Apeniny ferratki 26IX-1X lub Snowdonia 27IX-3X daty robocze

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Apeniny ferratki 26IX-1X lub Snowdonia 27IX-3X daty robocze

Wt 17 wrz, 2019

Hejka, byłby ktoś chętny na wyskok w jedno z miejsc z tematu na końcówkę września?
W Apeninach nawet kiedyś byłem ale pogoda majówkowa okazała się zbyt zimowa i ferrat nie było jak bezpiecznie ogarnąć.
Kierunki te mam w planach dosyć długo także wstępne propozycje tras mam przygotowane.
Na miejscu spanie raczej w schroniskach i jak się da schronach bezobsługowych (w Apeninach np. "magic" bivaco bafile, w Snowdonii jest też chyba jedna chatka), nie chciałbym targać namiotu.
Plany robocze. Oczywiście dużo zależy od pogody, na razie nie jest źle ale to jeszcze ponad tydzień.
Apeniny - lot Rzym (ew. Pescara?), dojazd do Assergi przez L'Aquile, wjazd kolejką na Campo Imperatore, przejście do bivaco bafile (ferrata B), potem przejście do Rifugio Franchetti stamtąd dostępne dwie ferraty chyba B i B/C na Corno Piccolo i Corno Grande. Jakby pogoda, czas i siły pozwoliły można jeszcze zrobić długą trasę graniami del Centenario (ca 8-10h) z fragmentami ferratami. Schroniska powinny działać do końca września.
Snowdonia - lot Liverpool, przejazd pociągiem do Bangor i dalej autobus w Snowdonię. Do zaliczenia Snowdon (dla zasady), Crib Goch (fajna graniówka), Glyder Fawr, Tryfan. Nocleg najlepiej w Pen-Y-Pass. Po weekendzie 27, lepiej z miejscami noclegowymi, bo na weekend trochę już zapchane.
Loty aktualnie z w-wy do Rzymu ca 500-600 na Liverpool 450. Mam wizz discount jakby wizzairem, także coś da się uszczknąć z ceny.
Krótko o mnie, M 43l, Warszawa, górofil, chodzę nie biegam ;)
Jakby ktoś coś dajcie znać :) Pozdrowienia.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów