Grossglockner - majówka 2018

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

FilipJot

Ulubione góry: Tatry

Grossglockner - majówka 2018

Pn 26 mar, 2018

Hej,

Od jakiegoś czasu choruję na Grossa i poważnie myślę o tegorocznej majówce. Z racji tego, że to mój pierwszy post na forum, to przed przejściem do sedna pozwolę sobie na mały wstęp, żeby osoby potencjalnie zainteresowane wiedziały, z kim mają do czynienia :) Wiek 29 lat. Jeśli chodzi o Alpy, to poruszałem się jedynie w warunkach letnich w okolicach Chamonix do wysokości +/- 3000 metrów, więc raczej nie ma o czym mówić. Tatry w sezonie letnim po szlakach po stronie polskiej zaliczone raczej w komplecie, wypady na Słowację również się zdarzały. Tatry w warunkach zimowych "po szlakach" również raczej zaliczone, na większości wierzchołków, które są dostępne znakowanymi szlakami zimą byłem. Zdarzały się również wycieczki poza szlakami zimą, ale bez trudności stricte wspinaczkowych. Jakoś tak się złożyło, że wśród moich znajomych nikt po górach raczej nie chodzi, więc pomijając wypady z ludźmi zapoznanymi w schroniskach poruszam się po nich sam, a zatem liny nie dźwigam. Jeśli chodzi o moje obycie z liną to mam zrobiony kurs wspinaczki na dolnej asekuracji na sztucznej ścianie (trudności ok VI.I, więc bez cudów) oraz sporadyczne wypady w skałki (bez kursu). Znam zasady poruszania się na lotnej i myślę, że poradzę sobie z tyczkami na Grossie, niemniej nie mam zamiaru robić z siebie specjalisty i nie oszukuję, że byłoby miło, gdyby w ewentualnym zespole znalazła się osoba, która ma już za sobą doświadczenia związane z tego typu wypadami. Raz, że chętnie bym się czegoś poduczył, dwa fajnie byłoby w końcu zapoznać ludzi i przestać wiecznie łazić samemu, bo zaczyna mnie to powoli mocno ograniczać. Jeśli chodzi o kondycję, to z racji tego, że na lato planuję MB, to od ponad pół roku regularnie biegam, pływam + staram się być w Tatrach ten raz w miesiącu. Ostatnio miałem delikatny problem z kolanem, niemniej po konsultacji z fizjo okazało się, że do końca kwietnia nie powinno być po nim śladu ;) Trasy typu Palenica-Rysy-Palenica w zimowych robione, więc jakiejś tragedii nie ma. A teraz do sedna:

Data wyjazdu: piątek 27.04 (wieczorem) lub sobota (28.04) w nocy/rano
Powrót: czwartek (03.05) - jeśli uda się wejść wcześniej, to wcześniejszy powrót. Jak pogoda każe poczekać kilka dni więcej, to też do zrobienia.
Samochód: Oszczędny i przetestowany w Wysokich Taurach ;) Chevrolet Spark LPG. Z racji na to, że to mały samochód, to optymalna liczba osób, to 3. Na upartego można jechać we 4, ale osoby z tyłu muszą liczyć się z tym, że pięciu gwiazdek z tyłu raczej nie będzie. Dużym plusem jest to, że przy obecnych cenach LPG koszt podróży w 2 strony wyniesie ok. 500 zł (paliwo) + ok. 100-150 zł autostrady PL/AU/CZ.
Miejsce wyjazdu: Mieszkam pod Warszawą, ale wszystko do dogadania.
Sprzęt: Tak jak pisałem, mam wszystko prócz liny, więc byłoby fajnie, jakby ktoś miał i umiał używać ;) Reszta sprzętu do dogadania na priv.

Jeśli przez jakieś 10 dni nie uda mi się skompletować ekipy tutaj, to na 99,9% wykupię sobie miejsce w agencyjnej wyprawie komercyjnej. Wolałbym tego uniknąć, bo koleżeńskie relacje zawsze fajniejsze, a dodatkowo może udałoby się dogadać na tyle, żeby zaplanować w przyszłości kolejne wspólne wyjazdy. Jeśli pojawi się zainteresowanie od osób, które mają już doświadczenie w tego typu wyjazdach, to zapewniam, że jestem rozsądnym i rozumnym człowiekiem, znam swoje możliwości i nie będę miał problemów z tym, żeby podporządkować się decyzjom bardziej doświadczonej osoby.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany lub ma więcej pytań to zapraszam do komentowania lub na priv.

Serdecznie pozdrawiam! :)

Darad

Ulubione góry: tatry

Re: Grossglockner - majówka 2018

Cz 29 mar, 2018

Witam,
Planujemy wyjazd majowy w Alpy .Jest nas trzech .Dysponujemy większym autem LPG.
533996335

jenes

Ulubione góry: Beskid Niski

Wt 03 kwi, 2018

FilipJot napisał(a):Hej,

Jeśli ktoś byłby zainteresowany lub ma więcej pytań to zapraszam do komentowania lub na priv.

Serdecznie pozdrawiam! :)

Cześć, jestem zainteresowany, w ogóle to jest nas dwóch/trzech, doświadczenie: Mt Blanc, Jebel Toubkal, Tatry.

FilipJot

Wt 03 kwi, 2018

Poszły wiadomości prywatne ;) Pozdrawiam.

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Cz 12 kwi, 2018

Cześć, jakby w maju nie wypaliło to szukam kogoś na czerwiec, najlepiej 1-sza połowa.

Krzysiek0183

Ulubione góry: Rysy, Zugspitze, Kościelec

So 14 kwi, 2018

Również jestem zainteresowany. Doświadczenie: Rysy, Zugspitze latem, Kościelec zimą.

FilipJot

Pn 16 kwi, 2018

Hej! Dzięki wszystkim za odzew. Obecnie jestem ustawiony z ekipą Darada i już raczej nic się w tym względzie nie zmieni, więc jeśli chcecie zmontować jeszcze jedną ekipę, to nie piszcie priv, tylko dogadajcie się w wątku, a może spotkamy się na miejscu ;) Pozdrowienia!

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów