Zugspitze

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

adam15

Ulubione góry: Tatry

Zugspitze

Cz 23 cze, 2011

Witam
Wybieram się w tym roku w Alpy Bawarskie z zamiarem wejścia na Zugspitze. Czy moze mi ktos udzielic wskazówek w temacie jak najtanszych noclegów.
Pozdr

Wacek

Re: Zugspitze

Cz 23 cze, 2011

Ja jak jechałem na Zugspitze to nocowałem na polu namiotowym w/za Garmisch-Partenkirchen (chyba to był ten: http://www.campingplatzgrainau.de). Cena nie wygórowana, wtedy było to straszne 36 DM (dziś około 8 euro 2os/namiot/samochód z tego co widać w necie - choć patrząc na ten cennik to nie wiem czy płaci się za namiot i osoby czy i za to i za to osobno...). Przed wchodzeniem na Zugspitze podjechaliśmy do Grainau Hammersbach (ale można sie przejść ze 2-3 km). Potem pięknie trasą Hollentalklamm do Hollental i przez Brett (fajnie :) ) dalej lodowcem no i na Zugspitze. Jak wejdziesz odpowiednio wcześnie to nie zapłacisz za wstęp do Hollentalklamm. Jak byłem to drzwiczki był otwarte a w budce nikogo nie było (tak koło 5 rano byliśmy).
Ładna "wycieczka". Choć całe wrażenie zanika jak staje sie na wierzchołku i po drugiej stronie stacja kolejki linowej i armiaaaa ludzi:)
Ziymia zatrzynsła się tak coby pynknonć zaro miała, a przez kosmos przewaloł się dziwny pomruk, co zdowoł sie szlochem starej baby zaczynać a krzykiem zarzinanego bajtla kończyć. Kajś na wiyrchu coś hukło, rykło, zatrzeszczało i łoroz rozwarło sie czorne niebo, a przez szkaradnie pokrzywiono dziura co się w nim zrobiła wloło się do środka złote, ciypłe światło. Zrozumieli my wtedy, co Bóg sie do nos śmieje… (wspomnienia z odnalezienia w lawinie).

waka

Ulubione góry: tatry

Pt 24 cze, 2011

szedłem dokładnie tak jak Wacek. na polu namiotowym dziad co ni w ząb nie potrafi po angielsku. sama wycieczka bardzo fajna, lekko techniczna, można się przypinać. jest jednak dość długa, ale jak wejdziesz na szczcyt to wzbudzasz podziw u niedzielnych turystów:)

Slavoy

Pt 24 cze, 2011

Wacek

Pt 24 cze, 2011

Zgadza się...:) Dziad ni w ząb nie umie po angielsku:) Natomiast wycieczka trochę faktycznie trwała. Wyszliśmy o 4 a wróciliśmy o 23... Szliśmy i tam i nazad szlakiem co chyba jest tam rzadkością.
Ziymia zatrzynsła się tak coby pynknonć zaro miała, a przez kosmos przewaloł się dziwny pomruk, co zdowoł sie szlochem starej baby zaczynać a krzykiem zarzinanego bajtla kończyć. Kajś na wiyrchu coś hukło, rykło, zatrzeszczało i łoroz rozwarło sie czorne niebo, a przez szkaradnie pokrzywiono dziura co się w nim zrobiła wloło się do środka złote, ciypłe światło. Zrozumieli my wtedy, co Bóg sie do nos śmieje… (wspomnienia z odnalezienia w lawinie).

Mirosław Sadowski

Ulubione góry: Beskid Niski

So 25 cze, 2011

Spędziłem bodajże trzy noclegi w schronisku w dolinie Hollenatel. Najtaniej było w tzw Notlager, czyli na poddaszu w budynku gospodarczym obok budynku głównego. Połowa tego, co na analogicznym poddaszu w schronisku głównym.
Więcej szczegółów na: http://www.sternet.pl/mirosado/zugspitze.php

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

N 26 cze, 2011

Jeśli ktoś jest zainteresowany to poniższym linkiem jest moja relacja z wejścia na Zugspitze.
viewtopic.php?t=1534
Co prawda było to już chyba z pięć lat temu, ale chyba jeszcze może okazać się przydatna.
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

adam15

Wt 05 lip, 2011

Dzięki za wszystkie informacje, moja towarzyszka skłania sie jednak niestety do noclegów pod dachem. Czy ma ktoś może namiary na jakieś tanie pensjonaty?

Slavoy

Wt 05 lip, 2011

Namiar podałem kilka postów wyżej, z Garmisch trzeba podjechać pod szlak ale warunki bardzo fajne (nawet była lodówka zaopatrzona w piwo ogólnodostępna, chyba płaciło się do skarbonki :wink: - ale nie wiem bo nie skorzystałem) i tanio jak nie w Niemczech.

jarul

Ulubione góry: wysokie

Cz 07 lip, 2011

Jezeli jestescie czlonkami DAV/ÖAV to polecam schroniska. W Höllentalangerhütte nocleg ze zniszka to koszt ok. 10 EUR, bez dwa razy tyle. To jest tez dobra baza wypadowa na wiekszosc szczytow w pasmie Wetternstein. Polecam przy okazji Alpspitze przez Matheisenkar i powrot przez Alpspitzeferrata i dalej Rinderweg z powrotem do Angerhütte (lub odwrotnie).

amazonka

Ulubione góry: DOLOMITY

Pt 08 lip, 2011

a robił ktoś grań jubileuszową? Od Alpspitze do Zugspitze?
ale ze mnie gaduła straszna....:)

jarul

Ulubione góry: wysokie

Pt 08 lip, 2011

Planuje na jesień, ale to już nie jest zwykła trasa turystyczna czy choćby ferrata.

amazonka

Ulubione góry: DOLOMITY

So 09 lip, 2011

wiem wiem-jest to fajna graniówka, chyba częściowo ubezpieczona.Skala trudności do 3- chyba:)
ale ze mnie gaduła straszna....:)

sylwas72

Ulubione góry: Tatry, Alpy w zimie.

Wt 25 gru, 2012

Odświeżę troche temat. Czy jest może ktoś kto przeszedł trasę na Zugspitze przez piekielną doline i wrócił przez grań jubileuszową w jeden dzień, czy jest to w ogóle wykonalne z ewentualnym noclegiem w tym schronie na grani. Pytam bo w przyszłym roku się wybieram w rejony Zugspitze.

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Śr 26 gru, 2012

Witam, napewno "idzie" zrobi graniówkę (przy stabilnej pogodzie) w jeden dzień.
Jednak musisz na to liczyć kilkanaście godzin. Szedłem od "Alpsitze" do schronu na grani ok 3 godzin (tam nocleg) następnego dnia od schronu na Zuga" (ok 5 godz). Ale fakt, kondycje musisz mieć niezłą, i dobrze mieć ze sobą trochę płynów oraz "kawałek"liny. Tu jest moja relacja http://www.tatry.netmark.pl/viewtopic.php?t=4754 :D

Wiem, że Amazonka zrobiła graniówkę, oraz jej ekipa "Gurocholików".

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów