REGULARNE wypady jednodniowe w Tatry, Beskidy, ze Śląska

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

osobny

Ulubione góry: wszystkie :)

REGULARNE wypady jednodniowe w Tatry, Beskidy, ze Śląska

Wt 02 sie, 2011

Witam,
Jestem nowy na forum, dopiero co się zarejestrowałem. Chciałbym niniejszym wszystkich Szanownych Forumowiczów powitać, pokłonić się pokornie i głowę swą najsampierw popiołem posypać – to na wypadek moich ewentualnych, przyszłych forumowych grzechów ;)

Otóż przeglądnąłem szukajką tematy forumowe, i znalazłem mnóstwo propozycji wspólnych wyjazdów… lecz są to tematy zadaniowe. Tymczasem chciałbym zaprosić do regularnych wypadów w góry, coś na zasadzie spec-grupy ;) operującej z terenu Górnego Śląska i miejscowości PO DRODZE w góry.

W Tatry - jeżdżę przez PSZCZYNĘ, BIELSKO... staram się unikać zakopianki, to tytułem uzupełnienia do powyższego "po drodze".

Sam jestem z Katowic, także wypady wspólne z terenu GOPu będą łatwe logistycznie, oczywiście gdyby ktoś chciał z innej części naszej pięknej Ojczyzny, why not, ale wtedy logistyka staje się skomplikowana, zwłaszcza w przypadku jednodniowego wypadu...

Oprócz wypadów typowo „wakacyjno urlopowych”, na które zwykle potrzebny jest urlop… regularnie staram się w swoim małym gronie odwiedzać górki. Katowice nie są tak specjalnie daleko od naszych gór, stąd da się niektóre, ciekawe trasy zrobić w jeden dzień.

Zwykle moje wycieczki wyglądają zupełnie podobnie, z rozróżnieniem geograficzny na dwa główne kierunki zainteresowań, ano:

PIERWSZY – TATRY
Wyjazd z Katowic około godziny 3.30 rano (tak, trzeciej trzydzieści lub w pół do czwartej rano). Na szlaku w Tatrach jesteśmy przed lub około godziny 7mej rano.
Wędrujemy, podziwiamy, gotujemy (jak kto chce), jemy… itd. itp… Powrót na Śląsk w godzinach wieczornych lub nocnych, zależnie od trasy.

DRUGI – ogólnie pojęte BESKIDY
Wyjazdy z Katowic zdecydowanie później, na ogół – chyba, że jedziemy na wschód słońca :) Można dłużej pospać, bo po prostu bliżej.

Generalnie zakres wycieczek nie obejmuje żadnych wspinaczek w skale, czy tam innych małpi-gajowych wyczynów. Po prostu wędrowanie po górach, no czasami może bardziej ambitne.

Wycieczki CAŁOROCZNE, niezależnie od pory roku (rakiety śnieżne as well), sam nie uprawiam skiturów. Głównie jeździmy w weekendy… ale i w tygodniu się trafia.

Grono mocno kameralne, często we dwie osoby, stąd i miejsce w puszcze zawsze się znajdzie. To też jest powód tego posta, po prostu chciałbym rozszerzyć znajomości wśród ludzi, z którymi łączy mnie miłość do gór i wszystkich spraw z łażeniem związanych. Docelowo dobrze by było mieć sprawdzone, szersze grono. Zawsze łatwiej będzie skrzyknąć się na imprezę.

Acha, jestem z rocznika 1976… stąd i młodość już nie ta, stawy skrzypią… Proszę mieć to na uwadze.

Od 8mego sierpnia, przez następne ~dwa tygodnie lenię się w Karkonoszach. Także najbliższe wypady mogły by mieć miejsce od drugiej połowy sierpnia.

Niemniej już dzisiaj zapraszam do korespondencji, uwag, czy tu na forum, czy w korespondencji prywatnej. Wydaje mi się, że wielu na Śląsku kocha góry i pewnie czasami nam wszystkim… po prostu brakuje towarzysza, nawet na jednodniową imprezę.

Pozdrawiam,
Wojtek

AniaS

Ulubione góry: Bieszczady, Tatry

Re: REGULARNE wypady jednodniowe w Tatry, Beskidy, ze Śląska

Wt 02 sie, 2011

Cześć , chętnie dołączyłabym do jakiegoś wypadu w ten weekend o ile cos planujecie. Pozdrawiam serdecznie
Ania z Bielska-Białej

Zdzisław

Wt 02 sie, 2011

Witaj na forum OSOBNY!
Nie wykluczone że zabrałbym się czasem z Tobą jak terminy nam spasują. Mieszkam po drodze tak że nie miałbyś kłopotu z zabraniem . A co to mówiłeś o tych stawach?-to co ja mam powiedzieć! :)
Sie ma! Zdzich z Tych.

osobny

Wt 02 sie, 2011

Super, ten weekend nie jest pewny gdyż pewnie będę pakował/organizował graty na Karkonosze... Ale zapewne możemy ugadywać się na imprezy w tym wątku.
Wracam z Karkonoszy, będę dostępny, w drugiej połowie sierpnia. Oczywiście jeżeli w tzw międzyczasie zgada się towarzystwo, tym lepiej :)
Często w Tatry wybieramy się ze znajomym z Bielska, ten Pan jest zaawansowany wiekiem ale... kondycją niejednego małolata wprawia w zdziwienie. Także właśnie dlatego śmigam w Tatry przez Bielsko.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Wt 02 sie, 2011

Cześć.
Ciekawa inicjatywa. I częściowo atrakcyjna także dla mnie. Rzecz w tym, że lubię góry, ale nie lubię po nich chodzić, choć dla Tatr robię czasem wyjątek. Nie lubię też żmudnych dojazdów pociągami, a własne auto wciąż jest daleko na liście priorytetów.
Mam więc dwa pytania organizacyjno-techniczne. Czy uwzględniasz opcje wspólnych dojazdów i powrotów, ale bez wspólnej wędrówki? Jeśli tak, to czy masz bagażnik dachowy na narty lub rower? A może sam jeździsz na MTB? Bo na razie pisałeś tylko o nartach.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

krzychuzabrze

Ulubione góry: tatry

Śr 03 sie, 2011

jak cos to sie zgłosze;) pozdro z Zabrza

osobny

Śr 03 sie, 2011

Założyłem temat specjalnie dwa tygodnie do przodu, jak pisałem wyżej będę dostępny dopiero od drugiej połowy sierpnia. Założyłem z wyprzedzeniem celowo, gdyż obawiałem się małego zainteresowania. W dzisiejszych czasach wszyscy są zagonieni, czas jest drogi, własne zainteresowania schodzą na drugi plan, dobre obyczaje upadają ;)

A tu tymczasem miła niespodzianka! Konstytuuje się całkiem niezła grupka ludzi. O to chodzi. Stan docelowy widzę tak – poznajemy się, robimy „wycieczki zapoznawcze”, wymieniamy kontaktami… no i pewnie problem deficytu towarzysza na wypady górskie będzie raz na zawsze rozwiązany. Super!
Zdarza mi się wędrować samemu, jeździć samemu ale jednak nie postrzegam imprez samotnych jako atrakcyjną regułę.

Zdzisław – co do stawów – życie jest ciężkie… a na koniec trzeba jeszcze umrzeć ;) Uszy do góry, ja sobie jakoś radzę ale skrzypi, szczególnie prawe kolano… no skrzypi kiedy ucho nastawić, fakt niezaprzeczalny.

Marek – tak jeżdżę mtb. Głównie jednodniowe wypady w „nasze” Beskidy. Widzę, że jesteś z Gliwic, więc pewnie będziemy mogli zgadać się np. na zamku w Chudowie i obgadać sprawę.

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Śr 03 sie, 2011

Jakie ożywienie w śląskiej frakcji! Ostatnio rzadziej jeździmy na 1 dzień w Tatry, ale propozycja całkiem ciekawa. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, trzeba by jakiegoś mini busa zorganizować :D

gucio1

Cz 04 sie, 2011

Hej ja też jestem z Katowic. Na tym forum poznałam już kilka osób ze Śląska i nie tylko, z którymi odbyłam już nie jedną przygodę z górami, ale od przybytku głowa nie boli. Z wielka chęcią dołączę się do wspólnego wyjazdu w góry.
Takie wspólne wyjazdy mają wiele zalet, po pierwsze miło jest odbywać wspólne wędrówki po górach, a po drugie jest ekonomicznie. No to do zobaczenia.

Calana

Ulubione góry: Karpaty

Cz 04 sie, 2011

Hej
Ja jestem zupełnie nowa ( na forum) i jestem również ze Śląska ( Chorzów) i z wielką chęcią dołączę się do wyjazdów z tym, że dopiero od października aż wrócę do naszego pięknego kraju :) ale za to będę się mogła pochwalić fotkami z Sierra Nevada :)

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pt 05 sie, 2011

Których Sierra Nevada?
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Aloha

Ulubione góry: Góry :)

Pt 05 sie, 2011

Witam wszystkich Forumowiczów;
Zgłaszam swoją chęć udziału w jednodniowych wypadach w góry.
Mieszkam koło Cieszyna.

Jestem nowa na tym forum, więc za ewentualne błędy i potknięcia chylę głowę.

horus

Ulubione góry: Tatry

Pt 05 sie, 2011

Widzę Aloha, żeśmy są prawie zza miedzy ;-) (zależy w którą stronę ta okolica Cieszyna :D ) - zawsze można się jakoś dogadać
Horus / Seth www.seth.com.pl /

Aloha

Ulubione góry: Góry :)

Pt 05 sie, 2011

Witaj Horus, moja "okolica Cieszyna" biegnie w stronę Jastrzębia, a za miedzą, to w którą stronę? Kurcze, no jak można to super - szkoda że mój urlop dobiega końca...
Myślę o Skrzyczne - bo tam jeszcze nie byłam. Co Ty na to?

Calana

Ulubione góry: Karpaty

Pt 05 sie, 2011

Sierra Nevada- Kalifornia :)

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów