawiam,
Maniek

Lucass
Administrator forum

N 26 lut, 2017

Widzisz, mnie chodzi o pewnego rodzaju schizofrenię w działaniach. Z jednej strony miasta, gminy, parki narodowe czy inne podobne instytucje mające coś do zaoferowania turystom chcą ich przyciągnąć jak największą liczbę, wiedząc, że ci zostawią u nich niemałą przecież kasę za noclegi, żarcie, bilety wstępu i tysiąc innych rzeczy. Z drugiej strony nie są w stanie (lub raczej nie mają chęci) zapewnić im dostatecznej liczby miejsc parkingowych, z których przecież też byłaby spora kasa. Nie mają jednak oporów przed tworzeniem zakazów, wysyłaniem swoich służb i ściąganiem "podatku mandatowego".
Pól biedy jeżeli w dane miejsce da się w miarę normalnie (czyt. nie w 20 osób w 10 osobowym busie) dojechać publicznym transportem. Wiele jest jednak miejsc, gdzie takiej możliwości nie ma. Krowiarki o ile wiem, do nich należą, bo wszystkie regularne busy kończą bieg w Policznem, skąd do przełęczy jest jeszcze niemal 6 km pod górę.
W dodatku nie wyobrażam sobie, by nawet wszystkie busy oferowane rozkładem były w stanie dowieźć choćby tylko do Policznego wszystkich chętnych, którzy wcześniej zostawili by samochody... no właśnie. Gdzie?
W Polsce póki co obowiązującą religią jest kult samochodu. Ma faktycznie o wiele więcej wyznawców niż katolicyzm. Po części wynika on z wybujałego ego, ale po części równie wielkiej z problemów komunikacyjnych w tzw. "Polsce powiatowej". I to się nie zmieni dopóki tych problemów nie rozwiążemy.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

N 26 lut, 2017

Lucass,
akurat z tym co piszesz się zupełnie zgadzam. Oczywiście masz rację, że BgPN i ościenne gminy powinny zadbać o swoich klientów lepiej. Tylko, że to inny temat.
Mnie (trochę) wzburzyło użalanie się gościa co zapłacił za zaparkowanie tam, gdzie nie wolno. Nie wnikam czy dany zakaz ma sens, choć akurat ten na samej przełęczy uważam, że ma.
Pozdrawiam,
Maniek

lowell79

Ulubione góry: Beskid Mały

Pt 06 lip, 2018

No cóż kiedyś to były czasy. Znalazłam na jednej stronie w komentarzach archiwalne zdjęcie parkingu na krowiarkach. Z miejscem nie było problemu :)

Powrót do Aktualne warunki górskie