Elbrus czerwiec 2017

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

filon

Ulubione góry: tatry

Elbrus czerwiec 2017

N 19 mar, 2017

Witajcie,

Szukam konkretnych osób, które mają ochotę zdobyć Elbrus w czerwcu. U mnie nie wchodzi w grę lot samolotem(ze względu na koszta). Interesuje mnie transport autokar, bus, pociąg. Chodzi o to aby było w miarę tanio. Proszę tylko poważne propozycje.
Jestem z podkarpacia.

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Riła .Pirin.Kaukaz,

Re: Elbrus czerwiec 2017

Pn 20 mar, 2017

Lądem przez cztery kraje, czyli droga południowa (Przemyśl - Suczawa - Stambuł - Tbilisi)

Poszczególne odcinki drogi południowej można przejechać pociągiem i autobusem.

Z Przemyśla przez Ukrainę docieramy liniowym autobusem do Suczawy w północno-wschodniej Rumunii, co zajmuje około 8 godzin i kosztuje 100 PLN [aktualne dane: http://www.pks-przemysl.pl/index.php?url=strony/suceava]. Autobusy z Przemyśla odjeżdżają co piątek o 7.30 (w okresie wakacyjnym 16.30) i dojeżdżają do Suczawy o 22.50 (6.55), natomiast kursy z Suczawy są wykonywane w środy o 3.30 (16.35) i dojeżdżają do Przemyśla o 18.35 (5.00). Dla żądnych przygód podróżników istnieje alternatywna, dłuższa, ale inaczej niż w przypadku PKS-u Przemyśl, możliwa do zrobienia codziennie trasa. Z granicy Polski i Ukrainy udajemy się do Lwowa, z którego dojeżdżamy, bądź pociągiem, bądź autobusem do ukraińskiego miasta Czerniowce. Następnie w Czerniowcach przesiadamy się do busa, bądź autobusu zmierzającego w kierunku Suczawy. Cała droga zajmuje nam ok 20 godzin - w wypadku tańszego pociągu, bądź 10 godzin - w wypadku autobusu i kosztuje ok 70 - 100 PLN.

Z Suczawy mamy codziennie bezpośredni autobus do Istambułu (np, Lini Toros - 55 USD), który pokonuje ten dystans w dobę. Ostatni etap podróży - odcinek z Istambułu do Tbilisi - przejeżdżamy autobusem w około 48 godzin płacąc za niego ok. 70 USD.

sprawdź czy to jest aktualne i porównaj to z przelotem samolotem po przeliczeniu samolot w obie strony wychodzi taniej i szybciej może masz lepsze informacje

filon

Ulubione góry: tatry

Pn 20 mar, 2017

Wstępnie myślałem o trasie Rzeszów-Kijów następnie Charków następnie Wołgograd i mineralne wody. Nadal szukam informacji czy to możliwe, bo jeśli tak to jadę tylko przez Ukrainę ( omijam stan zagrożenia donieck) przekraczam granicę z Rosją i dalej w dół.

mesteno

Ulubione góry: Alpy, Tatry

Pn 10 kwi, 2017

Cześć, nie wiem jak to zliczyć ale wszystko wskazuje że koszt w jedną stronę wyniesie ok 500zl plus jedzenie bo to w sumie ok 80godzin podróży, masakra kto chce na coś takiego się pisać?
Samolot wizzair z Katowic do Kutaisi jest za 1000zl w dwie strony w 5 godzin, oszczędność czasu i pieniedzy.
Weźcie ten wariant pod uwagę a nie męczyć się przez 3-4 dni. Kilka moich znajomych już to przerabiało to najkorzystniejsze rozwiązanie.
Pozdrawiam
Adam

Dawid.A

Ulubione góry: Tatry

So 15 kwi, 2017

W przypadku aktualnych możliwości i dostępności wielu lotów oraz bezpośrednich połączenie z lotniska w Tbilisi podróż lądem nie ma najmniejszego sensu chyba, że jesteś miłośnikiem przygód i podróżnikiem. Biorę też pod uwagę kwestię zmęczenia po 80h podróży, a przed Tobą Elbrus!
Polecam polski LOT : daty wybrałem przykładowe tj. w temacie "Elbrus czerwiec 2017" Można znaleźć jeszcze tańsze loty :
Warszawa - Tbilisi 06.06.2017r 22:30 - 04:05 cena 435zł z bagażem 23kg + bagaż podręczny
Tbilisi - Warszawa 20.06.2017r 05:55 - 06:40 cena 486zł bagaż jak powyżej
Łączny koszt biletów lotniczych 922zł. Jeśli dobrze dopasujesz sobie daty wylotów najtańszą opcję znalazłem za 780zł. Jeszcze tańsze są ukraińskie linie lotnicze przelot z przesiadką w Kijowie w obie strony około 600zł.
Z lotniska w Tbilisi za około 30-40lari dostaniesz się na dworzec Didube, gdzie bez problemy znajdziesz marszrutkę lub taksówkę do Władykaukazu, a z Włady nawet i do samego Azau.
W tamtym roku dostaliśmy propozycję na lotnisku 100$ do samej granicy za auto na 4 osoby (była nas 3os. ekipa ).

Zawrat

So 15 kwi, 2017

Dawid .A Z lotniska w Tbilisi do centrum dostanie się taniej autobusem nocnym nr 37 za 1lari Z lotniska musisz dotrzeć do Didube Bus Station. (bilety w środku w automacie) za 1 lari. Autobus staje przy wyjściu z terminala . wysiąść należy pod stacją metra "300 Aragveli Subway Station" Bilety na metro za 0,5 lari i kartę magnetyczna z 3 lari nabywasz po wejściu do budynku stacji. Metrem kilka stacji do Didube targowisko . Po dotarciu na Didube, masz marszrutki za 10 lari i za 15 lari ,jedziesz do Stepantsmindy, czyli Kazbegi około 3 godziny. i dojeżdżasz do Stepantsminda główny plac i z tego samego placu jeżdżą marszrutki i taksi do Władykaukazu - bez żadnego problemu w jeden dzień dojedziesz pod Elbrus. .Dalej do Nalczika i Azau, mrszrutki.
Prostszy sposób tak jak ja to będę robić wynajęcie busa mieści 7 - osób nasza ekipa składa się właśnie z 7 -osób więc to są małe kwoty w przeliczeniu na jedną osobę ,mamy też nocleg zarezerwowany w Azau
Tbilisi (lotnisko)-Azau - 600 lari za samochód (ok. 11-12 h).
Kazbegi-Azau - 400 lari za samochód (ok. 8-9 h).
Samochód jest na max 7 osób plus bagaże.
Masz tu namiary na biuro z którego ja będę korzystał w sierpniu
MOUNTAIN FREAKS
MOUNTAIN TRAVEL & ADVENTURE AGENCY
nasze biuro: Gruzja,
Stepancminda (Kazbegi)
,
ul.
A.Kazbegi 44
tel.: +995 593583596
, e
-
mail: info@mountainfreaks.ge
Facebook: Mountain Freaks
Ewa Stachura, Nika Gomiashvili, Jaba Gomiashvili
tel.: +995 593583596
, +48
793
019 893

ArturM

So 15 kwi, 2017

Z Stepantsmindy nie ma marszrutki do Władykaukazu;(

Zawrat

N 16 kwi, 2017

ArturM tak delikatnie pisząc się mylisz można to załatwić

ArturM

Pn 17 kwi, 2017

Zawrat napisał(a):ArturM tak delikatnie pisząc się mylisz można to załatwić

Marszrutka to busik poruszający się po stałej trasie w regularny sposób i jak pisałem takiego środka transportu z Stepancmindy do Władykaukazu Вы не увидите. Regularne połączenie jest tylko z Tbilisi do Władykałkazu i to nie codziennie;(

Jeśli załatwić znaczy wynająć? To można wynająć samochód z Stepancmindy do Władykaukazu za 2000 rubli, lub do Terskol za 150$. Wynajęcie busa odpowiednio droższe i to już na pewno nie jest marszrutka;(

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów