Maroko Grudzień Jebel Toubkal

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Paweł_katowice

Ulubione góry: tatry

Maroko Grudzień Jebel Toubkal

So 04 lis, 2017

Witam. Czy jest ktoś chętny na wypad do Maroka w grudniu ewentualnie w styczniu , od poniedziałku do piątku ( tak latają samoloty z Krakowa ) Program pobytu do uzgodnienia na pewno Jebel (wejście jest lajtowe) itd. Proszę o kontakt zainteresowanych .....

pasjonat

Ulubione góry: Tatry

Re: Maroko Grudzień Jebel Toubkal

So 04 lis, 2017

Nie lekceważ tej góry byliśmy kiedyś w grudniu i nie weszliśmy przez dwa dni napierdzilo ponad metr śniegu...

XeNeX

Cz 09 lis, 2017

Czesc,

Również jestem zainteresowany wyjazdem do Maroka - Jebel Toubkal.
Pasuje mi grudzień, styczen jak i luty. Myślę nad trochę dłuższym wyjazdem - tydz. Wyloty/przyloty sa w piatek i poniedzialek, Krakow <-> Marrakesz. Dodatkowe dwa dni dadzą nam większy zapas czasu na wejscie jak i również możliwość zaliczenia innych atrakcji - Sahara.

Pozdrawiam,
Michal.

druid75

Ulubione góry: Dolomity

Pn 13 lis, 2017

Witam , na styczeń byłbym chetny

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Pn 13 lis, 2017

Hej, bylismy na Toubkalu 3-5 listopada, na 2dniowke troche moim zdaniem gesto dlatego dorzucilismy 3 dzien. Po przylocie z Krk od razu mielismy transfer do imlil, szybki obiadek i wyjscie i tak o 14. Do schroniska doszlismy kolo 20ej (ostatnie 2h na czolowkach). Na drugi dzien nie mielismy sily zrywac sie o 4-5 zeby robic szczyt i wracac do imlil, dlatego po szczytowaniu, zostalismy jeszcze na druga noc w schronisku. Pogodowo bylo ok tylko piekielnie wialo! Jakby co 15ego wracam bo jeszcze sie szlajam to moge cos na swiezo dopowiedziec. Pzdr. M

roslina

Wt 14 lis, 2017

Hejka a jak wyglada sprawa z noclegiem w schronie? Trzeba rezerwowac termin czu z bita tez cie przygarna?? Mozna wypozyczyc raki??

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Cz 16 lis, 2017

Hej, pierwszy nocleg w CAF (mniejsze) mieliśmy zarezerwowany. Drugą noc, tą nieplanowaną spaliśmy w Les Mouflons (większe) gdyż w CAF nie było już miejsca dla 3 osób na tą noc. Nie wiem jak wygląda kwestia "podłogi" w CAF, natomiast w LM widzieliśmy 2-3 osoby na korytarzu na ławkach w śpiworkach, także raczej wyrzucić nie wyrzucą :) To nie żarty zostać tam na noc poza schronem :)
Także na pewno lepiej zrobić wcześniej rezerwację żeby mieć miejsce w dormie czy pokój (w LM są też private rooms jakby ktoś chciał).
My przy okazji zarezerwowaliśmy sobie transfer z lotniska do Imlil 80e w dwie strony za 3 osoby (myślę, że 4 też by wlazły). Wiem, że można taniej ale i tak mieliśmy krótko z czasem więc zdecydowaliśmy się na taką opcję i był to dobry ruch w naszej ocenie.
Odnośnie raków, nie wiem jak jest w schronach, można napisać na pewno odpowiedzą. W Imlil natomiast można wypożyczyć chyba wszystko i wszystko sprzedać lub wymienić :) My mieliśmy ze sobą awaryjnie tylko raczki, gdyż prognoza była pozytywna, a przed atakiem szczytu podpytaliśmy już z niego wracających i okazało się, że śniegu nie było kompletnie więc zostały w schronie :) Pzdr. M.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów