2020, Korekta planu.

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

kazber

Ulubione góry: Skaliste

2020, Korekta planu.

So 04 sty, 2020

Po głębszym zastanowieniu się podjąłem decyzję o zmianie planu. Zamiast jesiennego wyjazdu do Nepalu będzie w lipcu wyjazd do Pakistanu. Podczas pobytu na Kanchenjunga poznalem kilka osób, które przeszły K2 and Gondogoro La Trek mówiąc, że była to w ich życiu najpiękniejsza trasa, którą jako jedyną by chcieli przejść jeszcze raz.
Podjąłem już kroki i jestem w kontakcie z Vertical Explorers, to miejscowa agencja, z którą dopinam szczegóły wyjazdu.
W związku z tym, że w nadchodzące lato Polska bedzie moją bazą wypadową wyjazd nastąpi prawdopodobnie 24 lipca z Berlina przez Istambuł do Islamabadu. Cena biletu ~ $800. Powrót do Berlina 15 lub 16 sierpień.
Niestety nie można tego treku robić indywidualnie. Trzeba wziąć miejscowych. Myślałem aby wziąć przewodnika albo jednego tragarza i iść ze swoim sprzętem. Problem to prowiant, którego nie można uzupełnić na trasie. W moim przypadku to bariera nie do pokonania. Maksimum co zdarzało mi się nieść to było jedzenie na 9 dni.
W związku z powyższym zamierzam podłączyć się do stałych, organizowanych grup. Cena w zależności od ilości osób w grupie. Porównywałem ceny z tymi proponowanymi przez polskie biura podróży wiedząc z góry, że będą one wyższe ponieważ to ekstra pośrednik.
Vertical odbiera z lotniska, organizuje przelot do Skardu i przejazd do Chilas. Z Chilas rozpoczyna się kilkunastodniowy trek w towarzystwie wielu tragarzy, kucharza i przewodnika. Grupa idzie na lekko ponieważ bagaż w ramach opłaty niosą porters. Podczas treku spanie w dwuosobowych namiotach, które zapewnia agencja. Osobom indywidualnym dobierają partnerów aby uniknąć ekstra dopłaty.
Nie mogę zdecydować się na datę powrotu. Problem może być pogoda i wstrzymanie lotów. Wtedy odcinek do Islamabadu trzeba pokonać drogą no i można się spóźnić. Myślę, że lepiej mieć jeden dzień w zapasie.
Jeśli idzie tylko dwoje turystów to cena wynosi - 2099 USD per person, 6 osób - 1649 USD pp, max 14 osób - 1449 USD pp.
Grupa, którą wybrałem liczy w tej chwili 4 osoby. Ja i moja partnerka to już będzie 6. Mnie interesuje cena, czyli duża grupa.
Nie mogę wyjść w innym terminie ponieważ na przełom czerwca i lipca mam już zaklepany, ponad 3-tygodniowy wyjazd na GR11.

Szukamy i zachęcamy innych.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów