Pieninska trasa rowerowa

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Kasiaduszak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 05 lis, 2018
Ulubione góry: Tatry

Pieninska trasa rowerowa

Pn 05 lis, 2018

Pienińska trasa rowerowa jest od Szczawnicy, doliny Grajcarka, do doliny Dunajca, do Sromowcow Niznych i na Słowację do Czerwonego Klasztoru. Ciągnie się wzdłuż międzynarodowego przełomu i spływu kajakowe go i ratingowego. Znajduje się tam wiele malowniczych skał wychodzących z rzeki, prawie jak fiordy w Norwegii np. Wylizana, czy Sokolica. Jest trochę nietypowa. Są tam drewniane wiaty śniadaniowe, w których można coś zjeść. Pienińska trasa idzie się pieszo około 2 godzin. Ze Szczawnicy do Sromowcow Niznych jest około 7 kilometrów. Można płynąć też przełomem Dunajca z Katów do Szczawnicy za około 50zl na osobę. Po drodze można zrobić sobie zdjęcie z flisakiem na tratwie za 10zl.Tratwa wzdłuż pienińskiej trasy rowerowej płynie się również około 2 godzin.

Avatar użytkownika
Błędny Rybak
 
Posty: 769
Dołączył(a): So 19 maja, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Re: Pieninska trasa rowerowa

Wt 06 lis, 2018

Kiedyś, gdy przejście graniczne za przeprawą na Sokolicę było turystyczne (zakupów nie wolno było tamtędy przenosić) a pokusy na Słowacji dużo większe niż teraz, można było skorzystać z tych pokus już w Pienińskiej Chacie albo kawałek dalej w Leśnicy i wrócić do Szczawnicy, na nogach. Niekiedy chwiejnych ;-) a strażnicy graniczni zbytnio nie czepiali się widząc kieszenie powypychane destilatami czy Cervenym Klastornym. Twardziele zasuwali aż do Czerwonego Klasztoru, tam posiliwszy się i zaliczywszy krajoznawczą część wycieczki łapali autobus do przejścia granicznego (pełnoprawnego) w Sromowcach i zaopatrzywszy się w to samo co w Leśnicy, wracali do Szczawnicy autobusem PKS.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości