Gerlach

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

fogarasz

Ulubione góry: Karpaty w Rumuni

Gerlach

Wt 13 mar, 2018

Witam.
Poszukuję drugiej osoby do wspólnego zimowego wyjścia z przewodnikiem na Gerlacha.
Niestety wynajęcie samodzielnie przewodnika przekracza mój budżet. :(
Koszt wynajęcia to około 600 zł na osobę.

roslina

Ulubione góry: Tatry

Re: Gerlach

Pt 16 mar, 2018

hej kiedy to planujesz??

fogarasz

Pt 16 mar, 2018

Jak najszybciej będzie możliwe.
Może być nawet najbliższy poniedziałek lub wtorek.

Castor

Ulubione góry: bezludne

So 17 mar, 2018

Trójka lawinowa , pogoda w najbliższym tygodniu do bani - a oni na Gerlach. :shock:
Ciekawi mnie co to za tropiciel będzie was tam ciągnął na smyczy w tych warunkach ?
Ten wątek wygląda mi na zwykły trolling.

fogarasz

So 17 mar, 2018

To ostatecznie czy i kiedy będziemy wychodzili, zadecyduje licencjonowany przewodnik górski.
Proszę czytać ze zrozumieniem. Chyba że sam tutaj trolujesz.

Castor

Ulubione góry: bezludne

So 17 mar, 2018

fogarasz napisał(a):Może być nawet najbliższy poniedziałek lub wtorek.

Ze zrozumieniem to powinieneś przeczytać aktualną prognozę pogody na nadchodzący tydzień , oraz komunikaty Topr.

fogarasz

N 18 mar, 2018

Dziękuję Panu Castor za troskliwość, ale to nie jest dział pt. Warunki w Górach. (zawsze znajdzie się ktoś, co musi bo inaczej się udusić, wtrącić swoje trzy grosze, choć nie na temat)
Nie napisałem tutaj po to aby się przekomarzać z Wujkiem Dobra Rada. Nie mam czasu na dziecinadę.
Panu Castor już dziękuję za udział i proszę nie odpowiadać.
Przy okazji proszę szanownych Moredaratorów aby może zwracali uwagę ludziom że piszą nie temat. Z góry dziękuję.

Do konkretnych forumowiczów ponawiam pytanie czy ktoś nie chciałby wyjść w warunkach zimowych na Gerlach z wynajtym przewodnikiem. Koszt wynajęcia to około 600 zł na osobę. W warunkach zimowych przewodnik prowadzi maksymalnie dwoje uczestników wyprawy i oczywiście do niego należy ocena ryzyka, czy w danym dniu można bezpiecznie wyruszyć w trasę.
Co do terminu, to fajnie byłoby wyruszyć jak najszybciej będzie to możliwe. Możliwe oczywiście z różnych powodów, terminu, aury, zagrożenia lawinowego, dostępności przewodnika e.t.c.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

N 18 mar, 2018

Kolego fogarasz,
to że przybrałeś sobie nicka pochodzącego od dość honornego pasma Karpat, wcale nie musi oznaczać, że Twoje górskie doświadczenie jest do tego adekwatne.
W dniu kiedy pisałeś posta o chęci wejścia na Gerlach
"Jak najszybciej będzie możliwe.
Może być nawet najbliższy poniedziałek lub wtorek."

były już dostępne prognozy pogody na te dni, z których dość jasno wynikało, że warunki w Tatrach będą ekstremalne. Branie w ogóle pod uwagę wyprawy w tym czasie wskazuje po prostu na tego doświadczenia brak. Nie dziw się zatem, że ktoś zwraca Ci uwagę.

Więcej pokory. Przede wszystkim w stosunku do gór, ale też niegłupich uwag innych użytkowników.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

fogarasz

N 18 mar, 2018

Nie proszę o porady. Proszę nie uszczęśliwić innych na siłę swą elokwencją, jeśli o to nie proszą, bo to jest właśnie objaw pokory.
Ciągle mam nadzieję że może ktoś się odezwie w temacie, a nie obok tematu. :wink:

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

N 18 mar, 2018

Czy ja dobrze słyszałem, że na Słowacji zimą chodzi się po Tatrach tylko do wysokości schronisk? Wędrowanie się czy wspinanie powyżej schronisk jest zabronione?
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Architekt89

Ulubione góry: Gran paradiso

N 18 mar, 2018

Czesc! byłbym chętny na początku kwietnia

puravidalife89@gmail.com

fogarasz

N 18 mar, 2018

Witam.
Tak. Może chodzić nazwijmy to kolokwialnie, również zwykły turysta, lecz w towarzystwie przewodnika. Można wynająć takowego w Polsce lub Słowacji. W internetach łatwo odnaleść więcej na ten temat.
W Polsce kosztuje to około 550-600zł na osobę. Ze Słowacji przewodnik jest opłacanych w euro i wychodzi około 570zł w przeliczeniu. Podaję z pamięci, więc za ewentualne małe przekłamanie przepraszam.

Lucass
Administrator forum

Pn 19 mar, 2018

fogarasz napisał(a):Nie proszę o porady. Proszę nie uszczęśliwić innych na siłę swą elokwencją, jeśli o to nie proszą, bo to jest właśnie objaw pokory.
Widzisz kolego, staramy się na tym forum czasem odwodzić innych od realizacji pomysłów... nazwijmy to eufemistycznie - kontrowersyjnych. Choć i tak liczy Ci się na plus, że masz zamiar wynająć przewodnika.
Niemniej jednak jeżeli formuła naszego forum Ci nie odpowiada, zawsze możesz znaleźć inną skrzynkę kontaktową. Nie mam złudzeń, że założyłeś tu konto po cokolwiek innego.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

fogarasz

Pn 19 mar, 2018

Założyłem konto po to, tylko i wyłącznie, aby znaleźć osobę aby wspólnie wynająć przewodnika by wyjść na Gerlach w zimowych warunkach. NA tym i TYLKO na TYM się skupiam. Wpisałem swój post chyba tam gdzie należy. Nie chcę dyskutować, ani czytać porad, bo nie dlatego tu się pojawiłem (za stary jestem i mam niestety inne ważniejsze sprawy na głowie), to inni przy każdej okazji chcą się wykazać i połechtać swoje wydumane, byćmoże zakompeksiałe ego popisując się swoją wiedzą, na dodatek pogardliwie w stylu " jaki pasterz będzie was ciągnął w takich warunkach (a w domyśle barany)."
Powtarzam, nie chcę dyskutować ani przechwalać się doświatczeniem, wiedzą itp. (moja sprawa).
Znalazłem w internecie tutaj taką możliwość aby dać ogłoszenie i się ucieszyłem. Dziękuję za umożliwienie mi tego. Jeśli jednak Administracja dostrzega coś czego ja nie widzę... hmm, sam nie wiem.
Staram się być konsekwentny zatem ponawiam pytanie, propozycję.
Gerlach
Zimowe warunki, z wynajętym przewodnikiem w dogodnym terminie.
Około 600 zł na osobę (przewodnik).
Oraz co oczywiste (nie dla wszystkich) w warunkach pogodowozagrożeniowych zaakceptowanych przez licencjonowanego przewodnika.
Prośba moja na koniec tego postu. Jeśli ktoś musi jeszcze coś do mnie napisać a nie ma zamiaru wychodzić ze mną i przewodnikiem na Gerlach, to proszę o to by pisać bezpośrednio na maila. Nie było i nie jest moim zamiarem robienie publicznych dyskusji o... (hmm) w zasadzie to o niczym i wszystkim.
Dziękuję.
Pozdrawiam naprawdę szczerze wszystkich zaangażowanych w ten temat.
Jeśli nie fogarasz to może być Piotr. :)

Lucass
Administrator forum

Pn 19 mar, 2018

Założyłeś wątek na forum DYSKUSYJNYM, a nie wywiesiłeś kartkę na tablicy ogłoszeń.
Twoje oczekiwania i założenia co do zachowania innych użytkowników są zatem całkowicie błędne.
Forum jest po to, żeby prowadzić dyskusję i pisać właśnie tutaj, a nie korespondować mailowo.
Powtarzam - nie odpowiada Ci formuła - jest wiele innych for tematycznych. Może tam tego typu postawy będą akceptowane.
W ostateczności zawsze możesz dać ogłoszenie na OLX.

Miłego dnia.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów