Szwajcaria 22-29 sierpnia 2019

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Filip Kotanski

Ulubione góry: tatry, alpy julijskie, dolomity

Szwajcaria 22-29 sierpnia 2019

Śr 07 sie, 2019

Witam,

Pod koniec sierpnia wybieram sie do Szwajcarii. Mam zamiar samotnie wejsc na Dom (de Mischabel). Bylbym wdzieczny za wskazanie materialow(zdjec, filmow, map) w jezyku polskim/angielskim na temat tej gory. W szczegolnosci chodzi mi o znajdowanie wlasciwej drogi na szczyt/punkty charakterystyczne, miejsca niebezpieczne szczeliny, seraki, odcinki wspinaczkowe. Oprocz tego (ze wzgledu na szczeliny lodowe) bardzo chetnie dolacze do 1/2 osob wybirajacych sie na ten szczyt. Ze swojej strony moge wziac line 50 m potrojnie certyfikowana, petle, ekspresy, karabinki ewntualnie dokupic dwie sruby lodowe.

Filip Kotanski

Re: Szwajcaria 22-29 sierpnia 2019

Śr 07 sie, 2019

Nie rozumiem za bardzo Pana intencji? Chce mnie Pan odwiesc od wchodzenia na ta gore, przestraszyc? Bylbym wdzieczny za informacje na temat Dom w szczegolnosci dotyczace znajdowania wlasciwej drogi, unikania szczelin, serakow, wejscia na bariere skalna na przeleczy festijoch oraz pokonywania grani festi.

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Śr 07 sie, 2019

Filip Kotanski napisał(a):Witam,

Pod koniec sierpnia wybieram sie do Szwajcarii. Mam zamiar samotnie wejsc na Dom (de Mischabel). Bylbym wdzieczny za wskazanie materialow(zdjec, filmow, map) w jezyku polskim/angielskim na temat tej gory. W szczegolnosci chodzi mi o znajdowanie wlasciwej drogi na szczyt/punkty charakterystyczne, miejsca niebezpieczne szczeliny, seraki, odcinki wspinaczkowe. Oprocz tego (ze wzgledu na szczeliny lodowe) bardzo chetnie dolacze do 1/2 osob wybirajacych sie na ten szczyt. Ze swojej strony moge wziac line 50 m potrojnie certyfikowana, petle, ekspresy, karabinki ewntualnie dokupic dwie sruby lodowe.

Zdecyduj sie, chcesz iść sam , czy tez dołaczyć do kogoś?, fakt po powrocie bedziesz sie chwalił jaki to z Ciebie "alpejski solista"
Z twojego opisu widac, ze jestes "zielony" na lodowcach. O sprzecie potrzebnym na lodowcu to juz wykazujesz kompletne zero. Co to za lina z 3 certyfikatami, kupujesz jakies badziewia na rynku chinskim ?, chyba do usług budowlanych ? Lina wspinaczkowa ma jeden certyfikat. Najwyzszy szczyt (calkowicie lezacy w CH ) jest dosc dobrze opisany na necie, totez rusz d...pe i nie pros o cos co znajdzie kazdy nieleniwy członek tegoz forum w 30 sek.

Szczerze szkoda, ten termin mam zajety, z chęcia ogladnał bym w realu twoje alpejskie wyczyny.

Filip Kotanski

Cz 08 sie, 2019

Ja nie potrzebuje Pana zlosliwosci tylko informacji o tejze gorze (Dom). Moze to wlasnie Pan sie chwali alpejskimi wyczynami, ja natomiast chodze po gorach tylko i wylacznie dla wlasnej satysfakcji.

kamikal

Ulubione góry: Tatry

Cz 08 sie, 2019

Dlaczego aż tyle hejtu . Może gość chce przejść przez lodowiec we dwójkę związany liną a później zmierzać na szczyt w pojedynkę . Dla mnie podejście zrozumiałe by wykluczyć nie potrzebnie dodatkowe ryzyko . Zapoznaj się ostatnio z przejściem Urubki na GII , też przechodził lodowiec w towarzystwie osób a później atakował szczyt samotnie . Później nazwał siebie solistą i było to przejście jak najbardziej czyste i solo .

Posiadam 2 śruby , zestaw asekuracyjny na lodowiec więc jak jedziesz może z okolic Krakowa to może byłbym zainteresowany .

Janek

Ulubione góry: TATRY

Cz 08 sie, 2019

cześć Filip
niewykluczone że będę w tym rejonie 24.08, mam 8 śrub lodowych
na Domie jeszcze nie byłem - przed wielu laty atak załamał się w zamieci na Lodowcu Hohberg w okolicach 4000m.
- co to za lina - średnica, producent, przeznaczenie, jaka stara ?
- na jakich szczytach Alp powyżej 3500 już byłeś ?
- ile masz lat ?
- masz namiot ?
- wyciągałeś już kiedyś człowieka ze szczeliny ?

mapa
https://map.geo.admin.ch/?topic=swissto ... .93&zoom=8

opis
https://www.bergtour-online.de/bergtour ... ouren/dom/
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

viking

Pt 09 sie, 2019

kamikal napisał(a):Dlaczego aż tyle hejtu . Może gość chce przejść przez lodowiec we dwójkę związany liną a później zmierzać na szczyt w pojedynkę . Dla mnie podejście zrozumiałe by wykluczyć nie potrzebnie dodatkowe ryzyko . Zapoznaj się ostatnio z przejściem Urubki na GII , też przechodził lodowiec w towarzystwie osób a później atakował szczyt samotnie . Później nazwał siebie solistą i było to przejście jak najbardziej czyste i solo .

Posiadam 2 śruby , zestaw asekuracyjny na lodowiec więc jak jedziesz może z okolic Krakowa to może byłbym zainteresowany .

Witam, to jest Hejt?
To jest reakcja na niedojrzały wpis leniwego goscia? W realu będąc na lodowcu , wezmiesz na line "przypadkowego zielonego gościa" odpisz szczerze? , Fakt, posiadasz już 2 sruby oraz zestaw asekuracyjny (rozumie, ze potrafisz go w kryzysywej sytuacji uzyć) , dobrze byłoby aby idac z "NIM" abyś to ty nigdy nie wpadł do szczeliny, Porównywac "jego" styl do .....Denisa - to już swiadczy o twojej wiedzy, doświadczeniu i ..............czekam na ........kolejny wypadek ? Miłego dnia, abys nigdy nie potrzebował uzyc do wyciągania ze szczeliny .........twoich 2 śrub

viking

Pt 09 sie, 2019

Janek napisał(a):

cześć Filip
niewykluczone że będę w tym rejonie 24.08, mam 8 śrub lodowych
na Domie jeszcze nie byłem - przed wielu laty atak załamał się w zamieci na Lodowcu Hohberg w okolicach 4000m.
- co to za lina - średnica, producent, przeznaczenie, jaka stara ?
- na jakich szczytach Alp powyżej 3500 już byłeś ?
- ile masz lat ?

- masz namiot ?
- wyciągałeś już kiedyś człowieka ze szczeliny ?

mapa
https://map.geo.admin.ch/?topic=swissto ... .93&zoom=8

opis
https://www.bergtour-online.de/bergtour ... ouren/dom/

Panie Filipie, w/w pytania powinien pan wczesniej zadac, zanim .......poprosi pan kogokolwiek o pomoc w poruszaniu sie polodowcu. Nadal potrzymuję swoje zdanie o lenistwie

Filip Kotanski

Pt 09 sie, 2019

Zapisujace sie na forum e-gory.pl mialem nadzieje ze spotkam tutaj ludzi od ktorych bede mogl sie czego przydatnego dowiedziec, ewentualnie umowic sie na wspolne wejscia na rozne szczyty, zamiast tego widze zgraje przemadrzalych bufonow. Ja nie potrzebuje waszych zlosliwosci, wasze opinie mnie zupelnie nie interesuja. Ja nie znam was, wy nie znacie mnie. Rozumiem, ze osoby wypowiadajace sie na forum urodzily sie juz z wielkim talentem i doswiadczeniem gorskim. Szkoda mi mojego czasu na takie jalowe dyskusje, wiecej tutaj nie zagladam.

kamikal

Ulubione góry: Tatry

So 10 sie, 2019

viking napisał(a):
kamikal napisał(a):Dlaczego aż tyle hejtu . Może gość chce przejść przez lodowiec we dwójkę związany liną a później zmierzać na szczyt w pojedynkę . Dla mnie podejście zrozumiałe by wykluczyć nie potrzebnie dodatkowe ryzyko . Zapoznaj się ostatnio z przejściem Urubki na GII , też przechodził lodowiec w towarzystwie osób a później atakował szczyt samotnie . Później nazwał siebie solistą i było to przejście jak najbardziej czyste i solo .

Witam, to jest Hejt?
To jest reakcja na niedojrzały wpis leniwego goscia? W realu będąc na lodowcu , wezmiesz na line "przypadkowego zielonego gościa" odpisz szczerze? , Fakt, posiadasz już 2 sruby oraz zestaw asekuracyjny (rozumie, ze potrafisz go w kryzysywej sytuacji uzyć) , dobrze byłoby aby idac z "NIM" abyś to ty nigdy nie wpadł do szczeliny, Porównywac "jego" styl do .....Denisa - to już swiadczy o twojej wiedzy, doświadczeniu i ..............czekam na ........kolejny wypadek ? Miłego dnia, abys nigdy nie potrzebował uzyc do wyciągania ze szczeliny .........twoich 2 śrub

Też nie mam zamiaru komentować tego co piszesz . Dobranoc.
Spytam gdzie byłeś w tych górach i co widziałeś ,że jesteś taki wszechwiedzący?

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów