Bułgaria Serbia Macedonia

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

wajheczka

Ulubione góry: bieszczady

Bułgaria Serbia Macedonia

So 21 wrz, 2019

Koszt wyjazdu szacuje w przedziale 1800-2000 noclegi przejazdy winiety itp.
1 Gorlice- Serbia -- nocleg
2 Macedonia dwa noclegi
3 korab
4 Bułgaria --- Borovets 5 noclegów
5 Musała
6 jaskinia prohodna
7 siedem jezior Rilskich -- damga 2669m
8 Sivrichal—2641 m
9 przejazd do Rozlog - 4 noclegi
10 Konczeto Lonża uprząż kask - Vihren
11 Mielnik
12 Piryn
13 bielogrodczak Bułgaria – Serbia 2 noclegi
14 Midżur
15 powrót
Do podziału - winiety Słowacja Węgry Serbia Macedonia Bułgaria, zielona karta, parkingi, asistance, Paliwo, jeżeli będzie potrzeba podwużki na szlak lub odbiór że szlaku jak się zejdzie w innym miejscu to transport,
Do przejechania ok 3800km.

Do tego 14 noclegów po 70 zl, ubezpieczenie, Jedzenie,

Mogę zrezygnować z korabu a na to konto dwa dni dłużej w Bułgarii np. park Witosa lub Piryn lub Riła.

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Re: Bułgaria Serbia Macedonia

So 21 wrz, 2019

Hej, byliśmy latem w bułgarskich górkach, niestety tylko 5 dni, ale założone cele ogarnęliśmy.
Chcesz spać w miasteczkach na dole nie w schroniskach, czy to orientacyjne liczby noclegów w okolicy? My 4 dni spędziliśmy w Pirinie, a Musałę zrobiliśmy dla zasady, na szybko z wjazdem kolejką - sam szczyt i droga do niego moim zdaniem, nie jest bardzo ekscytująca, jak choćby na Vihren. Szczerze trochę żałuję, że nie było więcej czasu, żeby w Riłę więcej wejść.
Odnośnie grani Konczeto, nie wiem jaką porą się wybierasz, ale przy dobrej pogodzie jest tam w mojej ocenie kompletnie zbędny, chyba, że ktoś po prostu źle się czuje w eksponowanych miejscach. Ale sama grań śliczniutka, acz myślałem, że dłuższa :)
Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie bardziej Pirinu, wal śmiało, może akurat te miejsca zahaczaliśmy :)
Pozdrowienia! M

wajheczka

Ulubione góry: bieszczady

So 21 wrz, 2019

Dzięki za zwrócenie uwagi ze nie ma daty lipiec lub sierpień 2020 roku. spanie za każdym razem na dole .

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

So 21 wrz, 2019

Hejka, no to latem bym się nie bawił w targanie uprzęży etc. na Konczeto, chyba, że jak pisałem czujecie się niepewnie na ekspozycjach. Jak dla mnie ichnie liny na słupkach dawały wystarczające zabezpieczenie, głównie można iść tą mniej stromą stroną, czasem trzeba przejść na drugą stronę liny. Ale do niczego nie namawiam, bezpieczeństwo przede wszystkim.
Co do noclegów, rozważcie może coś na trasie w schroniskach, inaczej będzie spora wyrypka. Przykładowo z Razłogu na Wihren jeśli chcecie iść od strony Konczeto (przez schronisko Jaworow) to jest wprost 2100 przewyższenia a dokładając czasem zejścia bo cały czas pod górę się nie idzie, będzie z 2400 lekko.
Jest opcja jakbyście się jakoś dostali do schroniska Wihren (tam jest droga normalna) ruszyć od tej strony, wejść na Wihren i wrócić do Razłogu w dół przez Konczeto, wtedy robicie ca 1000 z hakiem w górę. A tak czy siak na trasie widoki śliczne, Kuteło i Wihren robią wrażenie :)
My spaliśmy raz w Bansko, bardzo przyjemny mają deptaczek w centrum, spokojnie, fajne knajpki. Razłogu nie widziałem.
Z jaskiń możecie jeszcze zerknąć na Devetashka, kawałek dalej za Prohodną.
Pozdrowienia! M

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów