4-5 dni w Tatrach pod koniec stycznie

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

maciej00

Ulubione góry: tatry

4-5 dni w Tatrach pod koniec stycznie

Śr 09 sty, 2019

Witam serdecznie.

Wybieram się w Tatry pod koniec stycznie na 4-5 dni jeszcze nie wiem,

Interesuje mnie trasa od schroniska do schroniska,

Czy ktoś ma jakiś fajny plan na taki wyjazd, szlaki na każdy dzień i w jakich schroniskach się zatrzymać.

To będzie mój pierwszy zimowe wyjście w Tatry, byłem w Bieszczadach a za ponad 10 dni wybieram się na Babią Górę,

Jeśli chodzi o sprzęt to raki, czekan, kije, czy stuptuty wszystko mam.

Bardzo dziękuję za fajne propozycję, może ktoś podobnie był i się chętnie podzieli.

Pozdrawiam

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: 4-5 dni w Tatrach pod koniec stycznie

Śr 09 sty, 2019

Chodzenie przez 4-5 dni od schroniska do schroniska z zachowaniem ciągłości trasy (4 noclegi w różnych schroniskach) przy tej ilości śniegu wydaje się niewykonalne bo trzeba będzie pokonywać przełęcze, które obecnie są bardzo niebezpieczne i wymagają sporego doświadczenia. Ale może ze schodzeniem na dół będzie lepiej. Niech dorzucą swój grosz w temacie bardziej obeznani.

maciej00

Śr 09 sty, 2019

Aktualne warunki pogodowe wiem, że nie sprzyjają takim wędrówka, ale widzę, że tendencja lawinowa jest spadkowa i liczyłem na to, że za ponad 2 tygodnie już będzie lepiej.

maciej00

Cz 10 sty, 2019

ok,
to może ktoś ma pomysł, gdzie noclegi które schroniska w jakiej kolejności rezerwować a trasy będę na miejscu ustalać od warunków.

maciej00

Cz 10 sty, 2019

Co myślicie o takim planie:
1. Schronisko Hala Kondratowa
2. Murowaniec
3. Schronisko 5 stawów
4. Schronisko Roztoka lub Morskie.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Cz 10 sty, 2019

maciej00 napisał(a):Co myślicie o takim planie:
1. Schronisko Hala Kondratowa
2. Murowaniec
3. Schronisko 5 stawów
4. Schronisko Roztoka lub Morskie.
Jeśli o mnie chodzi to myślę, że to żaden plan.
Jeśli to co nazywasz planem to "jakiś szlak" pomiędzy tymi schroniskami to bezpiecznie przejdziesz (prawdopodobnie) z 1. do 2. - jeśli przez Kuźnice i z 3. do 4. (zakładając że 4. to Roztoka) oraz dojdziesz do 1. i wrócisz z 4.
Z 2. do 3. prawdopodobnie wybierzesz - "jak wszyscy" - przez Zawrat. jeśli się sytuacja ustabilizuje - to też do przejścia, ale jeśli masz zerowe doświadczenie zimowe w Tatrach (tak pisałeś poprzednio) to możesz mieć problem.
Inna sprawa to miejsce w w/w schroniskach - masz rezerwacje? Jak nie to możesz się bardzo rozczarować. Zwłaszcza hotelem górskim "Murowaniec".
Maniek

maciej00

Cz 10 sty, 2019

Super, że odpisałeś na post.
Właśnie po to pisałem aby wiedzieć na jakie dni które schronisko rezerwować, ale się nie doczekałem :(
Plan miałem taki;
1, dzień Kiry zielonym szlakiem na Wyżnia Kira Miętusia potem czerwonym na Ciemniak do przełęczy pod Kopą Kondracką i tam zielonym szlakiem do schroniska.
2. Z schroniska z Hali Kondratowej na Kasprowy i do suchej przełęczy i do Schroniska Murowaniec. Tutaj myślałem jeszcze coś pochodzić.
3. dzień. tak jak napisałeś, mam nadzieję, że pogoda się ustabilizuje, jutro już dwójka lawinowa.
5. dzień morskie ok czarny staw i do schroniska.
Co myślisz. ?

Właśnie zarezerwowałem nocleg w Murowańcu ale dzwoniłem z 50 minut bo ciągle zajęte.

Maniek
Moderator

Pt 11 sty, 2019

maciej00 napisał(a):...
Co myślisz. ?
...
Myślę, że w lato to bez problemu.
W zimie może być też, ale ja już się odbiłem i od Ciemniaka od Kir i od Goryczkowych z obu stron. Jeśli to twój pierwszy raz i wybierasz się sam (ew. z kimś też z zerowym doświadczeniem) to mam pewne obawy. W każdym razie zaplanuj "plan B" - i nie zwlekaj z jego wdrożeniem.
Pozwodzenia
Maniek

maciej00

Pn 28 sty, 2019

Witam;
Dzisiaj wróciłem z wyprawy. Krótka relacja Wszystko się udało zrobić.
Pierwszy dzień - Kiry zielonym szlakiem na Wyżnia Kira Miętusia potem czerwonym na Ciemniak do Kopa Kondracką i tam zielonym szlakiem do schroniska.
Drugi dzień - Z schroniska z Hali Kondratowej na przełęcz pod Kopą Kondracką na Kasprowy i do Liliowe i do Schroniska Murowaniec.
Dzień trzeci - Z Murowańca do Piątki przez Zawrat, ciężko było ale pogoda dopisywała, choć w dolinie było już gorzej.
Dzień czwarty - Z piątki do Morskiego przez Szpiglas tutaj największy hartkor było ze względu na warunki zamieć i dwójka lawinowa, podpiąłem się pod ekipę która tamtędy szła.
Dzień piąty - był cichy plan aby Rysy z tą ekipą, ale pogoda słaba i warunki dużo gorsze, więc został tylko Czarny Staw i piwko w schronisku potem obiad w Roztoce i do Zakopanego na pociąg.
Wyprawa super

Maniek
Moderator

Pn 28 sty, 2019

Fajnie, że się udało i dzięki za raport.
Pozdrawiam,
Maniek

Powrót do Rozmowy o górach