Bułgaria - Rila i Piryn - lato 2017

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

MarcinKubicki

Ulubione góry: Tatry Slowackie, Bieszczady, Korsyka

Bułgaria - Rila i Piryn - lato 2017

Wt 21 mar, 2017

Witam. Wymyśliłem sobie wyjazd w bułgarskie góry :)
Nie mam jeszcze szczegółowego planu i praktycznie wszystko jest do ustalenia. Obecnie sam jestem na etapie rozpoznawania tematu.
Oczywiście chodzi o najciekawsze szczyty Riły i Pirynu oraz okoliczne atrakcje. Wyjazd powinien być raczej intensywny ale bez biegów i zaliczania wierzchołków. Myślałem o podróży samochodem a potem kilka tras z noclegami w schroniskach (ewentualnie namiotach). Czyli bagaż na plecy średnio-lekki :)
Termin do ustalenia - preferuję wrzesień 2017, długość 10-14 dni.
Mam trochę doświadczenia w górach ale Bułgaria będzie dla mnie nowością.
Szukam kogoś z samochodem (ja nie dam rady wziąć) lub z dobrym i sprawdzonym pomysłem na inny środek lokomocji.
Wszystkie dobre pomysły na wyprawę mile widziane :)

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Re: Bułgaria - Rila i Piryn - lato 2017

Wt 21 mar, 2017

Byłem tam w 2012 czerwiec zaliczyłem Musałę i Vihreń , Kup sobie przewodnik Góry Bułgarii z plecakiem Riła i Pirin wydawca Bezdroża ,autor W.Jankow , G Petryszak , oraz mapy Rila i Pirin widoki super odwiedź Monastyr Rylski , Melnik

Powodzenia

MarcinKubicki

Wt 21 mar, 2017

Dzięki. Do tego już doszedłem :) Teraz problemem jest transport. Jechałeś tam samochodem czy masz jakieś inne doświadczenia z dojazdem i poruszaniem się na miejscu?

Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

Wt 21 mar, 2017

Cześć,
do Sofii lata Lot, przy sensownie wczesnym zakupie biletów koszta nie są takie rujnujące. Sprawdź też czy nie zacznie od wakacji latać tam WizzAir. Na pewno zacznie fruwać do nas do Bukaresztu, Sofii nie śledziłem jeszcze.
Pozdrawiam
CAr.

MarcinKubicki

Wt 21 mar, 2017

Wizz chyba nie sprzedaje biletów z takim wyprzedzeniem (przynajmniej nie do Londynu) ale będę to śledził. Orientujesz się jak wygląda transport na miejscu, jakieś busy, coś tam jeździ czy to dzicz kompletna ? I gdzie to sprawdzic?

Ariel Ciechański
Administrator forum

Wt 21 mar, 2017

My byliśmy akurat w 2012 r. Starej Płaninie, ale jak żona była dekadę wcześniej prowadząc obóz to bez problemu się zbiorkomem przemieszczali. Praktycznie w pobliże gór prowadzi linia wąskotorowa z Septemwri do Dobriniszte. Do Septemwri dojeżdżają pociągi dalekobiezne z Sofii. Kolejka prowadzi m.in. przez Bańsko - takie tamtejsze Zakopane. Kolejkę w jedną stronę warto wykorzystać choćby w jedna stronę bo słynie z widoków.
Pozdrawiam
CAr.

Zawrat

Śr 22 mar, 2017

Do Sofii Samolot a z Sofii są autobusy i busy.Leciałem Lotem z Warszawy .Byliśmy w czerwcu było jeszcze sporo śniegu na Musale po dach , bilety były kupione 10 - miesięcy wcześniej wtedy jak pamiętam 350 zł w obie strony .

MarcinKubicki

Śr 22 mar, 2017

No to teraz na wrzesień bilety są po 600-700 plus bagaż 2*90. Tanie linie jeszcze nie latają. Szukałem autokarów ale Sindbad tak daleko jeszcze nie sięga a innych też nie znalazłem.
Masz może jakiś link do tych autobusów lokalnych czy to raczej taka partyzantka? Nie chciałbym biegać po Sofii i szukać autobusu :)

Ariel Ciechański
Administrator forum

Śr 22 mar, 2017

MarcinKubicki napisał(a):No to teraz na wrzesień bilety są po 600-700 plus bagaż 2*90. Tanie linie jeszcze nie latają. Szukałem autokarów ale Sindbad tak daleko jeszcze nie sięga a innych też nie znalazłem.
Masz może jakiś link do tych autobusów lokalnych czy to raczej taka partyzantka? Nie chciałbym biegać po Sofii i szukać autobusu :)

Całkiem przyzwoita cena. Możesz trochę jeszcze poczekać i próbować złapać Tanią Środę - Sofia bywa znacznie częściej niż Bukareszt. Do dwóch miesięcy przed terminem cena lotu raczej nie będzie mocno drgała, wiec do czerwca możesz spokojnie polować. Dworzec autobusowy w Sofii z dworcem kolejowym. Tu masz link do strony http://www.centralnaavtogara.bg/
Pozdrawiam
CAr.

MarcinKubicki

Śr 22 mar, 2017

Dzięki. Na szczęście pamiętam jeszcze trochę cyrylice ze szkoły :)

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Cz 23 mar, 2017

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami o górach Bułgarii - czterodniowym trekkingu po Rile oraz wyjściu na Wichren - być może przydadzą się podane w nich informacje.
http://na-szczytach.blogspot.com/2014/0 ... 2925m.html
http://na-szczytach.blogspot.com/2014/0 ... 2914m.html
Jeśli chodzi transport to proponuję jednak jechać własnym samochodem. Ze znalezieniem noclegów na miejscu (zarówno w górach, jak i miejscowościach podgórskich) nie miałem żadnego problemu.
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Zawrat

Pt 24 mar, 2017

Własnym samochodem jedna osoba do Bułgarii kolego pawelk84 nieopłacalne . to ok 2000 km w jedną stronę zależy z jakiego miejsca w Polsce będzie ruszał razem prawie 5000 tyś km bo na miejscu też trzeba dojechać do celu trzy dni jazdy a samolotem kilka godzin w obydwie strony ja poruszałem się komunikacją autobusy ,busy i taksówki nawet pod schronisko Vichreń podjechaliśmy taksówką na czterech to były grosze . Ja w tych górach Riła i Pirin spędziłem dwa tygodnie .

MarcinKubicki

So 25 mar, 2017

Ja bym miał ze Śląska 3,5 tys. z jakąś jeszcze jazdą na miejscu. Gdybym znalazł kogoś z samochodem to już by się opłacało. przy dwóch osobach paliwo i winiety wyjdą podobnie jak samolot i jakaś komunikacja lokalna.
Samochód jest wygodny, wszędzie można dojechać, a nawet w drodze powrotnej zahaczyć np. o Witosza. Ma tylko jedną wadę - wychodząc w trasę trzeba zawsze zrobić pętlę lub wracać tą samą drogą (albo wrócić do niego autobusem jakimś).
Znajdzie się ktoś z samochodem, będzie ok., nie znajdzie się, zostanie samolot. Tylko dobrze byłoby jeszcze kogoś zabrać, zawsze to lepiej niż samemu.

wajheczka

Ulubione góry: bieszczady

So 25 mar, 2017

Cześć w góry Bułgarii to chciałem jechać w 18 roku. Tego roku w planie to mam Rumunie ale ze względu ze łatwiej jest polecieć w kosmos :lol: :x :D na wycieczkę niż znaleźć kogoś na wyjazd na dwa tygodnie (na tyle chciałem jechać) , jestem skłonny przełożyć wyjazd i ewentualnie teraz pojechać do Bułgarii. Mieszkam w Gorlicach. Mam auto na lpg spalanie nie powinno przekroczyć 10l , do podziału byłoby paliwo, winiety, parkingi, , Assistance samochodu. Jadąc po drodze proponowałbym wstąpić w Serbii na Midzor oraz do Rezerwatu Przyrody Uvac choć rezerwat możemy odpuścić. W Bułgarii Wichren, Musała, Witosza, resztę to do ustalenia.
Jaki termin wyjazdu odpowiadałby ?
Gdzie chciałbyś nocować?
Pozdro.

tomekl87

Ulubione góry: Gorce, Sądecki

So 25 mar, 2017

Cześć, chętnie też bym się z Wami zabrał w góry Bułgarii :) ja mam wolny sierpień i pierwszy tydzień września, no i jestem zdecydowany! W razie czego też mam samochód, jestem za namiotem ale dostosuję się...

Następna strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów