Elbrus czerwiec 2017

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

filon

Ulubione góry: tatry

Elbrus czerwiec 2017

N 19 mar, 2017

Witajcie,

Szukam konkretnych osób, które mają ochotę zdobyć Elbrus w czerwcu. U mnie nie wchodzi w grę lot samolotem(ze względu na koszta). Interesuje mnie transport autokar, bus, pociąg. Chodzi o to aby było w miarę tanio. Proszę tylko poważne propozycje.
Jestem z podkarpacia.

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Riła .Pirin.Kaukaz,

Re: Elbrus czerwiec 2017

Pn 20 mar, 2017

Lądem przez cztery kraje, czyli droga południowa (Przemyśl - Suczawa - Stambuł - Tbilisi)

Poszczególne odcinki drogi południowej można przejechać pociągiem i autobusem.

Z Przemyśla przez Ukrainę docieramy liniowym autobusem do Suczawy w północno-wschodniej Rumunii, co zajmuje około 8 godzin i kosztuje 100 PLN [aktualne dane: http://www.pks-przemysl.pl/index.php?url=strony/suceava]. Autobusy z Przemyśla odjeżdżają co piątek o 7.30 (w okresie wakacyjnym 16.30) i dojeżdżają do Suczawy o 22.50 (6.55), natomiast kursy z Suczawy są wykonywane w środy o 3.30 (16.35) i dojeżdżają do Przemyśla o 18.35 (5.00). Dla żądnych przygód podróżników istnieje alternatywna, dłuższa, ale inaczej niż w przypadku PKS-u Przemyśl, możliwa do zrobienia codziennie trasa. Z granicy Polski i Ukrainy udajemy się do Lwowa, z którego dojeżdżamy, bądź pociągiem, bądź autobusem do ukraińskiego miasta Czerniowce. Następnie w Czerniowcach przesiadamy się do busa, bądź autobusu zmierzającego w kierunku Suczawy. Cała droga zajmuje nam ok 20 godzin - w wypadku tańszego pociągu, bądź 10 godzin - w wypadku autobusu i kosztuje ok 70 - 100 PLN.

Z Suczawy mamy codziennie bezpośredni autobus do Istambułu (np, Lini Toros - 55 USD), który pokonuje ten dystans w dobę. Ostatni etap podróży - odcinek z Istambułu do Tbilisi - przejeżdżamy autobusem w około 48 godzin płacąc za niego ok. 70 USD.

sprawdź czy to jest aktualne i porównaj to z przelotem samolotem po przeliczeniu samolot w obie strony wychodzi taniej i szybciej może masz lepsze informacje

filon

Ulubione góry: tatry

Re: Elbrus czerwiec 2017

Pn 20 mar, 2017

Wstępnie myślałem o trasie Rzeszów-Kijów następnie Charków następnie Wołgograd i mineralne wody. Nadal szukam informacji czy to możliwe, bo jeśli tak to jadę tylko przez Ukrainę ( omijam stan zagrożenia donieck) przekraczam granicę z Rosją i dalej w dół.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów