gdzie w góry

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy do zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

gdzie w góry

Postprzez gucjan » Cz 03 lut, 2011

Witam jestem tu nowy i prosze wybaczyc jesli powielam tematy ale nic nie znalazłem w wyszukiwarce. Wybieram sie w góry ale wogóle niewiem w który rejon to jest mój pierwszy wyjazd. Chiał bym tez cos zwiedzic nie tylko chodzic po górach wyjazd bedzie niestety tylko weekendowy.

Myslałem o pieninach albo bieszczadach

prosze o jakies propozycje gdzie mozna pojechac i co warto zwiedzic...
gucjan

Ulubione góry: jeszcze nie wiem

Re: gdzie w góry

Postprzez Wiolcia » Cz 03 lut, 2011

Temat bardzo szeroki, bo możliwości wyjazdu sporo, a pytanie zbyt ogólne. Może napisz, skąd jesteś, będzie łatwiej coś poradzić, skoro to wyjazd weekendowy. No i napisz też, czy chcesz się wybrać teraz, czy może na wiosnę lub latem.
Pieniny są dobre na początek - widokowe, niezbyt wysokie, a w okolicach sporo do zwiedzania. Możęsz zanocować w Krościenku lub w Szczawnicy i stamąd wybrać się na Trzy Korony, Sokolicę lub w Małe Pieniny widokowym grzbietem aż pod najwyższy szczyt - Wysoką. Na spacer możesz wybrać się do wąwozu Homole lub rezerwatu Biała Woda. Zwiedzić możesz dwa zamki (w Niedzicy i Czorsztynie) i drewniane kościoły w okolicy.
Bieszczady na weekend mają sens, jeśli mieszkasz blisko nich. Bo jeśli czeka Cię dojazd z daleka, to sporo czasu spędzisz w środkach lokomocji. Dodatkowo, jeśli interesuje Cię zwiedzanie, a nie tylko góry, lepiej wybrać się tu własnym samochodem i objeździć okolice.
Jeśli się na coś zdecydujesz, łatwiej będzie udzielić Ci konkretnych informacji.
Pozdrawiam
W.
http://www.podrozeduze.pl/
Wiolcia

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Beskid Niski, Bieszczady

Postprzez gucjan » Pt 04 lut, 2011

witam dzieki za szybka odpowiedz. Ja jestem z lublina i krótko mówic najblizej mam do bieszczad i dodam ze to jest moj pierwszy wyjazd i nie bede za bardzo kozaczył w górach jak ich do konca nie znam. Oczywiscie wybieram sie na przełomie maja lub początek czerwca, własnym samochodem.
gucjan

Postprzez Wiolcia » Pt 04 lut, 2011

Skoro Bieszczady, to poczytaj sobie wątki na forum, choćby te:
viewtopic.php?f=3&t=4239&p=43834&hilit=bieszczady#p43834
viewtopic.php?f=3&t=4356&p=45190&hilit=bieszczady#p45190
viewtopic.php?f=3&t=4067&p=43068&hilit=bieszczady#p43068
A tu trochę zdjęć z mojego, też samochodowego i luźnego wypadu w Bieszczady w czerwcu - było trochę gór, trochę zwiedzania http://www.podroze.hostings.pl/wyjazdy/bieszczady.htm
A jeśli już sobie wyrobisz zdanie po przeczytaniu i coś zaplanujesz, zadaj konkretne pytanie.
Pozdrawiam
W.
http://www.podrozeduze.pl/
Wiolcia

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Beskid Niski, Bieszczady

Postprzez sprocket73 » Pt 04 lut, 2011

Bieszczady to dobre góry dla początkującego. Szlaki dobrze oznaczone, ukształtowanie terenu takie, że bardzo ciężko się zgubić. Polecam przejść się Bukowym Berdem. Baza noclegowa - Ustrzyki Górne.
Jeżeli chodzi o zwiedzanie, to w zasadzie główną atrakcją są stare cerkwie, można też szukać opuszczonych wiosek, ale to już trudniejsza wyprawa.
A to parę fotek z tamtej okolicy: https://picasaweb.google.com/sprocket19 ... yLato2007#
Powodzenia! :)
sprocket73

Ulubione góry: WSZYSTKIE

Postprzez Tahtimittari » Pt 04 lut, 2011

Bieszczady to rzeczywiście dobry pomysł na początek. Może przejście Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej? Ładnie tam i trudności nie sprawią te tereny :)
Koniecznie pamiętaj o dobrych butach.
Tahtimittari

Ulubione góry: Alpy / Beskid Żywiecki

Postprzez gucjan » N 06 lut, 2011

Witam, zdecydowałem sie na bieszczady i gdzie lepiej sie zakwaterować:Ustrzyki Górne,Wetlina czy moze jeszcze gdzieś indziej ?

Jakie kwatery są godne polecenia w tych rejonach?
gucjan

Postprzez kaczek » Pn 21 lut, 2011

Ciekawie opisane kwatery i wszelkie ich oferty znajdziesz np. na http://www.najlepszeobiekty.pl/
Mają rozbudowaną bazę i co najważniejsze, często aktualizują stronę, więc informacje masz na bieżąco!!
kaczek

Ulubione góry: Karkonosze

Postprzez Aleksandra » Wt 22 lut, 2011

Taniej: Dom Wycieczkowy PTTK w Wetlinie, drożej: ośrodek Piotrowa Polana tamże :).
http://picasaweb.google.com/borowicz88

"Jak pięknie wiatr układa piach tam, gdzie nas nie ma"
Aleksandra

Ulubione góry: Beskid Myślenicki,Czarnohora

Postprzez Lucass » Śr 23 lut, 2011

Mogę Ci polecić kwaterę w Ustrzykach jeżeli cena 40 zł za noc nie będzie za wysoka (tak było w zeszłym roku). Hotelik Biały. Ale spanie nie w samym hoteliku tylko w domu położonym obok strażnicy. Ta sama właścicielka, a masz gwarancję, że nie trafisz na żadną zieloną szkołę.
Ustrzyki to chyba najlepsza baza wypadowa. Tzn najwięcej ciekawych szlaków przez nie przechodzi.
Rawki, Caryńska, Wetlińska, Tarnica, Halicz i Bukowe, o którym pisze sprocket73... No miodzio poprostu! I wszystkie widokowe :D
Jeżeli interesują Cię zdjęcia to zapraszam :arrow: LINK
Jeżeli chcesz poczytać - zapraszam na moją stronę :)
www.wedrowki.com Cztery pasma w sześć dni - dodane 1.09.2014 r.
Grawitacja pokona największego twardziela
I don't want to start any blasphemous rumours
But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM
Lucass
Moderator

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Powrót do Rozmowy o górach