Mont Blanc 2018

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

gwj

Ulubione góry: Tatry

Mont Blanc 2018

Pt 29 gru, 2017

Siema. Szukam chętnych na wyprawę na najwyższą europejską górę w czerwcu, lipcu bądź sierpniu. Na 2018 jest to mój priorytet więc jestem pewny wyjazdu na 100 procent, jedyny warunek znalezienie partnerów na wyprawę. Planuję na 7-10 dni więc w razie szybkiej akcji można próbować coś jeszcze innego zdobyć. Mam samochód, więc mogę zabrać jedną osobę. Natomiast przydałoby się jeszcze drugie auto żeby zabrać 4-5 osób. Piszę już bo wiem jak czasami ciężko jest zebrać konkretnych i zdecydowanych ludzi na wyprawę. Proszę o kontakt. Pozdrawiam :D

druid75

Ulubione góry: Dolomity

Re: Mont Blanc 2018

So 30 gru, 2017

Witam ja też jestem w 100 % zdecydowany , terminy masz trochę bardzo rozstrzelane , od czego je uzależniasz ? Ja najczęściej od pogody , według statystyki najlepsza na Blanca pora to koniec czerwca , początek lipca .

gwj

So 30 gru, 2017

Hej, generalnie od niczego tego nie uzależniam tylko próbuje być elastyczny, nie znam statystyk pogody dla Blanki, ale jeśli Ty znasz to super. Dlatego jeśli chodzi o mnie to może być lipiec

rysiek

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

N 31 gru, 2017

Cześć. Może też będę mógł w tym okresie skoczyć na Mont Blanc. Skąd wyjazd? Masz jakieś orientacyjne koszty?

druid75

Wt 02 sty, 2018

Witam , czyli reasumując wstępny termin przełom czerwca/lipiec ( plusem tego terminu jest relatywnie mało ludzi na szlaku ) chyba że prognozy pogody będą fatalne .

jarson

Wt 02 sty, 2018

Cześć,

również jestem zainteresowany. Jakieś szczegóły? Tzn. którą drogą chcesz zdobywać górę? Jak widzisz biwakowanie (namioty czy schron)?
"Lepiej być niezadowolonym człowiekiem niż zadowoloną świnią".
— John Stuart Mill

gwj

Wt 02 sty, 2018

druid75 napisał(a):Witam , czyli reasumując wstępny termin przełom czerwca/lipiec ( plusem tego terminu jest relatywnie mało ludzi na szlaku ) chyba że prognozy pogody będą fatalne .

tak wstępny termin przełom czerwca i lipca

gwj

Wt 02 sty, 2018

jarson napisał(a):Cześć,

również jestem zainteresowany. Jakieś szczegóły? Tzn. którą drogą chcesz zdobywać górę? Jak widzisz biwakowanie (namioty czy schron)?

Wejście na szczyt drogą normalną przez Aiguille Gouter i grań Bosses. Jeśli chodzi o biwakowanie to pierwszym wyborem jest namiot a nie schron Vallot, gdyż schron jest opcją awaryjną i planowanie noclegu w nim z góry jest nie ok. Jako, że w najbliższym czasie kupuje ubezpieczenie Alpenvereien będę mógł liczyć na znaczne zniżki w schroniskach, więc mogę spać także w schronisku.

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Wt 02 sty, 2018

Oczywiście jesteście świadomi, że chcąc spać w namiocie nie rozbijecie go wyżej niż w Tête Rousse? No i pełna zgoda z Vallotem :)

sylwas72

Ulubione góry: Tatry, Alpy w zimie.

Wt 02 sty, 2018

gobo napisał(a):Oczywiście jesteście świadomi, że chcąc spać w namiocie nie rozbijecie go wyżej niż w Tête Rousse? No i pełna zgoda z Vallotem :)

Jak byłem w 2015 to spali w namiocie na szczycie i to nie byli polacy :-)

druid75

Śr 03 sty, 2018

Też zamierzam nabyć kartę Alpen , wtedy najrozsądniej jest nocować w schroniskach Tete i Goutier . Ja przed kazdą wyprawa staram sie wyeliminować najwazniejsze czynniki ryzyka . Tutaj nimi są Zleb roling stone ( trzeba znależć się przed nim rano ) oraz aklimatyzacja
Na razie głośno myśląc może warto byłoby się zaaklimatyzować na Gran Paradiso ??

gwj

Śr 03 sty, 2018

druid75 napisał(a):Też zamierzam nabyć kartę Alpen , wtedy najrozsądniej jest nocować w schroniskach Tete i Goutier . Ja przed kazdą wyprawa staram sie wyeliminować najwazniejsze czynniki ryzyka . Tutaj nimi są Zleb roling stone ( trzeba znależć się przed nim rano ) oraz aklimatyzacja
Na razie głośno myśląc może warto byłoby się zaaklimatyzować na Gran Paradiso ??

Hej. Myślę, iż rezerwowanie noclegu w schronisku Gouter nie ma sensu z kilku powodów: nie wiem czy dobrze zrozumiałem zapis na stronie internetowej schroniska, ale można tam razerwować nocleg dopiero od 10 kwietnia i 15 maja 2018 roku, co ze względu na zbyt duże wyprzedzenie i w związku z tym niemożność oceny pogody mija się z celem. Dodatkowo zarezerwowanie noclego na ostatnią chwilę jest z reguły niemożliwe ze względu na brak miejsc. Wobec powyższego proponuję taki plan zdobycia góry:
1. dojazd do Les Houches i nocleg na kempingu w namiocie
2. dzień drugi lajtowo: dojście tylko do Tete Rousse, rozbicie namiotu (zabranie namiotu pozwoli na ewentualne przeczekanie niepogody koło tego schroniska i oczywiście zaoszczędzić pieniążki)
3. dzień trzeci: wyjście aklimatyzacyjne bladym świtem i dotarcie do schroniska Gouter albo na 4k
plusy: poznanie drogi na drugi dzień na atak szczytowy, który powinien się rozpocząć około 2 w nocy
minusy: dwukrotne przejście w ciągu jednej wyprawy niebezpiecznego kuluaru
4. dzień czwarty: atak szczytowy z Tete Rousse od godziny 2 w nocy, ewentualnie z opcją podczas schodzenia ze szczytu :D na nocleg w Vallocie w razie jakiś problemów kondycyjnych bądź innych(wtedy ten nocleg jest rzeczywiście awaryjny); w razie braku problemów zejście do Tete Rousse
5. dzień piąty: zejście do Les Houches
Mam świadomość, iż pokonanie w jeden dzień 1640 metrów przewyższenia to dużo, ale jest to możliwe. Jeśli ktoś ma lepszy plan to proszę napisać, lecz chciałem przypomnieć, iż spanie w namiocie powyżej Tete Rousse jest zabronione

filon

Ulubione góry: tatry

Cz 04 sty, 2018

Witajcie,
Mont Blanc zdobyłem 5 września 2017
Po przejechaniu 1800 km (byliśmy na 8 rano) przepakowaliśmy graty i tego samego dnia wjechaliśmy kolejką,później tramwajem na około 2500m, następnie już pieszo do tete rouse i tam rozbiliśmy namiot ( powyżej jest to zabronione). Kolejny dzień poświęciliśmy na aklimatyzację i wyjście do Gutiera, zejście do namiotu koło 18 tej. O 3 w nocy rozpoczęliśmy atak szczytowy, krótki odpoczynek w Gutierze, w Valocie też. Po zdobyciu szczytu zejście do namiotu, nocleg i rano zejście na parking.
Korzystaliśmy z kolejki i tramwaju ze względu na prognozy ( Już 6 września nie dało się wejść na szczyt) więc trzeba było działać szybko.
Koszt kolejki w 2 strony to niecałe 20 euro
Koszt tramwaju w jedną stronę (góra) to około 18 euro

druid75

Cz 04 sty, 2018

Witam , jak przechodziło sie przez roling stone ?

filon

Ulubione góry: tatry

Cz 04 sty, 2018

druid75 napisał(a):Witam , jak przechodziło sie przez roling stone ?

Mało śniegu było więc do liny asekuracyjnej nie dało się wpiąć( za wysoko była), ale obyło się bez kłopotów. Trzeba nasłuchiwać czy nic nie leci i jak najszybciej przejść, co też może nie dać gwarancji sukcesu.

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów