Szwajcaria - alpy (St. Moritz/Silvaplana) 19-27.08

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

XeNeX

Ulubione góry: Tatry

Szwajcaria - alpy (St. Moritz/Silvaplana) 19-27.08

Wt 11 lip, 2017

Czesc,

Będę z dziewczyna ponad tydzień (19-27.08) w Szwajcarii - Silvaplana (Massiccio del Bernina). Niestety tylko ja mam zamiar zapuszczać sie głębiej w góry ;)
Chętnie połączę siły w trekingu jak i w czymś bardziej ambitniejszym :) Gdyby ktoś sie znalazł może udałoby sie zaliczyć jakies latwe 4k... Gran Paradisio lub Lagginhorn. Będę miał dostęp do auta, wiec będę mógł podjechać gdzieś dalej.
Razem zawsze raźniej a z pewnością bezpieczniej...

Pozdrawiam,
Michal.

maka

Ulubione góry: alpy

Re: Szwajcaria - alpy (St. Moritz/Silvaplana) 19-27.08

Wt 11 lip, 2017

Do wymienionych szczytów masz jeszcze kawał drogi, w twojej okolicy też są góry.

XeNeX

Śr 12 lip, 2017

Wiem, ze kawałek i to w sumie ladny kawałek. Nic w miare łatwego w okolicy co ma 4k nie znalazłem, jesli masz jakies propozycje to będę wdzięczny za sugestie ;)
Jak i inne fajne szlaki/szczyty, ktore warto odwiedzić.

maka

Śr 12 lip, 2017

Zachęcam do zapoznania się z moimi wypocinami zamieszczonymi tutaj z tamtego rejonu http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=4776 jak i około 20 innych alpejskich. Czy ta czwórka z przodu koniecznie musi być? Myślę że jeśli wędruje się po górach to dla przyjemności i satysfakcji osiągniętego celu.

XeNeX

Cz 13 lip, 2017

Fajna relacja, z pewnoscia sie przyda, dzieki!
Duza czesc, ktora opisales pokrywa sie z moimi planami:
Piz Julier (3380m)
Piz Ot (3246m)
Piz Languard (3261)
Piz Trovat (3146 m)
Munt Pers (3207)
Wszystkie szczyty maja wytyczone szlaki.

O co chodzi z tym rowrem, zostawiales go gdzies przypietego w doliach? ;)
Czworka z przodu niekoniecznie, ale fajnie byloby zlamac ta bariere ale solo bedzie ciezko.

maka

Cz 13 lip, 2017

W większości drogi szutrowe w CH są zamknięte dla samochodów i aby nie drałować na nogach kilka km pomykam rowerem gdzie powrót to istna radość dla obolałych nóg. Czasem trasa wzdłuż jeziora może wynieść w obie strony 30 km więc jest to duża ulga.Rower zostawiam tam gdzie się da dojechać i zamykam i nawet przez myśl mi nie przychodzi że po powrocie go nie będzie.
Na Piz Trovat prowadzi klettersteig i jest to szczyt wspinaczkowy, to takie info gdybyś nie wiedział.

XeNeX

Pt 14 lip, 2017

Dobry pomysł z tym rowerem, ale raczej nie bede mial takej możliwość.

Co do Piz Trovat to wiem ze sa dwie via ferraty, zastanawiam sie czy jest jeszcze jakas inna droga - w końcu po wejściu via ferrata schodzi sie inna droga z tego co wiem?
Wiesz moze czy w tym rejonie jest więcej via ferrat - czy jest sens brać sprzęt?

Miales wykupione jakies ubezpieczenie na czas trekingu?

maka

Pt 14 lip, 2017

Mapę z ferratami masz tu http://www.bergsteigen.com/klettersteig ... ts_terrain , więcej info jest tu http://www.hikr.org/region4/via/ i jeszcze to http://www.bergsteigen.com/sites/defaul ... topo_0.pdf
Ubezpieczam się w alpenverein .

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów