Tatry PL/SL 18-29 sierpnia + prośba o radę*

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Mall

Ulubione góry: Tatry

Tatry PL/SL 18-29 sierpnia + prośba o radę*

Cz 13 lip, 2017

Cześć,

wybieram się w Tatry 18/19 lipca z Łodzi, gdyby ktoś chciał się dołączyć - czy do samego transportu, czy do wycieczek - zapraszam. Jadę autem i mogę zabrać jedną osobę (tyci bagażnik), ewentualnie mogę zabrać się z kimś. Planowany powrót - 29/30 lipca, ale oczywiście nie musimy spędzać razem całego wyjazdu ani razem wracać - często jeżdżę sama, więc nie ma problemu.

Bardzo chętnie wybrałabym się w Tatry Słowackie, jednak słabo je jeszcze znam (byłam na Rohaczach, Jagnięcym, Sławkowskim, Krywaniu, Rysach) no i robi się już trochę daleko dla jednej osoby, zastanawiam się również gdzie spać, i w ogóle jak to ugryźć, bo wiele szlaków na SL jest trudnych i nie mam pewności czy na moje możliwości. Może przy okazji ktoś będzie potrafił doradzić? Poziom pre-intermediate, czyli kondycja niezła, oswajanie ekspozycji in progress ;)

Pozdrawiam

Ania, 33

jekl

Ulubione góry: Tatry

Re: Tatry PL/SL 18-29 sierpnia + prośba o radę*

Pn 17 lip, 2017

Jeśli chodzi o Tatry Zachodnie, to dobrym miejscem będzie chata zverovka. Możesz dokończyć grań zachodnich.
Co do trudności, to na samej grani banikova będzie trochę łańcuchów (poziom ostrego rohacza), ale sporą część
da się strawersować bokiem, jesli nie zależy ci koniecznie cały czas iść górą :) Jeśli kondycja nie jest supe, super
to możesz to sobie podzielić na dwa dni, jeden to kawałek Brestova - przelęcz banikovska. Drugi od banikovskiej
do smutnej i będzie czas na rohackie plesa.
Co do wysokiej części, to którykolwiek ze Smokovców będzie świetnym miejscem wypadowym (mnóstwo noclegów,
podobnie jak w zakopcu). Jeśli masz problem jeszcze z ekspozycją to problemem może być czerwona ławka. Krótki
odcinek takiej dość otwartej skały, która ma mnóstwo ułatwień (klamer i łańcuchów) i przy dobrej pogodzie jest
bardzo łatwa, ale potrafi zestresować, bo widziałem tam osoby które wymiękały nerwowo. ze względu na ekspozycję.
Poza tym na Słowacji tak naprawdę nie ma trudnych miejsc (łańcuchy tu i ówdzie) i nie ma niczego porównywalnego
z naszym odcinkiem Orlej perci pomiędzy zawratem a kozim wierchem.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów