Treking z biura podróży.

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Stefanek

Ulubione góry: Wszystkie

Treking z biura podróży.

Cz 17 lip, 2014

Witam!

Przejrzałem ostatnio oferty APTER, np. cena wycieczki "trekking wokół Mont Blanc" to ok 3600zł za 11 dni. Do tego dojdzie jakaś kolejka i inne drobne wydatki, więc razem plus minus 4000zł-4100zł/osoba. Chodź w internecie chwalą bardzo to biuro, to myślę, że samemu można zorganizować sobie wycieczkę za połowę tej ceny, a na jednorazowy wydatek 4k zł na trek mnie trochę nie stać. Znacie jakieś inne biura z podobną ofertą, byle tańsze? :)

Wojti

Ulubione góry: Tatry

Re: Treking z biura podróży.

Cz 17 lip, 2014

Trasa świetna zrobiłem w zeszłym roku z namiotem. Jeśli chciałbyś samemu to sobie organizować to ja robiłem tak:
lot do Genewy samolotem w dwie strony - 500zł
transport z Genewy do Chamonix w dwie strony busem 25Eur za pośrednictwem http://alpybus.com/home ale dowożą i odbierają z miejsca które wskażesz. Ja spałem w namiocie (głównie na campingach) ale schronisk sporo po drodze i rozbijałem się niedaleko nich (we Francji mieli nawet wiatrochrony z kamieni), woda brana ze źródeł. Jedzenie z Polski plus zakupy na miejscu. Może bez rewelki ale niskim kosztem można tą trasę przejść. Mój znajomy był z innym biurem http://www.sport-events.pl/oferta/trekk ... anc,1.html i mówił, że bardzo fajnie.

szymu1

Ulubione góry: Tatry

Pn 11 sie, 2014

Również polecam tą trasę z namiotem. W górach śpisz za darmo a w dolinach czyli maks 2 - 3 razy na polach namiotowych. U mnie logistycznie lot Katowice- Bergamo i dojazd busem/pociągiem do Chamonix. Jest kawałek ale transport wyszedł ok 300 zł. Woda ze źródeł wszędzie dostępna bez problemu. Wrażenie z nocowania na 1800-2000 w otoczeniu kozic i świstaków niezapomniane.

Tylko dobrze wybierz termin, bo czerwiec (szczególnie pierwsza połowa kiedy ja byłem) to wciąż pełno śniegu na szlakach ( w wielu miejscach nie sposób nawet tego szlaku pod śniegiem odnaleźć.) Treking bez zbędnej spinki do zrobienia w 7-8 dni

cauchy

Ulubione góry: jak na razie Pieniny

N 17 sie, 2014

Ja byłem z Apterem 3 razy i 2 razy se Sp-Ev - wokół Mt.Blanca, Bawaria, Dolomity, Gran Paradiso i wokół Matte. Wszystko super i tu i tu. Chwalone są też Horyzonty i PTTK Rzeszów.

Pewnie, że samemu taniej wszystko wyjdzie, ale niestety ja akurat nie miałem ochoty jechać sam w zupełnie nieznany i olbrzymi rejon, jakim są Alpy, gdzie nieraz do dolin można wsadzić całe Tatry. Planować wszystko, martwić się o wszystko, ładować dziesiatki kg na grzbiet, itd. Tam chyba tylko Polacy tak chodzą :) Może już za stary jestem, ale jednak dobrze mieć przewodnika przy sobie, móc wziąć ciepły prysznic po całodziennej tułaczce, naładować telefon czy aku do aparatu i nie martwić się o kolację i żarcie na kolejny dzień. Co kto woli. Poza tym super okazja do poznania całego wachalrza rozmaitych ludzików, a każdego w góry ciągnie co innego.

Aczkolwiek planuję na pocz. paźdz. wypad na tydzień w Dolomity, bo pewnie złapię parę dni wolnego i nie chcę czekać do kolejnych wakacji. I pewnie pojadę sam. A po treku wokół Mt. Blanca w 2011 obiecałem sobie, że za kilka lat tam wrócę i zrobię tą trasę po bożemu, czyli 2 tyg z plecakiem, od schr. do schr. Może w przyszłym roku... tam jest naprawdę przepięknie. Te wszystkie białe spiczaste Aiguille'tki, jeziora, doliny, trasy balkonowe.. baja. Kawałek dalej na wschód - dolina Aosty i Alpy Graickie też pięknie, ale już lodowce i 4-tysięczniki trochę dalej, a jeszcze dalej na wschód - Alpy Walijskie już tylko Monte Rosa, Matte i kilka innych białych Hornów, poza tym krajobraz to Tatry razy 1.5.

Dobry Duch

Ulubione góry: Himalaje, Kaukaz

Wt 18 kwi, 2017

ja też wolę jeździć prywatnie - bo taniej i przede wszystkim fajniej, ale że nie mam "swojej ekipy" i zawsze jest trochę obaw przed wyjazdem z ludźmi, których ledwo znasz... albo w ogóle są to ludzie "z internetu" (choć nigdy nie trafiłam źle!) - zastanawiam się czy są w ogóle biura, które organizują wyjazdy ale pod namiot i umożliwiające chodzenie z tymi kilogramami na plecach? albo chociaż łagodniejszy wariant - chodzenie do schronisk z plecakiem?

tomix

Ulubione góry: .hmm każde

Wt 18 kwi, 2017

Np. Apter ma tego typu wycieczki. Zobacz u nich na stronie "trekkingi z plecakiem"

Tomek

Dobry Duch

Ulubione góry: Himalaje, Kaukaz

Cz 20 kwi, 2017

aż 4 oferty i wszystkie tylko do schronisk - no ale lepsze to niż nic ;)

tomix

Pt 21 kwi, 2017

Zobacz na ofertę PKA - wyprawy.net , może tam znajdziesz coś dla siebie.

Tomek

mruk

Ulubione góry: wole morze ;)

Pt 21 kwi, 2017

ok, tylko bardzo proszę nie mylmy wszelakich stowarzyszeń jak PKA, extrek, czy inne pseudo "fanpage" grona ludzi uzależnionych od gór - do których sam sie zaliczam:)....od biur podróży. Taki apter czy sport events to zdaje się biura podróży, ze wszelkimi tego typu sprawami (wpisy w odpowiednich urzędach, UBZ, etc). Ma to swoje minusy (najczęściej ceny) i często sama trasa, bez zdobywania szczytów....ale daje też jakiś większy poziom bezpieczeństwa....

Jak dowiodło niniejsze forum - czasem z równym powodzeniem forumowicze sami wspólnymi siłami mogą zorganizować wyprawę taką jak np poprzez PKA czy extrek i będzie bardzo podobna w kwestii bezpieczeństwa, czyli każdy odpowiada za siebie - a już na pewno tańsza.

jest jednak jakaś różnica, choć uważam ze taki np Apter to forma dla "leniwych" lub jako pierwszy rekonesans, przed kolejnym własnymi, niekoniecznie samotnie wyprawami:)

tomix

Pt 21 kwi, 2017

Dokładnie...

Kolegał pytał o wielodniowe wyprawy namiotowe, a o takich (przynajmniej alpejskich) nie słyszałem. Dlatego podałem ten link jako jakąś opcję do rozważenia.

Tomek

rafiki_03

Ulubione góry: Beskidy

So 22 kwi, 2017

Biuro Offtravel organizuje różne trekingi z plecakami i inne wyprawy na całym świecie.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów