Nauka jazdy na nartach i desce

... zjadowe, biegowe i nie tylko. Skitouring. Wszystko o możliwościach uprawiania sportów zimowych w górach.

Moderator: Moderatorzy

michkos1991

Ulubione góry: Karkonosze

Nauka jazdy na nartach i desce

Wt 17 lis, 2015

Postanowiłem nauczyć się w tym roku jazdy na nartach i snowboardzie. Nie pytam co est lepsze, bo jest to raczej kwestia indywidualna. Chcę tylko orientacyjnie wiedzieć ile lekcji/godzin trzeba przeznaczyć aby opanować oba sporty?

conley

Ulubione góry: zdecydowanie Alpy

Re: Nauka jazdy na nartach i desce

Wt 17 lis, 2015

Opanować w jakim zakresie? Wszystko zależy od wielu czynników...
Ja "nauczyłem się" zjeżdżać na nartach w dwie godziny - na stoku bez wyciągu, brałem narty na plecy, zasuwałem pod górę z buta, zjeżdżałem i tak do oporu. Najpierw pługiem w dół, potem skręty itd.. Gdybym miał wyciąg, instruktora to pewnie szłoby szybciej. Najważniejszy jest upór bo na początku może być ciężko.
A jazdy na nartach pewnie będę się uczył do śmierci ;) Powodzenia!
Pozdrawiam,
Marcin ;)

AdamKrzysztofowicz

Ulubione góry: Himalaje

Pn 27 sie, 2018

To wszystko sprawa indywidualna. ja jazdy na desce się nauczyłem w kilka dni już na tyle, żeby mi sprawia to przyjemność, a małżonka... nie nauczyła się nigdy. Za to na nartach śmiga od dziecka. Spróbuj jednego i drugiego i zobacz co lepiej wchodzi. powodzenia!

Janek

Ulubione góry: TATRY

Pn 27 sie, 2018

uczymy się całe życie
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

bartoszgoral

Ulubione góry: Beskidy

Pn 04 lut, 2019

Trzeba stwierdzić jasno, że jest to kwestia indywidualna. Jedna osoba już po paru lekcjach będzie dobrze sobie radzić, inna po kilkunastu zjazdach, nie będzie łapać tematu. Ważne, żeby się nie zniechęcać i szlifować swoje umiejętności.

Powrót do Narty/Snowboard