XXVIII Zlot Forumowiczów 13-14 04 2019 Sowa pod Sową

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Re: XXVIII Zlot Forumowiczów 13-14 04 2019 Sowa pod Sową

Pn 08 kwi, 2019

moskal napisał(a): 19. Moskal - znajdzie się jakie wyrko dla mnie????

Mamy całą Sowę na wyłączność, a moja Marianna jest tak 50/50.
To pewnie z wyrkiem nie będzie kłopotu.
Droga jest celem.

Iza

Wt 09 kwi, 2019

Czy mamy już jakieś plany odnośnie sobotniej trasy? Pytam, bo zastanawiam się, którędy podejść w piątek na Sowę, by w sobotę nie wędrować tą samą drogą. Najchętniej zostawiłabym samochód na Przełęczy Walimskiej lub w Walimiu.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Śr 10 kwi, 2019

Czołem,
Ja zamierzam auto zostawić w Bielawie na końcu ul Nowobielawskiej (jest tam jakiś parking). Do Sowy pójść przez Bielawską Polankę i dalej GSS, a wrócić w niedzielę może spod Sowy żółtymi znaczkami do Koziego Siodłą i dajej jakoś niebieskimi do Bielawy.
Start - jak wyjdzie dojazd, ale pewnie koło 8:30 - 9:00.
Jak się chce ktoś podpiąć to zapraszam...
Do zobaczenia,
Maniek

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Cz 18 kwi, 2019

Błędny Rybak napisał(a): Że tam kogoś nie było to chyba nie znaczy żeby nie można mu coś tam opowiedzieć albo i zajawić fotą? No chyba, że obecni tak się wiosną zauroczyli że tam zostali, porzucili inne ziemskie sprawy i spotkanie nadal trwa... Aż mnie dreszcz przeszedł!

Otóż, co poniektórzy tak jakby byli w drodze na świąteczne rodzinne spotkania, to i może wciąż są :wink: W końcu jak się ma rodzinę rozlegle rozparcelowaną, to same święta nie wystarczą... :D

Oczywiście, że zlot się odbył i to w bardzo udanej i gorącej atmosferze (nie mówię o warunkach atmosferycznych :wink: ). Jak zwykle było super, śnieżne ognisko zaliczone, zarąbisty turystyczny kijek na kiełbasę sprawdzony (odgapione od Hannibala i już zakupione na kolejne wyjazdy), śpiewnik prześpiewany prawie od deski do deski, napitków wszelakich i wrzątku było pod dostatkiem, jedzenie - pomimo wcześniejszych niespodziewanych dywagacji - bardzo smaczne, warunki mieszkalne pominę taktownym milczeniem :? dzięki odpowiedniej ilości środków imagogennych wszyscy przeżyli :mrgreen:
Młode pokolenie rośnie w ilość i siłę, starsze świetnie się trzyma, co będzie udowodnione na zdjęciach, które się obrabiają i przybędą w okolicach wolnych dni świątecznych (przynajmniej nasze, tzn. Arturro), ale jeśli coś tam mogę zajawić z telefonu, to dowód na górski charakter, nieugiętą - pomimo wiosennego obłędu temperaturowego - wolę i determinację w chodzeniu oraz fantastyczną, jak zwykle, atmosferę spotkań, a także nieustająco dopisujące humory !!

I oczywiście pozdrawiamy wszystkich świątecznie!
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Pt 19 kwi, 2019

Ech... Ten wrzątek pewnie był gorący? Ech, żal ściska...
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Pn 22 kwi, 2019

Błędny Rybak napisał(a):Ech... Ten wrzątek pewnie był gorący? Ech, żal ściska...
W ramach pogłębienia tego żalu kilka moich fotek. A wrzątek i owszem gorący był.
Dzięki wszystkim za (jak zwykle) miłe spotkanie.
Maniek

Góral z WW

Pn 22 kwi, 2019

Beska napisał(a): Oczywiście, że zlot się odbył ...

Ale fajnie napisane !
Można ?

A nie tylko :
Czo Oju przyszły tydzień. Info na priv. Jadę, gdzie zbiórka. Zygmunt.
:D
Droga jest celem.

Iza

Pn 22 kwi, 2019

A jak to jest możliwe, że Beska cytuje post Błędnego Rybaka, a tego postu w wątku nie widać? Ktoś coś skasował? Cenzura? Czy może tylko nasz komputer tak ma, że wyświetla wybiórczo?

mMa

Ulubione góry: Gorce

Wt 23 kwi, 2019

Iza po prostu przeoczyłaś poboczny zlotowy wątek sobotnio-sowio-kolacyjny. Żadnych teorii spiskowych bym tu nie stosowała :D
A zlot był wyjątkowo i jak zwykle udany. Mi osobiście bardzo spodobała się wędrówka pierwszego dnia między Wołowcem, Jałowcem, Tarnicą i Przełęczą Kozią :) I czekamy na zdjęcia oczywiście :D

Góral z WW

Wt 23 kwi, 2019

mMa napisał(a):Mi osobiście bardzo spodobała się wędrówka pierwszego dnia między Wołowcem, Jałowcem, Tarnicą i Przełęczą Kozią....

Bo to był kawałek porządnej wędrówki góra-dół, góra-dół jak na Wałbrzyskie przystało, a nie takie pitu-pitu jak w Sowich. Choć nie wszystkim zejście na Kozią się podobało. Ale "przełęcz kozia" brzmi zawsze groźnie, to i dziwić się nie ma co. :D
Droga jest celem.

Błędny Rybak

Wt 23 kwi, 2019

Szkoda że nie trafił się Wam czas kiedy bukowy las eksploduje zielenią choć dla mnie to lepiej bo chyba by mnie szlag trafił że wtedy tam nie byłem a tak to tylko mi żal. Bo i wrzątek był... :-D
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Góral z WW

Wt 23 kwi, 2019

Błędny Rybak napisał(a):Szkoda że nie trafił się Wam czas kiedy bukowy las eksploduje zielenią...

W zeszłym roku ekspolodowało tak w okolicach 5-7 maja...
Droga jest celem.

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Wt 23 kwi, 2019

Iza napisał(a):Ktoś coś skasował? Cenzura?

Potwierdzam, że żadnej cenzury stosować nie zamierzałam absolutnie, a że Rybak się zakręcił i wpisał w pobocznym wątku, no to sprawę naprostowałam :wink:

Góral z WW napisał(a):Ale fajnie napisane !

Dziękuję bardzo, się postarałam :D

A zgodnie z obietnicą dorzucam naszą dokumentację fotograficzną - nieco dłuższą w związku z rozpoczęciem spacerów od czwartku.
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Błędny Rybak

Śr 24 kwi, 2019

Dzięki za odbłądzenie wpisu :-) . Wszytko wygląda imponująco chociaż ciepło to Wam tam nie było jak sądzę, bo i czapki i rękawiczki i kaptury cały czas były w użyciu. Ech, może zobaczę eksplozję zieleni na Mierzei Wiślanej, bo tam wkrótce posteruję a buczyny w lesie na Mierzei co raz więcej.

Poprzednia strona
Powrót do Zloty forumowiczów