Mont Blanc

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Raf39

Ulubione góry: tatry

Mont Blanc

Śr 20 cze, 2018

cześć
szukam chętnych na MB (najlepiej z doświadczeniem, ja mam tylko w Tatrach)
-bez przewodnika.
Termin do ustalenia między 04-12.08
Narazie to tylko pomysł wiec trzeba wszystko zorganizować

dzuma

Ulubione góry: Tatry

Re: Mont Blanc

Cz 21 cze, 2018

Cześć. Ja jestem wstępnie chętny.
Na 100% mogę potwierdzić za jakieś 2 tygodnie. Termin mi pasuje (znaczy 4.08 nie, ale jak wyjazd z Polski by był 5.08 to już spoko :))
Moje doświadczenie to maks 4000 m, ale bez śniegu. Fizycznie, kondycyjnie jestem przygotowany.
Teoretycznie mam kumpla, z którym planujemy wyjazd, ale z przyczyn prywatnych chyba zostanę sam (właśnie za ok. 2 tygodnie powinno się potwierdzić) i dlatego się wstępnie rozglądam :)
Z tego co wiem w Gouterze nie zanocujemy, a wyjscie na szczyt z Tete mocno zmniejsza szanse osiagniecia celu. To jest tez cos, co troche mnie odstrasza.

Tylordurden

Ulubione góry: Vysoke Tatry

Cz 21 cze, 2018

Gouter juz full na ten sezon, zostaje namiot pod Tete albo nielegalnie gdzies na Gouterem. Ja bym mogl blizej konca sierpnia albo poczatek wrzesnia.

Raf39

Cz 21 cze, 2018

wiec moze..z tete 1,5 km wiec tylko aklimatyzacja do 4000 i powrot
w dzien ataku wyjście z tete do vallot na noc a nad ranem atak na szczyt

Tylordurden

Cz 21 cze, 2018

Vallot to takie emergency bardziej niz opcja do planowania spania, nie slyszalem jeszcze zeby ktos tam z gory zakladal swoja baze na atak, poza tym moze byc zdziebko chlodno :D jesli nie masz konkretnego spiworka to troche ryzykowne...

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Cz 21 cze, 2018

Niestety taką bazę planują tam najczęściej polskie wycieczki komercyjne z tzw. "liderem grupy" na czele, które aby zminimalizować koszty (a przede wszystkim zmaksymalizować zyski) już na wstępie zakładają nocleg w Vallot.

Raf39

Pt 22 cze, 2018

wiem, właśnie gdzieś to czytałem, ale ponoć nie tylko Polacy. W ramach aklimatyzacji można tam przejść i zobaczyć jaka jest sytuacja.
W związku z tym mamy następujące warianty :
1. Namiot pod tete i atak 1,5 km
2. Namiot pod tete i nielegalnie pod górę i atak
3. Namiot pod tete i na noc w Vallot i atak
jeszcze jakieś warianty?

Raf39

Pt 22 cze, 2018

prawka
2. nielegalnie pod gouter

dzuma

Pt 22 cze, 2018

Nielegalnie pod Gouter to chyba zły pomysł. Słyszałem, że straż regularnie wyłapuje takich ludzi dokładając kary.

Zakładanie spania w Vallocie jest ponoć niegrzeczne i niekulturalne. Dla mnie to nie jest wielka przeszkoda jakby co :) Ale fakt, tam już spiwór musi być mocno konkretny. Póki co, takiego nie mam. Jak się da gdzieś wypożyczyć to jestem otwarty na taką propozycję.
Myślę, że jestem gotowy zaatakować szczyt z Tete, jeżeli nie będziemy zbytnio forsować tempa, tak, żeby wytrzymać tak długą wspinaczkę.

Raf39

Pt 22 cze, 2018

Ja tez jestem za tym żeby nie forsowac tempa.
wiec plan byłby atak z tete a (1,5 km) w razie problemów czasowych powrót przez vallot.
Osoby zainteresowane zapraszam do korespondencji mailowej , jest jeszcze dużo do ustalenia ;)
pozdro

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Pt 22 cze, 2018

Z masywem Mont Blanc jest taki problem, że tam żandarmeria ściga za namiot na dziko jak chyba nigdzie indziej w Alpach. I jak nigdzie indziej mandaty są horrendalnie wysokie, od 1200 do 6000 euro od osoby, zależnie ile zażyczy sobie wystawiający. Kurczę, to już za jazdę jak pirat drogowy przekraczając prędkość o ponad 50km/h są mniejsze mandaty bo do 1500 euro.

Jak już chcą zmusić ludzi do korzystania ze schronisk i innych przybytków co by kasa się zgadzała, to byłbym za tym, żeby umożliwili legalne biwakowanie na dziko gdzie zechcesz jeśli opłaciłeś roczną składkę w wysokości powiedzmy 30 euro.

Tylordurden

Pt 22 cze, 2018

No dziwne te zakazy dla mnie osobiscie, wyprawa taka ma juz troche mniej uroku bo brakuje tego elementu dzikosci i wolnego, bezkompromisowego kontaktu z natura. Z drugiej strony moze to ma jakies swoje podloze czy korzenie o ktorych nie wiemy, im starszy jestem tym czesciej widze ze rzeczy ktorych nie rozumiemy maja zazwyczaj swoje logiczne wytlumaczenie i sens.
Anyway, zapodajcie jakie terminy wchodza w gre, ja moge teoretycznie kiedykolwiek ale najbardziej pasowaloby mi pod koniec sierpnia/poczatek wrzesnia.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

So 23 cze, 2018

Tylordurden napisał(a):widze ze rzeczy ktorych nie rozumiemy maja zazwyczaj swoje logiczne wytlumaczenie i sens.

To zatłoczona góra i co roku dużo wypadków tam jest. Może chodzi o ograniczenie liczby chętnych, żeby ratownicy mieli mniej roboty. :)

Miuzik

N 24 cze, 2018

Hej, również jestem zainteresowany wejściem na Mont Blanc w sierpniu lub koniec lipca. Doświadczenie mam tylko w Tatrach, ale kondycyjnie jestem na spokojnie przygotowany. Oczywiście też po kursie turystyki z elementami turystyki po lodowcach. Mam też dostępny samochód i mogę zabrać kilka osób. Mój nr tel 793 432 579

EmiliaWoj

Pn 25 cze, 2018

Witam, ja i mój chłopak wybieramy się na MB w terminie od 21 lipca do 31 lipca. Nie szukamy osob do wspolnej wspinaczik, ale do wspólnego przejazdu i rozdzielenia kosztow podrozy.
Dysponujem komfortowym nowym autem (2015), które niestety sporo pali (12x100), ale do ktorego spokonie zmieszcza sie 4 osoby z wielkimi plecakami.

Zainteresowanych prosze o kontakt telefoniczyny/przez formum lub maila wojslawemil@gmail.com

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów