Peruwiańskie Chachani w maju 2020

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Gordonez

Ulubione góry: Atlas

Peruwiańskie Chachani w maju 2020

N 22 wrz, 2019

Cześć,
Ogłoszenie trochę rozpaczliwe, ale może zaglądają tu osoby chętne na wyjazd w Andy. Moja propozycja to Peru i Chachani (6057 m npm) w maju przyszłego roku. Wypad na ok. dwa tygodnie.

Wstępny plan to lot do Limy, dalej do Cuzco, gdzie przez tydzień praca nad aklimatyzacją. Następnie przejazd do Arequipy i walka z wulkanem. Wejściu nie towarzyszą żadne trudności techniczne, wykończyć za to może choroba wysokościowa.

Największym wydatkiem są oczywiście bilety lotnicze. Po wstępnym rozeznaniu wyszło mi, że najtaniej będzie lecieć z Madrytu lub Barcelony, gdzie można się dostać z Polski tanimi liniami. Da radę wtedy zamknąć się w kwocie ok. 3300 zł. Wejście na Chachani z pomocą lokalnej agencji to koszt ok. 250 dolarów. Odpada wtedy targanie z kraju namiotów i innego sprzętu. Ceny wyżywienia podobne do tych w Polsce, a przyzwoite noclegi też nie są drogie.

Moje dotychczasowe doświadczenie to przede wszystkim trekingi po Atlasie (dzienne odcinki nawet po 30 km) z gładkim wejściem na Tubkal (4167 m npm). Jestem w niezłej kondycji (życiówka w półmaratonie 1:26), praktycznie cały rok aktywny biegowo-kolarsko.

Zainteresowani niech piszą na omnix@gazeta.pl

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów