Peru, Boliwia

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

kiwi70

Ulubione góry: Andy

Peru, Boliwia

Śr 07 mar, 2018

W okresie czerwiec-wrzesień (szczegóły do ustalenia) planuję trekingi i wejścia w granicach 5 tys. w Peru, Boliwii i Chile. Szczególnie zależy mi na Alpamayo (szczyt dla mnie poza zasięgiem chyba). Znajda się chętni? Poza tym chce na spokojnie zwiedzić ww kraje. Wybieram sie na ok. 2 mies. ale część wspólnej wyprawy też mile widziana, szczególnie ta górska, mam 47 lat, rok temu byłem miesiąc w Patagonii i to było zdecydowanie za krótko ;-) kontakt plusultra@onet.eu
PS. wyjazd wiosenny do Azji także aktualny (ogłoszenie wcześniejsze)
PS. w czerwcu chętnie dołączę do ekipy w Gruzji (Kazbek itp)

kazber

Ulubione góry: Skaliste

Re: Peru, Boliwia

Cz 08 mar, 2018

23 maja rozpoczynam 4-dniowy Santa Cruz w Cordillera Blanca a 30 maja wychodzę na 12-dniowy Huayhuash trek.
Niestety nie znalazlem chętnej osoby do towarzystwa ze znajomością hiszpańskiego lub Quechua i będę to robił z grupą (pierwszy raz w życiu). Też uwielbiam Andy a już szczególnie Peru i Boliwię. Kraje w miarę bezpieczne i przede wszystkim tanie. Jeśli dożyję w zdrowiu następnego roku to po głowie chodzi mi przejście Cordillera Blanca.

https://www.thehikinglife.com/2014/10/c ... verse-cbt/

Albo to w Boliwii

https://www.thehikinglife.com/category/bolivia/

kiwi70

Cz 08 mar, 2018

Dzięki za odzew.
Jeśli będzie Ci się chcial, napisz pls kilka zdań jak było. Pewnie odwiedzę chwile po Tobie obie te trasy.
Dzięki, Pozdrawiam,

kazber

Ulubione góry: Skaliste

So 10 mar, 2018

Prawdopodobnie napiszę bloga, którego pisanie już rozpocząłem (proces przygotowawczy).
Zauważyłem, że byłeś w Patagonii. Szkoda, że tak późno odkryłem Twój wpis bo mogłem odpowiedzieć na większość pytań.
Mam propozycję na sierpień tego roku. Po raz drugi z rzędu wygrałem permit na JMT. W ubiegłym roku spoźniłem się na samolot. Przepadły bilety i zaopatrzenie , które miałem odbierać na etapach.
W tym sezonie wylatuję dwa dni wcześniej aby nie igrać z losem.
Permit mam na dwie osoby bo mój tutejszy kolega zrezygnował. Nie ogłaszam się na JMT Yahoo Group ponieważ będąc Polakiem chciałbym zabrać kogoś z Polski lub polskiego pochodzenia.
Wyjście na szlak 10 sierpnia z Yosemite Valley, czyli odwrotnie od idących po PCT. JMT to najpiękniejsza sekcja PCT w Kalifornii (Sierra Nevada). Trasa o długości ~225 mil (362 km) przebiega na wysokości od 8 do 14.5 tysiąca stóp.
Pierwsza noc (nie ma innego wyboru) na Little Yosemite Valley Camp. Tego samego dnia (a może następnego z rana) po rozbiciu namiotu zamierzam przejść na Half Dome. Też mam zarezerwowany permit na dwie osoby. Wybór kolejnych camps należy już do mnie. Pierwszą połowę zamierzam zrobić w 10 dni i przyzwyczaić organizm do wysokości. Druga połowa na większej wysokości wymaga większego tempa bo nie ma możliwości uzupełnienia zaopatrzenia. W połowie trasy czyli na Muir Trail Ranch planuję odebrać moją drugą przesyłkę przepakować do bear canister i na tym przejść do Whitney Portal. (Są właściwie dwie możliwości resupply - mogą przynieść na mułach, albo trzeba zejść z trasy i złapać stopa do miasteczka gdzie można odebrać na poczcie swoją przesyłkę albo coś kupić. Mnie oba sposoby nie leżą bo pierwszy jest b drogi a drugi wydłuża czas i drogę). Całość planuję przejść w 17- 19 dni w zależności od tego czy będę robił tzw dni zerowe. W ostatni dzień będzie podejście na Mount Whitney, który jest najwyższym szczytem w lower 48 states.
Oczywiście jako mieszkający tutaj mogę we wszystkim pomóc. O szczegółach i szczególikach później i już z konkretną, zdecydowaną osobą. Jest bezpośrednie połączenie z Warszawy do Los Angeles.
Pozdrawiąm

kiwi70

Pn 12 mar, 2018

Po pierwsze dzięki za propozycję JMT, ale nie skorzystam. Byłem już w tej okolicy 10 lat temu, a teraz w tym terminie zdecydowany jestem na Peru/Boliwię.
Jeśli możesz podeślij link do swojego Bloga, będę śledził.
Pozdrawiam,
ZB

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów